Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI Niedziela Zwykła  24 sierpnia 2014 r.
 1. Dziś, na Mszy św. o godz. 1030, dziękujemy za pracę duszpasterską w naszej parafii ks. Łukaszowi Nowakowi, który na mocy dekretu ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolity łódzkiego, z dniem 30 sierpnia, zostaje przeniesiony do parafii św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach. Księdzu Łukaszowi serdecznie życzymy wielu łask Bożych na nowej placówce. Natomiast w przyszłą niedzielę, 31 sierpnia, na Mszy św. o godz. 1030, powitamy nowego wikariusza ks. Piotra Kępniaka, dotychczasowego wikariusza parafii w Widawie.
 2. W najbliższy wtorek, 26 sierpnia, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z matek. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 700, 900 i 1800. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 900 za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Tego dnia podczas wszystkich Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na potrzeby chrześcijan prześladowanych w Iraku.
 3. W środę wspomnienie św. Moniki, matki świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu.
 4. W czwartek wspomnienie św. Augustyna, syna św. Moniki, który po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem, doktorem Kościoła. Tego dnia Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do parafii św. Jadwigi na godz. 1730 na modlitwę za miasto.
 5. W piątek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 6. Od przyszłej soboty o godz. 1000 rozpoczną się spotkania naszej dziecięcej scholi. Zapraszamy dzieci, które śpiewały w scholi jak również te, które chciałyby się włączyć do tej scholi.
 7. Nasza parafia podjęła akcję Łódzkiej Caritas pt.: Tornister pełen uśmiechu polegającą na przygotowaniu dla dzieci tornistra z akcesoriami szkolnymi. Zapraszamy serdecznie osoby, które mogą ufundować to wyposażenie dla konkretnego dziecka. W zakrystii można się zapisywać i pobrać tornister, aby włączyć się w tę akcje. Podejmujemy tę akcję, bo wiemy jak wiele rodzin wielodzietnych ma poważne problemy finansowe. Wiemy że wiele osób nie może samemu wyposażyć całego plecaka, a chciałaby uczestniczyć w tej akcji, dlatego można będzie częściowo wyposażyć tę wyprawki albo też przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na ten cel.
 8. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele wracamy do Mszy św. o godz. 1200.
 9. Rezerwacja terminów intencji Mszy św. i ślubów w nowym roku od 2 wrześnie w ramach pracy Kancelarii Parafialnej.
 10. W Zakrystii i w Kancelarii parafialnej możemy zgłaszać chorych z naszych rodzin, którzy pragną skorzystać z sakramentu pojednania z racji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca jak również tych chorych, którzy dzięki posłudze naszych Szafarzy Eucharystii chcieliby przyjmować Komunie Świętą w każdą niedzielę.
 11. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania prasy katolickiej, którą możemy nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła.
 12. Wszystkich, którzy nie radzą już sobie z problemem nadmiernego spożywana alkoholu, jak też ich bliskim, przypominamy, że fachową, kompleksową pomoc mogą otrzymać w naszej parafii na Grupie AA i AL-Anon, które spotykają się we wtorki, o godz.1830.
 13. Terenowe Biuro Radia Maryja przy parafii św. Jadwigi organizuje wyjazd do Kalisza w dniu 04.09.2014 r. oraz do Torunia w dniu 06.09.2014 r. Dodatkowe informacje i zapisy w Biurze RM we wtorki i środy w godz. 1500 - 1730 lub pod tel. 536 603 023 (p. Celina).
 14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
  ś.p. Krystyna Urbańska z ul. Kołłątaja
  ś.p. Kazimierz Wójciak z ul. Sosnowej
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 15. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Powrót na górę