Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 31 stycznia 2016r.
 1. Dziś na godz. 1500 zapraszamy do naszej parafii woluntariuszy Światowych Dni Młodzieży oraz młodzież pragnącą zaangażować się w to dzieło na spotkanie opłatkowe.
 2. We wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Boskiej Gromnicznej, a zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900 i 1700. Prosimy o przyniesienie gromnic. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Ofiary tego dnia składane do puszek będzie przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych naszej archidiecezji, których trwa nieustanna modlitwa w intencjach Kościoła i świata, a więc także i za nas.
 3. W środę przypada wspomnienie św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Po Mszach św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa św. Błażeja.
 4. Parafialny Punkt Caritas otwarty w środy, w godz. 1600 –1700. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy z Caritas Polska jabłka i soki. Zapraszamy potrzebujących Parafian ze swoimi torbami.
 5. Wszystkich grających na instrumentach i śpiewających serdecznie zapraszamy na spotkanie sekcji muzycznej Światowych Dni Młodzieży naszego tomaszowskiego regionu. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 3 lutego, o godz. 1830 w naszej parafii.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. Pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie do życia konsekrowanego. Nabożeństwo „Godzina Św.” z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. wieczornej.
 8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. rano od godz. 630 i po południu od godz. 1600. Wyjazd kapłanów do chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych i umożliwienie im korzystania z sakramentów św.
 9. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP z aktem wynagrodzenia – w sobotę o godz. 700. Tego dnia tradycyjnie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św.
 10. Przypominamy, iż nadzwyczajni szafarze Komunii świętej udają się z Komunią św. do osób chorych i starszych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 900. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłoszenia w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
 11. Wszystkich którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacja „N.S.J.-Rodzina” zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku. Kalendarzyki z numerem KRS są wyłożone na ławce z tyłu kościoła. Za wsparcie dziękujemy!
 12. W tym tygodniu zakończymy tegoroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii. W najbliższą niedzielę podzielimy się naszymi spostrzeżeniami z kolędy. W poniedziałek od godz. 1500 przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do naszych Parafian zamieszkałych przy ul. Konstytucji, natomiast we wtorek od godz. 1000 przy ul. Grota Roweckiego. Jeśli u kogoś kolęda się nie odbyła, to kapłani gotowi są przybyć na zaproszenie w środę i czwartek w godz. 1000 –2000. Adresy można zgłaszać w Zakrystii i w Kancelarii Parafialnej. Można też zgłosić telefonicznie pod numerem 44 724-22-01 lub 44 724 22 97. Składane przy okazji kolędy ofiary zostaną przeznaczone na nowe witraże do naszego kościoła.
 13. W dniach kolędy Kancelaria Parafialna czynna tylko rano od 900 do 1000. Ważne sprawy można załatwić także po Mszy św. wieczornej.
 14. Spowiedź św. w czasie kolędy 20 min. tylko przed poranną Mszą św. Ponadto na spowiedź zawsze można umówić się indywidualnie.
 15. W dniach 20-25 lipca 2016r. w naszym mieście będą przebywać młodzi ze wszystkich kontynentów biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży. W celu umożliwienia im pobytu prosimy wszystkich chętnych, gotowych przyjąć do swojego domu minimum dwie osoby, o zgłoszenie się do Zakrystii. Gościom trzeba zapewnić jedynie kawałek podłogi i śniadanie.
 16. Dyrekcja i nauczyciele SP13 zapraszają rodziców wraz z dziećmi rozpoczynającymi naukę w klasie I w roku szkolnym 2016/2017 na dzień zwiedzania w dniu 4 lutego, w godz. 1600 –1730 (Szkoła Podstawowa nr 13 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Maz. znajduje się przy ul. Niemcewicza 50/56).
 17. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Matki Najświętszej. W sposób szczególny pamiętamy dziś o ks. Ryszardzie, poprzednim proboszczu naszej parafii.
 18. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej oraz Cuda i łaski Boże.
 19. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Zygmunt Domaniewski z ul. Nadrzecznej
  śp. Teresa Kazimierska z ul. Szczęśliwej
  śp. Adam Munik z ul. Wysokiej
  śp. Zbigniew Ilski z ul. Konstytucji
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 20. Szczęść Boże!

Powrót na górę