Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII Niedziela Zwykła (B), 30 sierpnia 2015r.
 1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, a więc również koniec wakacji. We wtorek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 800. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. godz. 1030 poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych oraz rozpoczęcie przygotowań do I komunii św. dzieci z klas III.
 2. W najbliższy poniedziałek w Klubie Seniora po wieczornej Mszy Św. odbędzie spotkanie Parafialnego Koła Caritas. Zapraszamy dotychczasowych uczestników Koła oraz tych którzy chcieliby podjąć posługę Caritas.
 3. Przypadający we wtorek 1 dzień września to także 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli.
 4. W tym tygodniu przypada również I Czwartek Miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Nabożeństwo „Godzina święta” z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne bezpośrednio po wieczornej Eucharystii.
 5. A przypadający w tym tygodniu I Piątek Miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia 9. pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać ze spowiedzi księża będą oczekiwać w konfesjonałach od godz. 630 i po południu od godz. 1700. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.700 i 1800. W I. Piątek Miesiąca gromadzimy się o godz. 1500 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem trwamy na adoracji do wieczornej Eucharystii o godz. 1800 - połączonej z Wieczystą Nowenną do Najświętszego Serca Jezusowego. Do chorych księża udadzą się o godz. 830. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijcie ten rok z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. Spowiedź św. 20 minut przed każdą Mszą św., można także skorzystać z sakramentu pokuty umawiając się indywidualnie z księżmi.
 6. W I Sobotę Miesiąca tradycyjnie po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz.1545. Z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. W najbliższą sobotę rozpoczną się spotkania naszej dziecięcej scholii. W soboty na godz. 1000 zapraszamy dzieci, które już śpiewały w scholi jak również te, które chciałyby się włączyć do tej scholi.
 8. Do końca sierpnia trwa akcja Caritas pod hasłem: „Tornister pełen uśmiechów”. Osoby chętne do włączenie się w tę akcję mogą składać do specjalnego kosza wystawionego w kościele podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach szkolnych przygotowywanych przez naszych wolontariuszy Caritas dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy już przyłączyli się do tej akcji.
 9. Przypominamy, iż rezerwacja terminów Mszy Św. i ślubów na 2016 rok rozpocznie się od 1 wrześnie, w ramach pracy Kancelarii Parafialnej. Kancelaria Parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 900 do 1000 i po południu od. g. 1600 do 1700 oraz w soboty w godz. od 900 do 1000.
 10. W Zakrystii i w Kancelarii Parafialnej możemy zgłaszać chorych z naszych rodzin, którzy pragną skorzystać z sakramentu pojednania z racji zbliżającego się I Piątku Miesiąca, jak również tych chorych, którzy dzięki posłudze naszych Szafarzy chcieliby przyjmować Komunię Świętą w każdą niedzielę.
 11. Pary narzeczeńskie przygotowujące się do małżeństwa zapraszamy do naszej Parafii na „Wieczory dla zakochanych”. Spotkania te są nietypowym kursem przedmałżeńskim przeprowadzanym w niestandardowy sposób przez pary małżeńskie zrzeszone w Stowarzyszeniu „Spotkania Małżeńskie” oraz duszpasterza. Mają one ciekawy, atrakcyjny program i niezwykłą formę. Zapisy w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej. Liczba miejsc ograniczona! Spotkania rozpoczną się 3 października. Koszt uczestnictwa pary 120 zł.
 12. Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w dniach 5 - 13 listopada br. Chętnych do wędrowania śladami Chrystusa serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje i zapisy w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
 13. Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Maz. zaprasza młodzież na bezpłatne studia dzienne i zaoczne na czterech kierunkach: turystyka biznesowa, leśnictwo, zarządzanie i administracja. Bliższe informacje na plakatach w gablocie parafialnej.
 14. W ramach przygotowań Archidiecezji Łódzkiej do Światowych Dni Młodzieży i Roku Miłosierdzia odbędzie się pielgrzymka Archidiecezji Łódzkiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Św. Jana Pawła II w Krakowie w sobotę 26.09. br. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową. Zapisy w kancelarii parafialnej od wtorku.
 15. Ognisko Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na Nocną Pieszą Pielgrzymkę z Miedniewic do Niepokalanowa, w każdą drugą sobotę miesiąca. Wyjazd o godz. 1900 z parafii pw. Św. Rodziny oraz o godz. 1915 z parafii pw. św. Jadwigi.
 16. Przed kościołem u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny (ze specjalnym dodatkiem audiobookiem O naśladowaniu Chrystusa Tomasa A Kempis - książka ta nawróciła więcej ludzi niż zawiera liter na swych kartach), Mały Gość Niedzielny (ze specjalnym dodatkiem audiobookiem dla dziecki: Szatan z siódmej klasy Kornela Makuszyńskiego) , Rycerz Niepokalanej oraz Kalendarze Rolników na 2016rok (w cenie 25 zł).
 17. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
  śp. Leokadia Majewska z ul. Nowowiejskiej
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 18. Szczęść Boże!

Powrót na górę