Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (B), 2 sierpnia 2015 r.
 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, aby przeżyli go w trzeźwości. Pełny tekst apelu biskupów znajdziemy w gablocie parafialnej i na stronie internetowej Parafii. W związku z tym zachęcamy serdecznie parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcamy też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 2. Dzisiaj z racji I. Niedzieli miesiąca Nabożeństwo eucharystyczne i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 1730. Zapraszamy serdecznie!
 3. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona będzie na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi. Natomiast za tydzień z racji II. Niedzieli miesiąca taca gospodarcza na bieżące inwestycje w naszej Parafii.
 4. Dziś w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Aby zyskać ten odpust, trzeba wypełnić następujące warunki: pobożne nawiedzienie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary, odbyć spowiedź sakramentalną i przystąpić do Komunii św. oraz pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy, za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.
 5. W najbliższy czwartek, I. Czwartek Miesiąca, przypada zarazem święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo „Godzina święta” z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej.
 6. W tym tygodniu przypada również I. Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od godz. 630 i po południu od godz. 1700. Nabożeństwo do Serca Jezusowego po Mszy Św. o godz. 700 i w ramach Nowenny o godz. 1800.Tym razem chorych w I. Piątek Miesiąca odwiedzą Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii i jeden Duszpasterz, od godz. 900.
 7. W ubiegłą niedzielę, w czasie poświęcenia pojazdów, zebraliśmy do puszek kwotę 1.122 zł na środki transportu dla naszych misjonarzy, w ramach akcji „Miva Polska”. Natomiast na działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej do puszek zebraliśmy 252 zł. Bóg zapłać!
 8. Od 20 lipca trwają zapisy na 199. Pieszą Pielgrzymkę Tomaszowską na Jasną Górę. Zapisy w Kancelarii parafii NMP Królowej Polski oraz św. Antoniego. Zachęcamy do udziału w tej Pielgrzymce, a osoby nie mogące pójść w tym roku na Pielgrzymkę zachęcamy do duchowego pielgrzymowania - wspierania modlitwą wszystkich pielgrzymów. Tradycyjna, comiesięczna Msza Św. pielgrzymkowa zostanie odprawiona w kościele NMP Królowej Polski w przyszłą niedzielę, 9 sierpnia, o godz. 1800.
 9. Zachęcam do udziału w akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Osoby i rodziny chętne do przygotowania wyprawki szkolnej dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin z naszej parafii mogą otrzymać za tydzień w Zakrystii lub Kancelarii zakupione przez nas plecaki. Do plecaka dołączona jest informacja o płci i wieku dziecka, dla którego przeznaczona będzie wyprawka szkolna. Poza tym w sierpniu do specjalnych koszy wystawionych w kościele będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas. Zapraszamy do wsparcia tej akcji.
 10. Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Maz. zaprasza młodzież na bezpłatne studia dzienne i zaoczne na czterech kierunkach: turystyka biznesowa, leśnictwo, zarządzanie i administracja. Bliższe informacje na plakatach w gablocie parafialnej.
 11. Terenowe Biuro Radia Maryja kieruje zaproszenie do wszystkich chętnych i gorliwych chrześcijan do kościoła św. Jadwigi na Jerycho Różańcowe w intencji Ojczyzny, kapłanów i naszych rodzin. Modlitwę rozpoczynamy w I. piątek miesiąca po Mszy Św. o godz. 730 i trwać będzie do godziny 2000. Natomiast o godz. 1800 Msza Sw. w intencji o uwolnienie z przekleństw, złorzeczeń, nienawiści i okultyzmu.
 12. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, w niedziele i święta, nie będzie w naszym kościele Mszy Św. o godz. 1200. Spowiedź św. 20 minut przed każdą Mszą Św. Kancelaria Parafialna w lipcu i w sierpniu będzie czynna od wtorku do soboty od godz. 900 do 1000 oraz w ważnych sprawach także po Mszy Św. wieczornej.
 13. W ubiegłym tygodniu zostały złożone bezimienne ofiary na kościół: z ul. Piaskowej 30 zł oraz 100 zł z ul. Mickiewicza. Bóg zapłać za te ofiary!
 14. Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w dniach 5 - 13 listopada br. Chętnych do wędrowania śladami Chrystusa serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje i zapisy w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
 15. Przed kościołem u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 16. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i zapewniamy o naszej modlitwie, a odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego wypoczynku. Odpoczywając nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie. Pamiętajmy też o godnym stroju w czasie uczestniczenia w nabożeństwach i podczas nawiedzania świątyń.
 17. Szczęść Boże!

Powrót na górę