Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocna, 19 kwietnia 2015 r.
 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Pragniemy zwrócić uwagę na Biblię czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas, która zawiera objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia.
 2. Dziś taca gospodarcza (przeniesiona z ubiegłej niedzieli ze względu na "zbiórkę Seminaryjną"). Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę!
 3. W imieniu WSD w Łodzi: przełożonych i kleryków dziękujemy za Wasze ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy i przekazali na potrzeby WSD kwotę 3.182 zł. Bóg zapłać!
 4. W minionym tygodniu złożono na kościół bezimienną ofiarę z ul. Popiełuszki 1.000 zł. Bóg zapłać!
 5. Bardzo dziękujemy za przyniesione skarbonki z naszą jałmużną wielkopostną. Można je składać w koszu przy ołtarzu. W ubiegłym tygodniu ze skarbonek jałmużny wielkopostnej zebraliśmy na potrzeby Caritas 650 zł. Bóg zapłać!
 6. W ubiegłym tygodniu w naszej parafii wolontariusze „Akcji Pola Nadziei” zebrali kwotę 682 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 7. Dziś w naszym kościele przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego "Niezapominajki" wraz z trenerem zbierają ofiar do puszek na swoją działalność. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła!
 8. Dziś po wieczornej Mszy Św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Również dziś po wieczornej Mszy Św. nasza grupa młodzieżowa zaprasza na czuwanie modlitewne poświęcone św. Janowi Pawłowi II z racji I. rocznicy kanonizacji ojca świętego. Serdecznie zapraszamy. Natomiast tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawione w przyszłą niedzielę.
 9. Dziś wyruszyła Parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Pamiętajmy o Pielgrzymach w naszych modlitwach!
 10. W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700 i 1800.
 11. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem dzień imienin Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Marka Jędraszewskiego i biskupa Marka Marczaka i nowo-wyświęconego Biskupa Pomocniczego. Msza Św. z racji imienin Arcybiskupa Metropolity zostanie odprawiona w bazylice archikatedralnej w piątek o godz. 1200. Polecajmy dobremu Bogu w naszych indywidualnych modlitwach naszych pasterzy.
 12. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.
 13. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z cyklu "Wieczór z Ojcami Kościoła”. Poprowadzi je tradycyjnie ks. Przemysław Szewczyk. Serdecznie zapraszamy.
 14. Bardzo dziękujemy za przekazanie 1% podatku na naszą Fundację. Wypełnione kopie od odbioru i dokumenty do podpisu są w Zakrystii. Pani księgowa Fundacji ze względu na wyjazd nie będzie już dyżurować. Przypominamy że rozliczenia można składać do końca kwietnia. Na stronie naszej Fundacji (www.fundacja.nsj.rodzina.net) opublikowane zostanie sprawozdanie finansowe z 2014 roku. Zapraszamy do odwiedzenia tej strony.
 15. Informujemy, że tegoroczne Kolonie dla dzieci odbędą się w terminie od 22 lipca do 2 sierpnia w Bęsi na Mazurach. Już teraz prosimy zgłaszać dzieci na Kolonie.
 16. Katolickie Przedszkole Językowe Wyspa Skarbów w Tomaszowie Maz. przy ul. św. Antoniego 97, prowadzi zapisy dzieci od 2,5 lat na rok szkolny 2015/2016. Szczegóły na plakatach.
 17. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (ze specjalnym dodatkiem - planszą na obrazki z Nabożeństw majowych), Rycerz Niepokalanej, Cuda i łaski Boże oraz List do Pani.
 18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Stanisław Runowski z ul. Nadrzecznej
  śp. Marek Szymański z ul. Głównej
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 19. Szczęść Boże!

Powrót na górę