Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III. Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2017r.
 1. Dziś o godz. 1615 odprawione zostaną Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Po mszy świętej wieczorowej z racji III niedzieli miesiąca droga krzyżowa.
 2. W piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa dla dzieci o godz. 1615, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 1745.
 3. Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się w przyszłą niedzielę tj. 26 marca br. Poprowadzi je ks. Jarzy Sołtysiak MSF (misjonarz Świętej Rodziny). Program dostępny jest w gablocie i tutaj.
 4. W poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i opiekuna Pana Jezusa, patrona naszej Archidiecezji. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 700, 900 i 1700.
 5. Także w poniedziałek, po wieczornej mszy świętej, spotkanie organizacyjne w sprawie festynu rodzinnego, który tradycyjnie organizujemy w maju.
 6. We wtorek, 21 marca o godz. 1600, w kościele Św. Rodziny przy ul. Niskiej 81 zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłych, którzy byli pod opieką Hospicjum domowego w Tomaszowie.
 7. Parafialny Punkt Caritas otwarty w środy, w godz. 1600-1700. Zapraszamy naszych Parafian potrzebujących pomocy.
 8. W najbliższy piątek i sobotę, 24 i 25 marca, w marketach Biedronka i Kauflandzie, zostanie przeprowadzona Wielkanocna zbiórka żywności organizowana przez Caritas Polska. Tradycyjnie Parafialne Koło Caritas zbierać będzie żywność w Kauflandzie i w dwóch Biedronkach (ul. Konstytucji i ul. Strzelecka). Potrzebujemy wolontariuszy. Na dyżury można się zapisać w Zakrystii lub w Kancelarii. Spotkanie organizacyjne w sprawie zbiórki w środę po wieczornej mszy świętej. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
 9. W czwartek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu animowaną przez grupę „Pro Ecclesia”.
 10. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To w Kościele Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte w naszym kościele o godz. 700, 900 i 1700. W tym dniu zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 11. Od przyszłej niedzieli zmiana czasu z zimowego na letni, a więc u nas zmiana godziny wieczornej mszy świętej z 1700 na 1800.
 12. Tegoroczne Rekolekcje dla maturzystów tomaszowskich szkół odbędą od 24 do 26 marca br. w kościele NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego.
 13. W czasie Wielkiego Postu podejmujemy różne osobiste postanowienia. Szczególnie zachęcamy do podjęcia okresowej lub całkowitej abstynencji, jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa, z prośbą o uwolnienie z nałogu naszych bliskich czy znajomych. W czasie Wielkiego Postu Bóg pragnie nam szczególnie błogosławić w przezwyciężaniu nałogów i zniewoleń, abyśmy żyli w radości wolnych dzieci Bożych. Na ołtarzu Matki Boskiej Ostrobramskiej wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości – niech nas mobilizuje do skonkretyzowania naszych postanowień. Zachęcamy do potwierdzenia swojej abstynencji wielkopostnej wpisem do tej Księgi. Niech Matka Miłosierdzia wspiera nas w podejmowaniu dzieł pokuty i nawrócenia.
 14. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są skarbonki Caritas na osobistą wielkopostną jałmużnę do których przez cały Wielki Post będziemy mogli składać owoce naszych postnych wyrzeczeń, jednocześnie wspierać w ten sposób charytatywną posługę wśród najbiedniejszych. Zachęcamy do pobierania tych skarbonek i do włączenia się w to dzieło.
 15. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego będą zbierane tradycyjnie, jak w poprzednich latach. W ubiegłym tygodniu na kwiaty do Bożego Grobu złożyli: Koło Różańcowe św. Maksymiliana 200 zł; ofiary bezimienne w wysokości 150 zł. Za złożone ofiary „Bóg zapłać”.
 16. Wszystkim osobom, które w tym tygodniu pomagały przy sprzątaniu kościoła, plebanii i terenu wokół kościoła składamy serdeczne Bóg Zapłać! W sposób szczególny dziękujemy 44. drużynie harcerskiej „Iskra” za sprzątanie pomnika ofiar wojen.
 17. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacji „N.S.J.-Rodzina” zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku. Deklaracje podatkowe są rozliczane przez księgową Fundacji w środy i czwartki w godz. od 1000 do 1200. Aby 1% został przekazany na naszą Fundację należy wpisać KRS 0000214858 „NSJ-Rodzina Tomaszów”. Za wsparcie dziękujemy!
 18. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny lub jubileusze składamy serdeczne życzenia.
 19. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest tygodnik: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, List do Pani oraz Cuda i łaski Boże.
 20. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę