Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna, 21 maja 2017r.
 1. Dziś odbędzie się w naszym mieście „Marsz dla Życia i Rodziny” i będzie on tradycyjnie połączony z naszym festynem rodzinnym z racji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Punktem specjalnym tegorocznego festynu będzie koncert Eleni wraz z zespołem od godz. 1530. Po każdej mszy świętej można nabyć także cegiełki oraz poczęstować się „papieską kremówką”, kawą i herbatą. Dochód będzie przeznaczony na rzecz pomocy dzieciom, które nie mogłyby wyjechać na kolonie bez naszej pomocy. Tradycyjnie na zakończenie wyłonimy szczęśliwych uczestników naszego festynu, którzy otrzymają specjalne nagrody (skuter, rower górski, drukarkę i wiele innych cennych niespodzianek). Program Festynu znajduje się na plakatach oraz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy bardzo serdecznie! Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny. Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby starsze.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej.
 3. Nabożeństwa majowe odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w naszym kościele, a osoby które nie mogą przybyć do kościoła zachęcamy do śpiewania litanii do Matki Bożej przy kapliczkach przydrożnych lub w domach.
 4. W poniedziałek, we wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje. Będziemy modlić się w tych dniach o obfite plony ziemi i za kraje głodujące oraz o błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Procesję błagalną odprawiać będziemy po rannej mszy świętej.
 5. Jutro, w poniedziałek o godz. 1830 kolejna próba dla kandydatów do bierzmowania, a w sobotę 27 maja w godzinach od 1000 do 1200 odbędzie się dzień skupienia przed przyjęciem tego sakramentu. Obecność kandydatów obowiązkowa.
 6. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 7. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 8. Parafialny Punkt Caritas będzie czynny w środę, w godz. 1600-1700. Zapraszamy naszych Parafian potrzebujących pomocy.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali teren wokół kościoła oraz nasz ogród. Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu naszego festynu.
 10. W ubiegłym tygodniu zostało zamontowane część oświetlenia prezbiterium kościoła. Za około dwa tygodnie będą kontynuowane prace, a późniejszym terminie zajmiemy się wymianą żyrandoli na kościele.
 11. Tradycyjna w naszej Parafii droga krzyżowa odprawiana w trzecią niedzielę miesiąca, ze względu na festyn rodzinny, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę po mszy wieczornej.
 12. W najbliższą sobotę nasz Parafianin diakon Krzysztof Hajkowski, przyjmie święcenia kapłańskie w katedrze tarnowskiej. Organizujemy wspólny wyjazd. Osoby zainteresowane zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca. Dziękując Bogu za wielki dar kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego parafianina, który od dziś przez rekolekcje przygotowuje się do przyjęcia święceń.
 13. Uroczystą Msze Prymicyjną ks. Krzysztof Hajkowski odprawi w naszym kościele, za tydzień, 28 maja o godz. 1200. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości.
 14. Informujemy, że tegoroczne kolonie dla dzieci odbędą się w terminie od 26 lipca do 6 sierpnia nad morzem. Od wtorku w Kancelarii Parafialnej można zgłaszać chętne dzieci i odbierać karty uczestnictwa dzieci w koloniach. Liczba miejsc ograniczona!
 15. Wszystkich którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacji zachęcamy do odbierania w zakrystii lub w punkcie dystrybucji cegiełek naszego festynu kart rabatowych „Moya VIP”. (Karta ta daje to, że za każdy litr zakupionego paliwa nasza Fundacja otrzyma 5 groszy).
 16. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Studnia Jakuba” zaprasza do kościoła św. Marcina w Białobrzegach w najbliższy czwartek, 25 maja o godz. 1630, na modlitwę za miasto.
 17. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę, 3 czerwca br. Zapisy odbywają się w kancelarii parafialnej i zakrystii.
 18. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz List do pani. Zachęcamy do lektury.
 19. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.
 20. W ostatnim czasie zasnęli snem śmierci i oczekują na Boże miłosierdzie:
  śp. Edward Maj (lat 78) z ul. Wrzosowej
  śp. Zbigniew Omonkowski (lat 65)
  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 21. ALLELUJA!

Powrót na górę