Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII Niedziela Zwykła  27 lipca 2014 r.
 1. Gościmy w naszej parafii księdza Witalija Łukowskiego z Ukrainy, który przez dwa tygodnie służył będzie pomocą duszpasterską.
 2. Ks. Witalij dziękuje wszystkim, którzy przekazali pieniądze na konto, na remont kościoła Najświętszej Trójcy w Czerniachowie na Ukrainie. Jest to suma 950 zł. Bóg zapłać!
 3. Dziś po każdej mszy św. będziemy święcić pojazdy i modlić się o bezpieczeństwo na drogach. Na poświęcenie prosimy kierowców o wprowadzenie samochodów na teren parafialny, tj. wokół kościoła i na parking przykościelny. W czasie poświęcenia zbierane będą ofiary do puszek na środki transportu dla naszych polskich misjonarzy w ramach akcji Miva Polska.
 4. W najbliższy czwartek, 31 lipca, Grupa Odnowy w Duchu Św. Świętego Jakuba zaprasza na modlitwę za nasze miasto. Modlitwa rozpocznie się o godz. 1730 w parafii św. Jadwigi Królowej.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. rano przed Mszą św. i po południu od godz. 1700. Do chorych uda się ks. Witalij wraz z naszymi Szafarzami Eucharystii od godz. 900.
 6. W I sobotę miesiąca tradycyjnie po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 1645.
 7. W ubiegły wtorek zakończyliśmy prace konserwacje i malowanie nawy głównej. Ten etap prac kosztował nas 9.400 zł. Już dziś bardzo dziękujemy panu Dariuszowi Ostalakowi i jego współpracownikowi, panu Wojciechowi, którzy wykonali te prace oraz wszystkim, którzy pomagali przy demontażu i montażu ławek i rusztowań a także przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła. Wielkie Bóg zapłać! W sierpniu planujemy rozpocząć malowanie polichromii nawy głównej w postaci medalionu z wizerunkiem Niepokalanego Serca Maryi. Cały projekt malowidła nawy głównej zaprezentujemy w najbliższym czasie.
 8. Z racji Jubileuszu 85-cio lecia powstania naszej parafii zostały przygotowane okolicznościowe płytki ceramiczne upamiętniające to wydarzenie. Mogą one być wspaniałą pamiątką. Od przyszłej niedzieli przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego naszego Jubileuszu będą je rozprowadzać w kościele po każdej Mszy św. i w Kancelarii Parafialnej, w formie cegiełek, w cenie min. 20 zł. Dochód ze sprzedaży płytek będzie przeznaczony na pokrycie kosztów malowania i wystroju naszej świątyni. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom za ofiary na upiększanie kościoła.
 9. Spowiedź św. w wakacje, w niedzielę i dni powszednie 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria Parafialna w wakacje będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 900 do 1000 oraz po południu od g. 1600 do 1700. W ważnych sprawach także po Mszy św. wieczornej.
 10. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tomaszowskiej na Jasną Górę. Tradycyjnie wyruszy ona z naszego miasta 10 sierpnia. Nasza pielgrzymka wędruje tylko w jedną stronę. Powrót autokarami 15 sierpnia.
 11. Biuro Radio Maryja działające przy parafii św. Jadwigi zaprasza na Jerycho Różańcowe w piątek, 1 sierpnia w godz. od 700 do 1900.
 12. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, List do Pani, Cuda i łaski oraz Misyjne drogi.
 13. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Powrót na górę