Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX Niedziela Zwykła (C), 29 maja 2016r.
 1. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy, wszystkim którzy przygotowali ołtarze i drogę Procesji, nieśli sztandary, chorągwie, baldachim. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom, panu Kościelnemu, panu Organiście, naszemu chórowi, bielankom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i katechetkom. Wszystkim wspólnotom i grupom parafialnym, wszystkim wiernym, za czynny udział w śpiewie, modlitwę i uwielbienie Bogu, za dar Eucharystii. Bóg zapłać!
 2. Dziś o godz. 1800, ks. Mateusz Jaroszyński, neoprezbiter, który przed dwoma laty odbywał u nas praktyki duszpasterskie, odprawi w naszym kościele Msze Prymicyjną. Serdecznie zapraszamy!
 3. Wychodząc dziś z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Caritas parafialne.
 4. Do następnego czwartku, obchodzimy Oktawę Bożego Ciała. Tradycyjnie po Nabożeństwie majowym odprawianym codziennie o godz. 1730, odbywać się będzie Procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę parafialną, bielanki, dzieci sypiące kwiaty i ministrantów, abyśmy wspólnie oddawali cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Niech udział w tych nabożeństwach będzie naszym przygotowaniem do uroczystości odpustowej.
 5. We wtorek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 1730 odprawione zostanie ostatnie nabożeństwo majowe.
 6. W środę, 1 czerwca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci. O godz. 1730 odprawione zostanie pierwsze Nabożeństwo czerwcowe. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiać będziemy codziennie tradycyjnie o godz. 1730.
 7. Na zakończenie Oktawy, w czwartek, po procesji, będzie błogosławieństwo wianków.
 8. W najbliższy piątek, 3 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego (a więc odpust w naszej Parafii). Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Msze święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 700, 900 i 1800. Uroczystą sumę odpustową o godz. 1800 odprawi ks. bp Ireneusz Pękalski. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Sympatyków naszej Parafii. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 10. W pierwszy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św., Godzina Święta z modlitwą o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 11. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. rano od godz. 630 i po południu od godz. 1700. Wyjazd kapłanów do chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. W piątek Nabożeństwo czerwcowe i Nowennę do Najświętszego Serca Jezusowego odprawimy wyjątkowo (ze względu na Sumę odpustową) o godz. 1700.
 12. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 700 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP wraz z modlitwami wynagradzającymi Sercu Bożej Matki. Następnie wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 13. W sobotę, 4 czerwca, nasza parafia wraz z parafią NMP Królowej Polski organizuje wyjazd na kolejne spotkanie młodzieży na Lednicy. Zapraszamy młodzież. Zapisy w Zakrystii i Kancelarii parafialnej. Koszt 40 zł.
 14. Młodzi chętni do udziału w etapie diecezjalnym i do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie mogą się jeszcze zgłaszać w Zakrystii lub Kancelarii.
 15. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca, o godz. 1700, Nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca, a następnie Nabożeństwo czerwcowe o godz. 1730. Po wieczornej Mszy św. natomiast, spotkanie w sprawie kolonii organizowanych przez naszą Fundację.
 16. Również w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 17. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacji "N.S.J.-Rodzina" zachęcamy do odbierania w Zakrystii i Kancelarii kart rabatowych „Moya VIP” (karta ta daje to, że za każdy litr zakupionego paliwa nasza Fundacja otrzyma 5 groszy).
 18. Parafia nasza zorganizuje dwie pielgrzymki: 24 - 26 czerwca br. Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II (Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Zakopane) koszt 195 zł; 17 - 24 września br. Pielgrzymka do Rzymu. Koszt 1.790zł. Zapisy i bliższe informacje w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Ulotki z informacjami na stoliku pod chórem. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 19. Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii św. Jadwigi zaprasza na Jerycho Różańcowe w dniu 3 czerwca od godz. 700 do godz. 2000. Program na plakacie w gablocie.
 20. Parafia MB Nieustającej Pomocy w Tomaszowie na Ludwikowie zaprasza na koncert organowy w wykonaniu Bartosza Rzymana. Koncert odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca o godz. 1800.
 21. Rycerze Kolumba zapraszają na III. Nocną Pielgrzymkę Mężczyzn do Studzianny. Wyjście po Apelu Jasnogórskim około godz. 2120. w sobotę 11 czerwca, z parafii św. Antoniego.
 22. W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw oraz kradzieży pieniędzy i biżuterii, których ofiarami stają się starsze osoby, tomaszowska Policja apeluje o ostrożność i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami, odwiedzającymi nasze mieszkania lub dzwoniącymi. Sprawcy przestępstw działają przy pomocy różnych metod, wykorzystując zaufanie i dobre serce starszych ludzi. Oszuści i złodzieje podają się za członków rodziny, będących w kryzysowej sytuacji i potrzebujących pomocy materialnej lub za przedstawicieli różnych instytucji - m. in. ZUS-u, opieki społecznej, spółdzielni mieszkaniowej, gazowni lub hydraulika, a nawet za policjanta. Gdy dzwoni do nas ktoś, kto podaje się za członka naszej rodziny lub jego kolegę i prosi o pieniądze, należy zachować ostrożność. Gdy nieznana nam osoba puka do naszych drzwi nie bójmy się poprosić o okazanie dokumentu tożsamości czy legitymacji służbowej. Można zadzwonić do instytucji, w której ta osoba pracuje i to sprawdzić. Jeżeli nie wiemy jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich, sąsiadów lub zadzwońmy na Policję pod nr alarmowy 997 lub 112.
 23. W każdy poniedziałek w MOPS na ul. Cekanowskiej od godz. 1130 do 1500 i w czwartek, w PCPR w Starostwie pok. 31 od godz. 1700 do 1930 w ramach nieodpłatnych dyżurów przyjmuje radca prawny, który udziela porad prawnych dłużnikom pozwanym przez firmy windykacyjne, banki , fundusze sekuryzacyjne. Ważne dla osób, które otrzymały pozew lub nakaz zapłaty za dług sprzed 3 lat aby jak najszybciej z dokumentami zgłosiły się na dyżur. Radca prawny udziela pomocy nieodpłatnie.
 24. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Przed kościołem do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i łaski Boże, List do pani oraz Rycerz Niepokalanej.
 25. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
  śp. Grażyna Goles (l. 62) z ul. Konstytucji 3-go Maja
  śp. Longina Białkowska (l. 95) z ul. Nadrzecznej
  śp. Feliks Kowarski (l. 64) z ul. Gdyńskiej
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 26. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę