Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI Niedziela Zwykła (C), 25 września 2016r.
 1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za wszystkie ofiary – Bóg zapłać!
 2. W ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi we Włoszech zebraliśmy kwotę 514 zł. Bóg zapłać! A w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na tacę na Potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 3. Dziś, w godz. 1500 - 1730 zapraszamy na Festyn dla dzieci i młodzieży z okazji św. Stanisława Kostki. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziny. A naszych drogich Parafian prosimy o słodkie wypieki na tę okazję. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 4. Jutro, w poniedziałek 26 września, o godz. 1730 w „Klubie seniora” odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających z naszą Fundacją na pielgrzymkę na Święty Krzyż. Wyjazd w najbliższą sobotę, 1 października o godz. 700.
 5. Jak co roku, „Koronka do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniach miast” w intencjach pokoju i prześladowanych chrześcijan, odbędzie się w środę, 28 września, o godz. 1500 (a na terenie naszej Parafii modlić się będziemy na rondzie przy zbiegu ulic: Popiełuszki i Spalskiej). Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.
 6. W czwartek, 29 września, obchodzić będziemy święto świętych Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała. Na Mszy św. o godz. 1800 w sposób szczególny uczcimy św. Michała, pierwszego Patrona naszej świątyni. Również w czwartek na Mszy św. o godz. 1800 wraz z Grupą Odnowy w Duchu Świętym „Studnia Jakuba” modlić się będziemy za nasze miasto. Po Mszy św. modlitwa, uwielbienie i śpiew. Serdecznie zapraszamy!
 7. W sobotę rozpoczniemy październik, miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 1730. Różaniec dla dzieci będzie od poniedziałku do piątku o godz. 1630. Jak co roku dzieci będą otrzymywać specjalne plansze i obrazki. A w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1030 zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom pierwszokomunijnym.
 8. Najbliższa sobota to także pierwsza sobota miesiąca. O godz. 700 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, po Mszy wystawienie i krótka adoracja Najświętszego Sakramentu z aktem wynagradzającym Sercu Bożej Matki („krótka” ze względu na Pielgrzymkę na Święty Krzyż i Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów).
 9. W I Niedzielę Adwentu 27 listopada br. będziemy przeżywać wyjątkową uroczystość w naszej Parafii a więc konsekrację naszego kościoła. Pragniemy jak najlepiej się do tego wydarzenia przygotować. Temu będą służyć Misje parafialne które rozpoczną się w sobotę 19 listopada i będą trwały do soboty 26 listopada, a poprowadzą je ojcowie jezuici - „misjonarze miłosierdzia”. Jedną z pierwszych naszych inicjatyw jest utworzenie Komitetu organizacyjnego. Wszystkich, którzy chcą się czynnie zaangażować w przygotowanie naszej uroczystości zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższą środę, 28 września, po wieczornej Mszy św., w „Klubie seniora”.
 10. Wydarzenie Światowych Dni Młodzieży już za nami. Jest to, zatem dobra okazja do podziękowania Bogu i ludziom za to wielkie święto wiary. Zapraszamy na Tomaszowskie Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży. Będzie to czas do wspomnień i wspólnej radości, a na zakończenie odbędzie się wspaniały koncert w wykonaniu ks. Jakuba Bartczaka, słynnego księdza hiphopowca. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy młodzież, wolontariuszy i uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz rodziny, które gościły pielgrzymów ze Słowenii i wszystkich wiernych. Dziękczynienie odbędzie się w najbliższy piątek, 30 września br. o godz. 1900 na placu przy naszej Parafii.
 11. Rozpoczynamy kolejny KURS ALFA w naszej Parafii jest to otwarta dla każdego szansa poznania i pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Jest to cykl 10 spotkań prezentujących wiarę chrześcijańską w sposób bardzo przystępny. Kurs jest bezpłatny. Zapraszamy do „Klubu seniora” w środę, 5 października, o godz. 1830.
 12. W ostatnim czasie złożono następujące ofiary na kościół: z ul. Popiełuszki 1.000 zł, z ul. Zajęczej 100 zł. Bóg zapłać za te ofiary!
 13. W minionym tygodniu za wykonane prace porządkowe w zagrodzie zwierząt i na plebanii serdecznie dziękujemy panom: Leszkowi, Józefowi, Leopoldowi i Waldemarowi. Bóg zapłać!
 14. Wczoraj delegacja z naszej Parafii wróciła z pielgrzymki do Rzymu. Wszystko przebiegało pomyślnie i bardzo pięknie. Nasi Pielgrzymi przywieźli pozdrowienia i błogosławieństwo papieża Franciszka dla naszej Parafii oraz ufundowali pozłacaną muszlę do udzielania chrztu św. Bóg zapłać! Za rok planujemy pielgrzymkę do Fatimy na 100-tą rocznicę objawień fatimskich.
 15. We wtorek 27 września o godz. 1600 w kościele Św. Rodziny zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, którzy byli pod opieką Hospicjum domowego w Tomaszowie Maz.
 16. W dniach od 27 września do 1 października br. w Archidiecezji Łódzkiej będzie gościł ksiądz biskup Johanan Jihad Battah z Kościoła syrokatolickiego, który posługuje obecnie w Bejrucie (Liban) troszcząc się między innymi o syryjskich uchodźców. W naszym mieście biskup Johanan odwiedzi Parafię św. Jadwigi w piątek 30 września o godz. 1900. Podczas spotkania przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar na budowę w Bejrucie domu dla syryjskich uchodźców.
 17. Serdecznie zapraszamy do udziału w piątej stacji archidiecezjalnych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski, które będą miały miejsce 1 października w Konstantynowie Łódzkim. Będą one połączone z dorocznym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ponieważ w tym roku mija 75 lat od uwięzienia przez niemieckich okupantów 310 kapłanów pochodzących z diecezji łódzkiej, częstochowskiej, włocławskiej, archidiecezji poznańskiej i ze wspólnot zakonnych w Obozie Koncentracyjnym założonym przez niemieckiego okupanta w zlikwidowanej fabryce włókienniczej w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łódzkiej 27, piąta stacja tych obchodów będzie poświęcona problematyce martyrologii duchowieństwa.
 18. Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę, 8 października. Uroczystości rozpoczną się o godz. 1030. Mszy św. koncelebrowanej o godz. 1200 będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, Arcybiskup Senior Archidiecezji Przemyskiej. Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie wszystkich grup Żywego Różańca, kapłani diecezjalni i zakonni, siostry zakonne, alumni i wierni świeccy. Na zakończenie przewidziany jest wspólny posiłek oraz koncert.
 19. Rycerstwo Niepokalanej działające przy Parafii św. Jadwigi zaprasza na wyjazd do Niepokalanowa na Nocne Czuwanie 16/17 października br. Wyjazd 16 października o godz. 1430 z Parafii św. Jadwigi.
 20. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny lub jubileusze przekazujemy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
 21. Przed kościołem jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny” (ze specjalnym dodatkiem filmem DVD pt. „Bóg nie umarł” ), „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani” oraz „Kalendarze rolników” (na 2017rok w cenie 26 zł).
 22. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
  śp. Władysława Franas (l. 91) z ul. Lipowej
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 23. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę