Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII Niedziela Zwykła (B), 4 października 2015r.
 1. Dziś – dzień imienin papieża Franciszka. Pamiętajmy dziś szczególnie w naszych indywidualnych modlitwach o Ojcu Świętym.
 2. Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 3. Z racji I. Niedzieli miesiąca dzisiejsze Nabożeństwo Różańcowe będzie połączone z adoracją Najśw. Sakramentu od godz. 1700.
 4. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji i przebiegu tegorocznego Festynu ku czci św. Stanisława Kostki, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać!
 5. Bóg zapłać za ofiary na odbudowę spalonego kościoła w Mileszkach. Zebraliśmy kwotę 2.180zł.
 6. Za tydzień, XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Z tej racji, modlitwy za ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii oraz tacę gospodarczą przenosimy na III. niedzielę miesiąca.
 7. W każdą niedzielę na godz. 1030 zapraszamy wszystkie dzieci, w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do I. Komunii Świętej oraz ich rodziców, natomiast na godz. 1800 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 8. Dziś na Mszy Św. o godz. 1030 dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej będą miały poświęcone różańce, a za tydzień po Mszy Św. rozpoczniemy indywidualne spotkania duszpasterskie z rodzicami dzieci z klas III.
 9. W przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy Świętej, odbędzie się obowiązkowe spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Młodzież i osoby starsze mieszkające na terenie naszej parafii chcące w przyszłym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania prosimy o zgłoszenie się do Zakrystii. Dziś ostatni dzień przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do tego sakramentu!
 10. Rozpoczęły się Nabożeństwa Różańcowe. Wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) zachęcamy do udziału w tych Nabożeństwach i do odmawiania różańca. Dzieci zapraszamy: od poniedziałku do piątku na o godz. 1630. Dorosłych i młodzież zapraszamy codziennie na godz. 1720. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w naszych domach i wspólnotach, w intencji Synodu Biskupów, który dziś się rozpoczyna i w intencji naszej Ojczyzny. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic, w kościele lub w rodzinie, bądź pobożnym stowarzyszeniu można uzyskać codziennie odpust zupełny. Miesiąc październik stanowi dobrą okazję do zainteresowania się Kołami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z Parafian, którzy należą już do tych Kół, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre Koła wymagają uzupełnienia z powodu śmierci części ich członków. Chciałbym ustalić faktyczną liczbę Kół działających przy naszej Parafii i ewentualnie określić te personalne braki w poszczególnych Kołach. W związku z tym, w najbliższą środę, 7 października, na godz. 1700, we wspomnienie NMP Różańcowej, serdecznie zapraszam wszystkich: zelatorów i zelatorki oraz członków Kół Różańcowych działających na terenie naszej Parafii, a także nowe osoby chętne do wstąpienia do tych Kół.
 11. Od tego miesiąca rozpoczęły się cykliczne katechezy dla rodziców i chrzestnych w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu chrztu dzieci w naszej Parafii. Odbywać się one będą w I. i III. sobotę miesiąca o godz. 1900 oraz w II. niedzielę miesiąca o godz. 1300. Najbliższa katecheza odbędzie się wyjątkowo w przyszłą sobotę o godz. 1900 oraz w niedzielę o godz. 1300.
 12. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania poszczególnych grup parafialnych: w czwartek - Chóru Parafialnego o godz. 1830; w piątek - scholi dziecięcej o godz. 1600; - młodzieży o godz. 1900; w sobotę - wszystkich ministrantów i kandydatów do służby ołtarza o godz. 1000, w niedzielę - scholi młodzieżowej o godz. 1700. Szczególnie zapraszamy nowe, chętne osoby do włączenia się w te grupy parafialne.
 13. Od wtorku w kancelarii przyjmujemy na wypominki. Można zamawiać wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. W naszej parafii modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 700 i 900. Naszych bliskich zmarłych można wypisać na kartkach, które będą wyłożone na stoliku pod chórem.
 14. Młodzież z naszej Parafii serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę do Zabawy, do miejsca urodzin i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 17 października. Koszt 30 zł. Zapisy w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
 15. Nasza Parafia zaprasza na Mszę Świętą z okazji II. Tomaszowskiego Dnia Dziecka Utraconego, która będzie sprawowana w środę, 15 października, o godzinie 1800. Zapraszamy rodziców, bliskich i wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy za Utracone Dzieci. Nieważny wiek dziecka, ważna jest pamięć. Imiona i nazwiska Dzieci Utraconych prosimy podawać w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej. W ich intencji będzie sprawowana Najśw. Ofiara.
 16. W dniach 15 i 16 października br. w naszym mieście będzie miała miejsce Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża oraz Ikony M.B. (Salus Populi Romani) Wybawicielki Ludu Rzymskiego. W naszej parafii symbole ŚDM będą od czwartku, 15 października, od godz. 2300, do piątku, 16 października, do godz. 600. O północy będzie uroczysta Pasterka w naszym kościele. Już dziś zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w tych uroczystościach. Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się na plakatach wywieszonych przed kościołem i w różnych miejscach naszego miasta oraz zabierając ulotki rozprowadzane przed kościołem. W związku z powyższym zapraszamy na pierwsze spotkanie Sekcji Muzycznej przed Światowymi Dniami Młodzieży: schole, chóry i zespoły muzyczne (dziecięce, młodzieżowe i dorosłych) oraz wszystkich umiejących śpiewać i grać na instrumentach. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 października, na godz. 1900, na placu przy naszym kościele.
 17. W ubiegłym tygodniu złożono ofiary na kościół: od chorych odwiedzonych z racji I. Piątku Miesiąca 630 zł oraz ofiarę bezimienną z ul. Koszykowej 200 zł. Bóg zapłać za te ofiary!
 18. Bardzo dziękuję panom, którzy w tym tygodniu naprawili zniszczoną lampę przy kościele. Serdeczne Bóg Zapłać!
 19. W tym tygodniu rozpoczniemy remont balkonu chóru w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją ofiarą, pracą i modlitwą wspierają upiększanie naszej świątyni.
 20. W przyszłą niedzielę, 11 października, odbywać się będzie III. Archidiecezjalna Pielgrzymka Grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej. Nasza Parafia organizuje wyjazd. Wyruszymy na Pielgrzymkę o godz. 930. Powrót jest przewidziany ok. godz. 1700. Koszt 30 zł. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków Kół Różańcowych. Program Pielgrzymki na plakacie w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapisy w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
 21. Parafia NMP Królowej Polski i Dom Pogrzebowy Hades organizują wyjazd na czuwanie modlitewne na Jasną Górę z 9 na 10 października (wyjazd w piątek o godz. 1700). Dziś jeszcze przy naszym kościele zbierane są zapisy na ten wyjazd. Koszt 15 zł.
 22. W czwartek, 15 października, od godz. 1900, rozpocznie się w naszej parafii Kurs ALFA, który jest otwartą dla każdego szansą poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Jest to cykl 10 spotkań prezentujących w sposób przystępny przesłanie chrześcijaństwa. Jest to czas, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Kurs jest bezpłatny. Więcej informacji w gablocie. Serdecznie zapraszamy do udziału!
 23. Ruch Światło-Życie zaprasza członków i sympatyków na pierwszy po wakacjach Rejonowy Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 października, o godz. 1400, w Parafii Św. Jadwigi.
 24. Duszpasterz nauczycieli Dekanatu Tomaszowskiego zaprasza wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty na Mszę Św. do Parafii św. Rodziny, w niedzielę, 11 października, na godz. 900. Po Mszy Św. odbędzie się specjalny koncert i poczęstunek z racji Dnia Nauczyciela.
 25. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickie zaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów wszystkich łódzkich uczelni na uroczystą inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę, 11 października br. w bazylice archikatedralnej o godz. 1900. Uroczystość Inauguracji poprzedzą Rekolekcje na dobry początek. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 26. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przed kościołem jest do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 27. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Zdzisława Szkatuła z ul. Głównej
  śp. Artur Stachecki z ul. Cegielnianej
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 28. Szczęść Boże!

Powrót na górę