Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO  14 września 2014 r.
 1. Dziś przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to jedno ze świąt, które swoją rangą przewyższają niedzielę w ciągu roku i są obchodzone również wtedy, gdy wypadają w niedzielę. Są to święta, podczas których wspominamy szczególnie ważne wydarzenia z naszej historii zbawienia. Zostało ono ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna, który przed bitwą z Maksencjuszem na moście Muliwijskim, nieopodal murów Wiecznego Miasta ujrzał wtedy płonący krzyż i napis: W tym znaku zwyciężysz. Nazajutrz na jego rozkaz na tarczach żołnierzy zostały wymalowane krzyże. I wkrótce okazało się, że symbol śmierci stał się symbolem zwycięstwa, bo Konstantyn pokonał Maksencjusza. W 313 roku cesarz ogłosił edykt wolnościowy, kładący kres prześladowaniom religijnym, a krzyż stał się symbolem chrześcijaństwa.
 2. Dziś, na Mszy Św. o godz. 1230 w katedrze, arcybiskup Marek Jędraszewski, będzie sprawował Dożynkową Mszę Św. Dziękczynną. Do udziału w archidiecezjalnych dożynkach metropolita łódzki zaprasza rolników i wszystkie osoby noszące w sercu pragnienie złożenia dziękczynienia za tegoroczne plony.
 3. Grupa Odnowy w Duchu Świętym Studnia Jakuba zaprasza na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył bp Ireneusz Pękalski dziś o godz. 1800 w kościele św. Antoniego.
 4. W poniedziałek, 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
 5. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, tj. w najbliższy czwartek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Z racji tego święta zapraszamy dzieci i młodzież na Festyn św. Stanisława Kostki, który odbędzie się w naszej parafii, w niedzielę 21 września w godz. od 1500 do 1745. Dla uczestników Festynu przewidziane jest pieczenie ziemniaków, liczne gry i zabawy oraz wiele atrakcji.
 6. Grupa młodzieżowa zaprasza na spotkania w każdy piątek o godz. 1900.
 7. W najbliższą sobotę spotkania w naszej parafii: scholi dziecięcej o godz. 1000; ministrantów o godz. 1000, kandydatów na ministrantów o godz. 1130.
 8. Schola młodzieżowa serdecznie zaprasza na próby, w każdą niedzielę na godz. 1700, wszystkich chętnych młodych, grających na instrumentach i śpiewających. Każdy nowy głos i instrument w naszej scholi to piękniejszy wyraz naszej miłości do Boga.
 9. W przyszłą niedzielę, bezpośrednio po wieczornej Mszy Św., z racji trzeciej niedzieli miesiąca, Droga Krzyżowa.
 10. Z racji Jubileuszu 85-cio lecia powstania naszej parafii zostały przygotowane okolicznościowe płytki ceramiczne upamiętniające to wydarzenie. Mogą one być wspaniałą pamiątką. Za tydzień oraz w następną niedzielę przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego naszego Jubileuszu będą je rozprowadzać po każdej Mszy św., w formie cegiełek, w cenie min. 20 zł. Dochód ze sprzedaży płytek będzie przeznaczony na pokrycie kosztów malowania i wystroju naszej świątyni. W ostatnim czasie złożono ofiary na malowanie: od chorych, z racji pierwszego piątku miesiąca 220 zł oraz ofiara bezimienna z ul. Popiełuszki 1.000 zł. Dziś z racji II. niedzieli miesiąca jest taca gospodarcza. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom za ofiary na upiększanie kościoła.
 11. Dziękujemy panu Sylwestrowi Matysiakowi i jego współpracownikom a także panu Leszkowi Piwowarskiemu za pielęgnacje drzew i krzewów na terenie naszej posesji. Dziękujemy panu Dyrektorowi Zakładu Energetycznemu za wypożyczenie podnośnika oraz panu Wojciechowi Goździkowi za pomoc przy obsłudze sprzętu. Dziękujemy również wszystkim, który pomogli w porządkach jesiennych w naszym ogrodzie oraz sprzątaniu i dekoracji kościoła. Dzięki tym pracom, ofiarnie i z serca podejmowanym, pięknieje nasza świątynia i jej obejście. Bóg zapłać!
 12. Z racji święta Matki Bożej Różańcowej z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka na Jasną Górę, w niedzielę 5 października. Koszt 30 zł. Zapisy u Pani Krysi.
 13. Nasza Fundacja organizuje zajęcia językowe. Jak w ubiegłym roku będą to zajęcia z języka angielskiego oraz (jeśli będą chętni) z języka niemieckiego. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Więcej informacji będzie podanych w najbliższym czasie na stronie internetowej Fundacji.
 14. Młodzież III klas gimnazjum i osoby starsze mieszkające na terenie naszej parafii chcące w przyszłym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania prosimy o zgłoszenie się z do Kancelarii Parafialnej. Zgłoszenia na przygotowanie do tego sakramentu przyjmowane będą do 21 września. Jednocześnie informujemy, że sakrament bierzmowania przyjmujemy w parafii zamieszkania.
 15. Dnia 21 września w Łodzi, w parafii M.B. Królowej Polski odbędzie się powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafii św. Jadwigi. Zapisy trwają do piątku. Koszt wyjazdu 10 zł.
 16. Kuria Metropolitalna informuje, że odbywa się rekrutacja kandydatów na studia magisterskie i licencjackie w systemie zaocznym w zakresie teologii na Instytucie Teologicznym w Łodzi.
 17. Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Maz. zaprasza na bezpłatne studia dzienne i zaoczne na czterech kierunkach: turystyka biznesowa, leśnictwo, zarządzanie i administracja. Bliższe informacje na plakatach w gablocie parafialnej.
 18. Biskup Kazimierz Ryczan, krajowy duszpasterz Ludzi Pracy, zaprasza na XXXII Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę w dniach 20 - 21 września br.
 19. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Misyjne drogi, Świat misji, Rycerz Niepokalanej, List do pani oraz Kalendarz Rolników.
 20. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
  ś.p. Mariusz Lasek z ul. Dębowej
  ś.p. Krystian Sypniewski z ul. Spalskiej
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 21. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Powrót na górę