Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX Niedziela Zwykła (C), 23 października 2016r.
 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.
 2. W ubiegłą niedzielę odbyło się badanie niedzielnych praktyk religijnych, czyli liczenie wiernych obecnych w kościele na Mszach św. i przystępujących do Komunii św. W naszym kościele, w Eucharystii uczestniczyło 1.297 osób (505 mężczyzn i 792 kobiet, to jest ok. 24 % mieszkańców naszej Parafii), a Komunię św. przyjęło 563 wiernych (czyli mniej niż połowa obecnych na Eucharystii): 167 mężczyzn (czyli mniej niż co 3. mężczyzna) i 408 kobiet (czyli więcej niż co 2. kobieta obecna na Mszy św.).
 3. Grupa Odnowy w Duchu Św. „Studnia Jakuba” zaprasza do kościoła M.B. Nieustającej Pomocy na modlitwę za nasze miasto w czwartek 27 października br. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 1700 różańcem i modlitwą wstawienniczą a następnie o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św.
 4. Bardzo dziękujemy za ofiary składane w ubiegłą niedzielę do puszek na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Stypendyści „Dzieła Nowego Tysiąclecia” zabrali w sumie 2.290 zł. Natomiast woluntariusze Szkolnego Koła Caritas z „papieskich kremówek” zebrali kwotę 300 zł. Bóg zapłać!
 5. Dziś po Mszy św. sprawowanej o godz. 1030 odbędzie się pierwsze spotkanie indywidualne księdza proboszcza z rodzicami dzieci z klasy IIIa.
 6. W najbliższy czwartek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracji towarzyszyć będzie refleksja nad skargą Jezusa z Ogrodu Getsemani: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze mną?” (Mt 26,40)
 7. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy, w związku z tym od przyszłej niedzieli Msze św. wieczorne w naszym kościele będą sprawowane o godz. 1700.
 8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty i zadbajmy o uzyskanie odpustów, które można ofiarować za zmarłych. Od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. w danym dniu, modlitwa w intencjach Ojca Św. oraz wykluczenie stałego przywiązania do grzechu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. W dniach od 2 do 9 listopada o godz. 1720, przez oktawę modlić się będziemy na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Okazja do spowiedzi codziennie 20 minut przed Mszą św.
 9. Serdecznie zapraszamy na Noc Świętych, czyli wyjątkowy wieczór uwielbienia przy relikwiach świętych i błogosławionych. Będzie dużo wspaniałego śpiewu i wiele pięknych doświadczeń wstawiennictwa świętych i błogosławionych, którzy na obecne czasy są wielkim darem Bożego Miłosierdzia. Noc Świętych przeżywać będziemy w naszym kościele, w poniedziałek 31.X, od godz. 1900.
 10. W każdą niedzielę na godz. 1030 zapraszamy wszystkie dzieci, w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do I. Komunii Świętej oraz ich rodziców, natomiast na godz. 1800 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 11. Zachęcamy do udziału nabożeństwach różańcowych. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na o godz. 1630. Dorosłych i młodzież zapraszamy codziennie na godz. 1720.
 12. W ostatnim czasie złożono bezimienne ofiary na kościół: z ul. Piaskowej 100 zł, z ul. Bohuszewiczówny 100 zł. Bóg zapłać za te ofiary!
 13. W ubiegłym tygodniu zostały zakupione i zamontowane w naszym kościele 12 zacheuszek wymaganych do konsekracji kościoła. Koszt tej inwestycji wynosi 2.400 zł. Bardzo dziękuję za pomoc w zamontowaniu zacheuszek panu Leopoldowi Andeltowi i panu Leszkowi Piwowarskiemu.
 14. W Kancelarii Parafialnej i Zakrystii przyjmujemy na wypominki, tradycyjną modlitwę za zmarłych. W naszej parafii modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 700 i 900. Naszych bliskich zmarłych można wypisać na kartkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 15. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia.
 16. Przy wyjściu z kościoła młodzież z Oazy naszego miasta rozprowadza znicze w cenie 3 zł. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjne wyjazdy oazowe dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy za wsparcie tej akcji.
 17. Przed kościołem jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „List do Pani”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” (ze specjalnym dodatkiem planszą pt. „Rodzinne świętowanie niedzieli”), „Cuda i łaski Boże”.
 18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
  śp. Marianna Cukier (l. 88) z ul. Popiełuszki
  Polećmy ją dobroci i miłosierdziu Boga: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 19. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę