Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 stycznia 2015 r.
 1. Dziś – III Niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd.
 2. Dzisiaj o godz. 1500 spotkanie modlitewno-formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Módlmy się, aby nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.
 4. We wtorek przypada X Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Kuria Metropolitalna w Łodzi zachęca do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję Płomień Pamięci poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 1800 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dając nadzieję, że więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.
 5. W czwartek od godz. 1730 Modlitwa za miasto w parafii MB Nieustającej Pomocy na Ludwikowie.
 6. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy ofiary do puszek na budowę Centrum Studiów im. św. Jana Pawła II w wysokości 393 zł. Bóg zapłać!
 7. Przypominamy, że w dniach kolędy Kancelaria Parafialna czynna jest od poniedziałku do czwartku tylko rano od 900 do 1000. Ważne sprawy można załatwić także po Mszy Świętej wieczornej. Spowiedź św. w czasie kolędy 20 min. tylko przed poranną Mszą Św.
 8. Dziś w naszym kościele o godz. 1600 koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru – zapraszamy. A po Mszy Świętej wieczornej spotkanie opłatkowe Chóru Parafialnego, Parafialnego Koła Caritas oraz naszej Fundacji N.S.J.-Rodzina.
 9. W przyszłą niedzielę Mszę Świętą o godz.1700 odprawi i po Mszy w ramach cyklu spotkań Wieczór z Ojcami Kościoła Łacińskiego konferencję wygłosi ks. Przemek Szewczyk. Spotkanie poświęcone będzie św. Augustynowi. Serdecznie zapraszamy.
 10. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacji N.S.J.-Rodzina zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku. Kalendarzyki z numerem KRS są wyłożone na ławce z tyłu kościoła. Deklaracje podatkowe przyjmowane będą od marca. Za wsparcie dziękujemy!
 11. W tym tygodniu zakończymy tegoroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii. W najbliższą niedzielę podzielimy się naszymi spostrzeżeniami z kolędy. A teraz podajemy porządek ostatnich dni kolędy. Jeśli u kogoś kolęda się nie odbyła, to kapłani gotowi są przybyć na zaproszenie w środę i czwartek w godz. 900-2000. Adresy można zgłaszać w Zakrystii i w Kancelarii Parafialnej. Można też zgłosić telefonicznie pod numerem 44 724-22-01.
 12. W ostatnim czasie złożono ofiary na kościół: ofiara od Grupy Dar 100 zł. Bóg zapłać!
 13. Terenowe Biuro Radia Maryja zaprasza na spotkanie opłatkowe w parafii św. Jadwigi dziś od godz. 1700. Program spotkania w gablocie.
 14. Dziś również od godz. 1600 w parafii św. Jadwigi spotkanie opłatkowe pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tomaszowskiej na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów a także tych, którzy uczestniczyli w grupie Duchowej oraz sympatyków naszej Pielgrzymki.
 15. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny (tym razem ze specjalnym dodatkiem - najnowsza płyta Arki Noego).
 16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
  śp. Jan Witczak z ul. Mickiewicza
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
 17. Szczęść Boże!

Powrót na górę