Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII. Niedziela Zwykła, 15 października 2017r.
 1. Dziękując Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II, przeżywamy w naszej parafii XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!” Z tej racji odbywa się dziś zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik św. Jana Pawła II. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć do dzieło składając swoją ofiarę do puszek. Dlatego gościmy stypendystów „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, którzy kwestują przed kościołem na rzecz funduszu stypendialnego dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. A woluntariusze ze Szkolnego Koła Caritas zapraszają na „papieskie kremówki”, które można nabyć w cenie 4 zł. Dochód przeznaczony będzie na działalność i formację Szkolnych Kół Caritas.
 2. Dziś, przypada Dzień Dziecka Utraconego. Rodziny, które doświadczyły utraty dziecka, zapraszamy do naszego kościoła na IV. Tomaszowski Dzień Dziecka Utraconego, na mszę świętą godz. 1200, sprawowaną w ich intencji. Utracone dziecko, to stracone nadzieje i marzenia. Wiele matek, które doświadczyły straty, nie otrzymuje żadnego wsparcia od najbliższych, często ich ból jest niezrozumiały dla otoczenia. Przy braku pomocy życzliwości i wsparcia, taka sytuacja może prowadzić do długotrwałej depresji i załamania. Imiona i nazwiska Dzieci Utraconych można podawać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. Dodatkowe, ostatnie obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych, którzy nie byli na poprzednich spotkaniach, odbędzie się dziś, w niedzielę, 15 października, po mszy św. o godz. 1030.
 4. Dziś, po wieczornej mszy świętej, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, nabożeństwo drogi krzyżowej.
 5. W poniedziałek, 16 października, przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 6. We wtorek obchodzić będziemy Światowy Dzień Walki z Ubóstwem. Modlitwę różańcową tego dnia ofiarujemy za wszystkich ubogich i bezdomnych.
 7. W środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 1715.
 8. W sobotę, 21 października, po mszy świętej wieczornej o godz. 1800 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną podawać dziecko do chrztu. Zapraszamy rodziców i chrzestnych.
 9. W przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy wspominać będziemy kolejną rocznicę inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jest to zarazem Niedziela Misyjna, rozpoczynająca w kościele Tydzień Misyjny. Odbędzie się zbiórka ofiar na misje. A w naszej parafii gościć będziemy znanego już nam sprzed laty ks. Witalija Łukowskiego z Ukrainy, który będzie głosił słowo i zbierał ofiary na potrzeby swojej wspólnoty parafialnej.
 10. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowych codziennie o godz. 1715. Różaniec dla dzieci będzie od poniedziałku do piątku o godz. 1630. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic, w kościele lub w rodzinie, bądź pobożnym stowarzyszeniu można uzyskać codziennie odpust zupełny. Ze względu na nabożeństwa różańcowe w październiku nie będzie adoracji w drugi i czwarty czwartek miesiąca animowanej przez Grupę „Pro Ecclesia”.
 11. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w naszej parafii w ubiegły piątek włączyli się w uroczystość zakończenia jubileuszowych obchodów stulecia objawień maryjnych w Fatimie.
 12. W każdą niedzielę na godz. 1030 zapraszamy wszystkie dzieci, w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do I. Komunii Świętej oraz ich rodziców, natomiast na godz. 1800 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 13. W sobotę, 4 listopada, odbędzie się pierwsza ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę: Męskie Oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u Tronu Królowej. Zachęcam naszych mężczyzn do mobilizacji, a kobiety do wsparcia swoich mężów i synów w podjęciu decyzji o udziale w pielgrzymce.
 14. Parafia nasza organizuje wyjazd na ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, do bazyliki archikatedralnej (w sobotę, 4 listopada). Zapisy do końca miesiąca przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Koszt 20 zł.
 15. Rozpoczął się kolejny „Kurs Alfa” w naszej parafii. Jest to otwarta dla każdego szansa poznania i pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Jest to cykl 10 spotkań prezentujących wiarę chrześcijańską w sposób bardzo przystępny. Kurs jest bezpłatny. Zapraszamy do „Klubu seniora” najbliższy w czwartek o godz. 1800.
 16. W całej Polsce, zbierane są podpisy pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj aborcję” mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego. W 2016 r. zabito w polskich szpitalach z mocy prawa 1042 dzieci ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności, często w 4, 5, a nawet 6 miesiącu ciąży. Zachęcamy do udzielenia poparcia tej inicjatywie. Podpis można złożyć w zakrystii po mszy św. Prosimy także o pomoc w zbieraniu podpisów przez wzięcie z zakrystii kart do podpisu i zbieranie podpisów wśród najbliższych. Wypełnione można oddać do końca miesiąca w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 17. Przy kościele św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie jest eksponowana Międzynarodowa Wystawa Fotogramów poświęcona św. Janowi Pawłowi II. Autorami zdjęć są słynni fotografowie z kraju i z zagranicy, min. Arturo Mari z Watykanu. Jest to wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z życiem dziecięcym, kapłańskim, biskupim i papieskim Karola Wojtyły. Wystawa jest na zewnątrz kościoła - dostępna przez cały dzień. Zapraszamy szczególnie klasy z katechetami. Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji w dniach od 15 października do 2 listopada br.
 18. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Naszych bliskich zmarłych można wypisać na kartkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem. W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 700 i 900.
 19. W ostatnim tygodniu złożono bezimienną ofiarę na Kościół z ul. Majowej 200 zł. „Bóg zapłać!”
 20. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.
 21. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski dziś w całym Kościele przeprowadzane jest badanie niedzielnych praktyk religijnych – obecność wiernych w kościele i przyjmowanie Komunii świętej. W związku z tym bardzo prosimy o spokojne wychodzenie z świątyni głównym wyjściem!
 22. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  śp. Jadwiga Warchoł (l. 51) z ul. Spalskiej
  śp. Andrzej Grzejszczyk (l. 61) z ul. Nadrzecznej
  Polećmy ich dobroci i miłosierdziu Boga: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..
 23. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę