Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII. Niedziela Zwykła, 25 czerwca 2017r.
 1. Dziś gościmy siostry misjonarki od Aniołów, które dzielą się z nami swoim doświadczeniem pracy misyjnej. Bardzo dziękujemy siostrom, a naszych Drogich Parafian zachęcamy do wparcia dzieła, które prowadzą siostry.
 2. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie i uczestniczyli w uroczystości odpustowej w naszej Parafii. Dziękujemy, wszystkich którzy przygotowali kościół i jego otoczenie, dziękujemy uczestnikom sumy odpustowej i procesji eucharystycznej. Dziękujemy asyście parafialnej, liturgicznej służbie ołtarza, nadzwyczajnym szafarzom, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Żywej Róży, panom z Męskiego Koła Różańcowego, panu kościelnemu, panu organiście, naszemu chórowi parafialnemu, dziewczynkom sypiącym kwiaty i katechetkom. Wszystkim wspólnotom i grupom parafialnym, wszystkim wiernym, za czynny udział w modlitwie i uwielbieniu Boga. Bóg zapłać!
 3. Kończy się czerwiec, miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusowego. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy i nieprawości nasze i bliźnich, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w naszym kościele codziennie tradycyjnie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
 4. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym. Jest to też dzień imienin ks. abpa seniora Władysława Ziółka.
 5. W środę pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym rodaku, ks. bp. Ireneuszu Pękalskim, z racji imienin.
 6. W czwartek, 29 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W jednej uroczystości czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich solenizantów. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze święte w naszym kościele tego dnia o godz. 700 i 1800. Podczas mszy odbędzie się zbiórka ofiar na tacę, na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Ksiądz proboszcz Paweł i ksiądz wikariusz Piotr zapraszają na msze świętą imieninową, którą odprawią tego dnia o godz. 1800. Po mszy świętej zapraszają na słodki poczęstunek.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 700 msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, po mszy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i tradycyjnie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (do godz. 1700).
 8. Tradycyjnie przez całe wakacje tj. w lipcu i sierpniu, w niedziele i święta, nie będzie w naszym kościele mszy świętej o godz. 1200. Spowiedź św. 20 minut przed każdą mszą świętą. Kancelaria Parafialna w lipcu i w sierpniu będzie czynna od wtorku do soboty od godz. 900 do 1000 oraz w ważnych sprawach także po mszy wieczornej.
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lwowa w dniach od 21 do 24 września br. (od czwartku do niedzieli). Koszt 490 zł +15 Euro. Pielgrzymi muszą posiadać ważny paszport jeszcze trzy miesiące po powrocie. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej oraz na naszej stronie internetowej. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
 10. Zapraszamy do udziału w 201. Pieszej Pielgrzymce Tomaszowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymować będziemy od 10 do 15 sierpnia br. pod hasłem „Jesteśmy żywą koroną Maryi”. Pielgrzymka rozpocznie się Eucharystią o godz. 600 w sanktuarium św. Antoniego. Osoby pragnące zapisać się na Pielgrzymkę zapraszamy do Parafii NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego (od 5 do 9 sierpnia). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Tomaszowskiej Pielgrzymki oraz na ulotkach pielgrzymkowych. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona w naszym kościele zbiórka ofiar do puszek na potrzeby naszej Pielgrzymki.
 11. Na dzień 27 czerwca w godz. 1530 -1730 zaplanowany jest protest mieszkańców polegający na blokowaniu ulicy Białobrzeskiej. W proteście udział zapowiedzieli mieszkańcy ulic Szczęśliwej, Mireckiego i Białobrzeskiej. Prośby kierowane do władz samorządowych nie przynoszą pożądanych rezultatów. Od najbliższego wtorku zdesperowani ludzie wracają na drogi, aby walczyć o swoje prawa. Sprawa dotyczy nie tylko mieszkańców tych ulic, dlatego organizatorzy protestu zapraszają do wzięcia udziału w tej akcji.
 12. Duszpasterz Hospicjum domowego w Tomaszowie Maz. zaprasza, we wtorek 27 czerwca na godz. 1600 do kościoła Św. Rodziny, na msze świętą w intencji zmarłych z Hospicjum.
 13. Ognisko Rycerstwa Niepokalanej działające przy Parafii św. Jadwigi zaprasza na rekolekcje w dniach 27-29 czerwca br. w Parafii św. Jadwigi. Rekolekcje poprowadzi o. Ryszard M. Żurek OFMConv. Program na plakacie w gablocie.
 14. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Studnia Jakuba” zaprasza na modlitwę za nasze miasto, w czwartek 29 czerwca od godz. 1800, do kościoła MB Nieustającej Pomocy na Ludwikowie.
 15. Terenowe Biuro Radia Maryja na XXVI Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę, 9 lipca br. Wyjazd z kościoła św. Jadwigi o godz. 600. Zapisy w biurze Radia Maryja.
 16. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, od początku czerwca br., rozpoczęło przyjmowanie kandydatów na I. rok studiów, którzy myślą o kapłaństwie. Dokumenty należy złożyć w Rektoracie uczelni. Tegoroczni maturzyści, którzy otrzymają świadectwo maturalne na początku lipca, mogą wcześniej wyrazić swój zamiar wstąpienia do Seminarium. Zapraszamy do spotkania się z księżmi przełożonymi po telefonicznym zgłoszeniu (tel.42 66 48 888).
 17. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, czerwcowy Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.
 18. Rozpoczyna się okres letni. Bardzo proszę o godny strój w tym czasie do kościoła, a także na cmentarz. Dotyczy to także panny młodej podczas liturgii sakramentu małżeństwa. Nasz ubiór w kościele to nie tylko manifestacja naszego szacunku dla Boga, ale również szacunku dla innych wiernych – obowiązek, który podpowiada nam przykazanie miłości. To również świadectwo naszej wiary, swoista ewangelizacja w stosunku do tych, którzy w niedzielę do kościoła nie trafili – przypomnienie im o tym katolickim obowiązku, o tym, że to jest niedziela – Dzień Pański. Przy tej okazji przypominam także o obowiązku posiadania przez osoby robiące zdjęcia i filmujące w kościele zaświadczenia o ukończeniu kursu liturgicznego dla fotografów i operatorów filmowych. Członków rodziny chcących uwiecznić ważne wydarzenia z życia rodziny w kościele prosimy o zgłaszanie się wcześniej do zakrystii. Chodzi o to, aby nie zakłócać liturgii i nie przeszkadzać w jej dobrym przeżyciu.
 19. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Wszystkim składamy serdeczne życzenia obfitości łask i Bożego błogosławieństwa.
 20. Rozpoczęły się wakacje. Podczas letniego odpoczynku nie zaniedbujmy niedzielnej mszy i codziennej modlitwy. Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na wakacje i urlopy życzymy szczęśliwej podróży i opieki Matki Bożej oraz udanych wakacji. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu. Przychodząc zaś w letnie dni do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.
 21. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
  śp. Zdzisław Bartyzel (l. 80) z ul. Zgodnej
  Polećmy go dobroci i miłosierdziu Boga: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
 22. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę