Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII Niedziela Zwykła  31 sierpnia 2014 r.
 1. Serdecznie witamy w naszej parafii nowego wikariusza, ks. Piotra Kępniaka, dotychczasowego wikariusza parafii w Widawie. Ks. Piotrowi życzymy błogosławieństwa Bożego w posłudze kapłańskiej w naszej wspólnocie.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, a więc również koniec wakacji. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 800. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. godz. 1030 poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych.
 3. Przypadający jutro 1 dzień września to także 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka. Organizatorzy obchodów tej rocznicy w naszym mieście zapraszają na spotkanie na cmentarzu wojennym przy ul. Smutnej 22, dnia 5 września, na godz. 17 oraz na Mszę św. w kościele św. Jadwigi, 5 września o godz. 18.
 4. W tym tygodniu przypada również I Czwartek Miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Nabożeństwo Godzina święta z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne bezpośrednio po wieczornej Eucharystii.
 5. A przypadający w tym tygodniu I Piątek Miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia 9. pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać ze spowiedzi księża będą oczekiwać w konfesjonałach od godz. 630 i po południu od godz. 1600. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7. W roku jubileuszowym 85-cio lecia naszej parafii, w I. Piątek Miesiąca gromadzimy się o godz. 1500 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem trwamy na adoracji do wieczornej Eucharystii o godz. 18 - połączonej z Wieczystą Nowenną do Najświętszego Serca Jezusowego. Do chorych księża udadzą się o godz. 830. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijcie ten rok z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. Spowiedź św. 20 minut przed każdą Mszą św., można także skorzystać z sakramentu pokuty umawiając się indywidualnie z księżmi.
 6. W I Sobotę Miesiąca tradycyjnie po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 1545. Z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Rozpoczęły się spotkania naszej dziecięcej scholii. W soboty na godz. 1000 zapraszamy dzieci, które już śpiewały w scholii jak również te, które chciałyby się włączyć do tej scholi.
 8. Nasza parafia podjęła akcję Tornister pełen uśmiechu. Na ten cel zebrano do puszki kwotę 1.210 zł oraz dzięki pomocy naszej Fundacji N.S.J. Rodzina i indywidualnym sponsorom wyposażyliśmy 37 tornistrów w akcesoria szkolne. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję, z serca: Bóg zapłać!
 9. W uroczystość NMP Częstochowskiej zebraliśmy ofiary do puszek na potrzeby chrześcijan prześladowanych w Iraku w kwocie 600 zł.
 10. Przypominamy, iż rezerwacja terminów intencji Mszy św. i ślubów w nowym, 2015 roku, będzie od najbliższego wtorku, czyli od 2 wrześnie, w ramach pracy Kancelarii Parafialnej. Kancelaria Parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 900 do 1000 i po południu od. g. 1600 do 1700 oraz w soboty w godz. od 900 do 1000.
 11. W Zakrystii i w Kancelarii Parafialnej możemy zgłaszać chorych z naszych rodzin, którzy pragną skorzystać z sakramentu pojednania z racji zbliżającego się I Piątku Miesiąca, jak również tych chorych, którzy dzięki posłudze naszych Szafarzy Eucharystii chcieliby przyjmować Komunię Świętą w każdą niedzielę.
 12. Zakończyliśmy na ten moment malowanie nawy głównej kościoła. Pani Agnieszka Szewczyk zaprojektowała i wykonała medalion z wizerunkiem Maryi z Niepokalanym Sercem. Koszt tego etapu prac wynosi 4.500 zł. Zdobienie nawy głównej będziemy kontynuować w przyszłym roku.
 13. W ubiegłym tygodniu wyposażyliśmy nasz kościół w wymagany przepisami bezpieczeństwa sprzęt przeciwpożarowy. Koszt tej inwestycji wyniósł 896 zł. W najbliższym czasie planujemy wykonać renowacje tabernakulum i kropielnic, pomalować kaplice boczne oraz wykończyć schody do dwóch zakrystii kościoła. Dziękujemy tym, którzy ofiarami i modlitwą wspierają nasze inwestycje.
 14. W najbliższy wtorek w Klubie Seniora po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy dotychczasowych uczestników Rady oraz tych, którzy chcieliby podjąć odpowiedzialność w tej Radzie.
 15. Biuro Radio Maryja działające przy parafii św. Jadwigi zaprasza na Jerycho Różańcowe w piątek, 5 września w godz. od 700 do 1900.
 16. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników na 2015, w cenie 25 zł.
 17. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:
  ś.p. Barbara Piwowarska z ul. Szczęśliwej (pogrzeb we wtorek o godz. 1100 w naszym kościele)
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 19. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Powrót na górę