Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 17 maja 2015 r.
 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce VII. Niedzieli Wielkanocy. Dziś we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji przeprowadzana jest zbiórka ofiar na tacę na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.
 2. Wszystkich zaangażowanych i chętnych poznać Ruch Światło-Życie zapraszamy na Rejonowy Dzień Wspólnoty. Odbędzie się on dziś od godz. 1400 w naszej parafii.
 3. Dziś, z racji III niedzieli miesiąca, Droga Krzyżowa po wieczornej Mszy Świętej. Również dziś o godz. 1800 w parafii NMP Królowej Polski zostanie odprawiona comiesięczna Msza Święta pielgrzymkowa. Po Mszy przed kościołem uczestnicy włączą się w akcję pt: Cała Polska tańczy dla papieża (zaśpiewają i zatańczą najbardziej znane pieśni lednickie).
 4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Nepalu kwotę 2.396 zł. Bóg zapłać!
 5. Do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przeżywać będziemy okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, to dzień wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania oraz zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Tego dnia będzie można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 6. We wtorek, 19 maja po wieczornej Mszy Świętej, zapraszamy wszystkie osoby chętne do pomocy w organizacji tegorocznych Kolonii dla dzieci.
 7. W najbliższą środę, 20 maja o godz. 1900, spotkanie organizacyjne w sprawie naszego Festynu Parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w to dzieło.
 8. Również w środę, 20 maja, w parafii św. Jadwigi Królowej odbędzie się kolejne, II spotkanie dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży Regionu Tomaszowskiego, a więc trzech dekanatów: tomaszowskiego, wolborskiego i kurowickiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1800 Mszą Świętą, następnie będzie Nabożeństwo Majowe. Kolejnym punktem będzie spotkanie w grupach formacyjnych. Zapraszamy serdecznie zarówno wolontariuszy jak i młodzież chcącą się zaangażować w organizację i przebieg Światowych Dni Młodzieży w 2016r.
 9. Grupa Odnowy w Duchu Świętym i Ruch Światło-Życie zapraszają do parafii św. Jadwigi na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w dniu 23 maja od godz. 2000.
 10. Nabożeństwa Majowe odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w naszym kościele, a osoby które nie mogą przybyć do kościoła zachęcamy do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy przydrożnych kapliczkach.
 11. Informujemy, że Rocznica I. Komunii Św. dla wszystkich klas będzie w naszej Parafii, w ostatnią niedzielę maja, tj. 31. maja, na Mszy Św. o godz. 1200. Spowiedź dla wszystkich dzieci i rodziców 22 maja od godz. 1600.
 12. Tradycyjny Festyn Parafialny z racji Dnia Matki i Dziecka wraz Marszem dla Życia i Rodziny odbędą się w ostatnią niedzielę maja (czyli 31 maja). Jak co roku prosimy o pomoc w postaci fantów lub wypieków oraz włączenie się przez zapraszanie znajomych i przyjaciół. Będzie można nabyć także cegiełki na rzecz pomocy dzieciom, które nie mogłyby wyjechać na Kolonie. Wyłonimy również szczęśliwych uczestników festynu, którzy otrzymają specjalne nagrody. Zapraszamy serdecznie!
 13. Tego samego dnia, tj. 31 maja, ulicami Tomaszowa przejdzie MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Będzie to jeden z ponad 140 marszy odbywających się w tym dniu w całej Polsce, których celem jest zamanifestowanie szacunku dla życia i rodziny, zamanifestowania radości z życia w rodzinie. Organizatorami Marszu są Parafie Dekanatu Tomaszowskiego, Ruch Światło-Życie, Fundacja N.S.J. ,,RODZINA”, Rycerze Kolumba. Marsz wyruszy o godz. 1330 z parafii N.M.P. Królowej Polski i przejdzie do naszej parafii, gdzie odbywać się będzie Festyn Rodzinny. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, którzy pragną, aby dzieci w naszej ojczyźnie wzrastały w zdrowych rodzinach, którzy pragną aby głos rodziców w sprawach ich dzieci, ich wychowania i nauki był słyszany i szanowany. Zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież i przyjaciół. Im więcej uczestników tym więcej radości!
 14. W bieżącym roku kalendarzowym przypadają rocznice: 70-lecia wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau i zakończenia II wojny światowej. Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi podjęło się zadania udokumentowania życia zamęczonych w czasie II wojny światowej duchownych Diecezji Łódzkiej. W związku z tym, Kuria Metropolitalna Łódzka kieruje uprzejmą prośbę o przekazanie do Archiwum wszelkich pamiątek po zmarłych księżach (fotografii, zapisków itd.). Akcją tą będą objęci księża, którzy zginęli podczas okupacji i zmarli po II wojnie światowej do 1980 r.
 15. Dyrekcja szkół katolickich w Tomaszowie Maz. informuje o naborze uczniów na nowy rok szkolny do Katolickiej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Katolickiego oraz Zaocznego Liceum dla Dorosłych. Bliższe informacje w gablocie parafialnej.
 16. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Cuda i łaski Boże oraz List do Pani.
 17. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona odprawiana w czasie Nabożeństwa Majowego.
 18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności:
  śp. Maria Majchrowska z ul Zawadzkiej
  śp. Irena Wojtasik z ul. Warszawskiej
  Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 19. Szczęść Boże!

Powrót na górę