Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII. Niedziela Zwykła, 19 lutego 2017r.
 1. Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podajemy do wiadomości, że diakon Krzysztof Hajkowski COr, należący do Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Tarnowie, urodzony 7 kwietnia 1992 roku w Tomaszowie Mazowieckim, pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń prezbiteratu w dniu 27 maja 2017 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza. Dziękując Bogu za wielki dar kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń prezbiteratu.
 2. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej.
 3. W najbliższy czwartek, po wieczornej mszy, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu animowaną przez grupę „Pro Ecclesia”.
 4. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Studnia Jakuba” zaprasza w najbliższy czwartek, 23 lutego o godz. 1800, na modlitwę za miasto do parafii św. Jadwigi Królowej.
 5. Również w najbliższy czwartek, 23 lutego o godz. 1830, Stowarzyszenie „Dom Wschodni” zaprasza do parafii św. Jadwigi Królowej na spotkanie z p. dr Aliną Goską, która opowie o swoim doświadczeniu pracy w Kairze.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 zapraszamy do wspólnego śpiewania „Akatystu”, czyli pięknego hymnu pochwalnego na cześć Matki Bożej.
 7. Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński przez sześć kolejnych niedziel. Kurs odbywać się będzie od 5 marca do 9 kwietnia br. o godz. 1800. Miejsce spotkań: Dom parafialny. Zapisy w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
 8. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacji „N.S.J.-Rodzina” zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku. Deklaracje podatkowe będą rozliczane przez panią księgową Fundacji od marca. Za wsparcie dziękujemy!
 9. Parafialny Punkt Caritas otwarty w środy, w godz. 1600-1700. Zapraszamy potrzebujących Parafian.
 10. Prezydent Miasta Marcin Witko zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 21 lutego o godzinie 1800 w Sali Obrad Urzędu Miasta Tomaszowa w sprawie gazyfikacji miasta. Przedstawiciele magistratu przybliżą sprawy związane z budową gazociągu, a także pomogą wypełnić deklaracje przyłączenia do sieci.
 11. Terenowe Biuro Radia Maryja przy parafii św. Jadwigi organizuje wyjazd do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dnia 2 marca 2017r. Wyjazd o godz. 1100 sprzed kościoła.
 12. Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Muzycznej I stopnia Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łodzi na Dąbrowie informuje o zapisach uczniów do klas: pierwszej, czwartej i siódmej szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy liceum i szkoły muzycznej na rok szkolny 2017/2018. Więcej o szkole można dowiedzieć się podczas „drzwi otwartych” 21 lutego i 29 marca w godz. 1700-1930, podczas których odbędzie się prezentacja szkoły i spotkanie informacyjne o godz. 1800. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie zamieszczonym w gablocie oraz na folderach. Zgłoszenia kandydatów sekretariacie szkół (ul. Nałkowskiej 2, Łódź, tel. 42 643 46 12, 501 489 016, www.spsk.pl).
 13. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi zwraca się z prośbą o wsparcie w działaniach promujących narzędzie informatyczne „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” poprzez wywieszenie w gablotach przygotowanych plakatów. Działania te wpłyną pozytywnie na kształtowanie poczucia bezpieczeństwa w województwie łódzkim. Ten interaktywny projekt odzwierciedla, za pomocą rozwiązań graficznych i opisowych, zagrożenia rozpoznane i zgłaszane przez mieszkańców regionu łódzkiego. Można na niej zaznaczyć m.in.: zagrożenia w ruchu drogowym, rejony wymagające zwiększenia obecności Policji, rodzaje czynów zabronionych, niepokojące sytuacje wymagające sprawdzenia przez Policję, inne informacje mogące pomóc Policji w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnym społecznościom.
 14. W następną niedzielę, 26 lutego (ostatnią niedzielę karnawału), rozpoczniemy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który rozpocznie Narodowy Kongres Trzeźwości pod hasłem: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Kongres jest wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Jest tygodnik: Niedziela, Gość Niedzielny i inne.
 16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Janina Rogowska (l. 82) z ul. Nadrzecznej
  śp. Józef Rapalski (l. 69) z ul. Nadrzecznej
  śp. Bogusław Pająk
  Polećmy ich dobroci i miłosierdziu Boga: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 17. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę