Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA  27 października 2014 r.
 1. W związku ze zmianą czasu na zimowy, w naszej parafii od dzisiaj zostaje zmieniona godzina wieczornej Mszy Św. na godz. 1700. Dziś o godz. 1500 spotkanie formacyjno – modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. Kończy się miesiąc październik, który jest poświęcony modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na Nabożeństwie Różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu. Wykorzystajmy te dni, które nam zostały, aby w tej prostej, lecz głębokiej modlitwie uwielbiać Boga razem z Jego i naszą Matką i prosić o łaski potrzebne zarówno nam samym, jak i naszym bliskim. Do przyszłego piątku Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele o godzinie 1620, także dla dzieci!
 3. W najbliższy czwartek, 30.X, w kościele Świętej Rodziny (ul. Niska) od godz. 1730 Modlitwa za miasto, w kościele św. Jadwigi (ul. Warszawska) o godz. 1830 koncert Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Łódzkiej, natomiast u nas w Klubie Seniora o godz. 1830 odbędą się pierwsze zajęcia naszego chóru parafialnego w nowym składzie i pod kierunkiem nowego dyrygenta, pani Gabryjeli Plewickiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów i tych, którzy pragną włączyć się do naszego chóru.
 4. Od dziś została uruchomiona strona internetowa naszej Parafii w nowej szacie graficznej. Polecamy zajrzeć! Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Porczykowi za przygotowanie i administrowanie stroną.
 5. W Wigilię uroczystości Wszystkich Świętych przeżywać będziemy w naszej parafii Noc Świętych pod hasłem Świętymi bądźcie, czyli czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych. Będzie to wieczór wypełniony śpiewem, uwielbieniem, refleksją i modlitwą. Zapraszamy młodzież i wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy w najbliższy piątek o godz. 1900.
 6. W nadchodzącą sobotę, 1.XI, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Wyjątkowo tego dnia, mimo że jest to I. sobota miesiąca, adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele nie będzie. Porządek Mszy Św. w naszym kościele: 700, 900 1030 i 1700. Na cmentarzu przy ul. Smutnej Msza Św. odprawiona zostanie o godz. 1000, a także o godz. 1400 przewodniczył jej będzie ks. bp Ireneusz Pękalski.
  Po Mszy Św. nastąpi procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. Na cmentarzu przy ul. Dąbrowskiej Msza Św. o godz. 1100. Zaś w przyszłą niedzielę, 2 XI, mimo że jest to niedziela, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby.
 7. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych: Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary i modlitwę wg. intencji ojca św. Odpust ofiarować można jedynie za zmarłych.
 8. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny na cmentarzach klerycy będą zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 9. Fundacja N.S.J. Rodzina organizuje zajęcia z języka angielskiego: dla dorosłych w czwartki o godz. 1830 i dla dzieci w środy o godz. 1830.
 10. W minioną niedzielę na misje katolickie zebraliśmy 2548 zł. Bóg zapłać!
 11. Minionej niedzieli w naszej parafii w Eucharystii uczestniczyły 1354 osoby (530 mężczyzn i 826 kobiet), a komunię św. przyjęło 600 wiernych (czyli ok. połowa obecnych na Eucharystii): 156 mężczyzn (czyli co 3. mężczyzna) i 444 kobiety (czyli co 2.kobieta obecna na Mszy Św.).
 12. W ostatnim czasie złożono ofiarę na kościół: ofiara bezimienna z ul. Piaskowej 100 zł.
 13. Wczoraj zakończyliśmy budowę podstawy nowego Krzyża Misyjnego. Bardzo dziękujemy za pomoc przy tych pracach panom: Sylwestrowi Matysiakowii jego pracownikom oraz panu Mariuszowi Szczur, Grzegorzowi Rek i Leszkowi Piwowarskiemu. Natomiast w ubiegły piątek pomalowaliśmy kaplice boczne w naszej świątyni. Za te prace bardzo dziękujemy panom: Dariuszowi Ostalakowi, Stanisławowi Łysakowskiemu i Piotrowi Porczykowi. Bóg zapłać!
 14. W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej przyjmujemy na wypominki, tradycyjną modlitwę za zmarłych. Można zamawiać wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. W naszej parafii modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 700 i 900. Oprócz modlitwy wypominkowej, podczas oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, będziemy modlić się za zmarłych codziennie po Mszy Św. wieczornej modlitwą różańcową i wypominkami jednorazowymi.
 15. Przypominamy iż Kancelaria Parafialna jest czynna od wtorku do piątku w godz. od 900 do 1000 i od godz. 1600 do 1700 oraz w soboty w godz. od 900 do 1000.
 16. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Misyjne drogi, Apostolstwo Miłosierdzia Bożego oraz List do Pani.
 17. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Powrót na górę