Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna, 1 maja 2016r.
 1. Rozpoczął się miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Nabożeństwa majowe ku czci N.M. Panny odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 1730. Dzieci po każdym nabożeństwie będą otrzymywać specjalne obrazki. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w naszym kościele, a osoby które nie mogą przybyć do kościoła zachęcamy do śpiewania litanii do Matki Bożej przy kapliczkach przydrożnych lub w domach.
 2. Bardzo prosimy o zadbanie o przydrożne kapliczki i krzyże, a w tych miejscach gdzie odbywa się wspólne śpiewanie litanii i pieśni maryjnych zachęcamy do kultywowania tej pięknej polskiej tradycji.
 3. Dziś, o godz. 1000, z parafii św. Antoniego wyruszy Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach w intencji rozwiązania naszych trudnych spraw.
 4. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a następnie pierwsze Nabożeństwo majowe o godz. 1730.
 5. We wtorek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy Św. niedzielny. Nabożeństwo majowe o godz. 1730.
 6. W poniedziałek, we wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje. Będziemy modlić się w tych dniach o obfite plony ziemi i o błogosławieństwo Boże w pracy i odprawiać procesję błagalną po rannej Mszy Świętej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 8. W najbliższy czwartek podczas Mszy Św. o godz. 1800, ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, dla świadków i rodziców w środę od godz. 1630. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian na tę uroczystość, a naszą młodzież otoczmy szczególną modlitwą tym czasie.
 9. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. rano od godz. 630 i po południu od godz. 1700. Wyjazd kapłanów do chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. W piątek podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 700, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP z aktem wynagrodzenia. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 1000. O godz. 1000 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Po Nabożeństwie Pokutnym wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1200 do Nabożeństwa majowego o godz. 1730. Zapraszamy wszystkich na adorację a przede wszystkim grupy parafialne. Nasze czuwanie podejmijmy jako modlitwę o dobre przygotowanie i przeżycie I Komunii Św. przez dzieci i rodziny naszej parafii.
 11. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na pomoc humanitarna dla Ukrainy kwotę 853zł. Bóg zapłać!
 12. Przypominamy, że Punkt Caritas jest czynny w środy, w godz. 1600-1700. Zapraszamy naszych Parafian potrzebujących pomocy.
 13. W przyszłą niedzielę, 8 maja, w naszej Parafii, podczas Mszy Św. sprawowanych o godz. 1030 i 1200, dwie grupy dzieci klas trzecich przystąpią do I Komunii Świętej. Niezainteresowanych tą uroczystością prosimy, jeśli to możliwe, o przyjście na inną godzinę Mszy w naszej Parafii. Za utrudnienia przepraszamy. Sprzątanie kościoła przed I Komunią w piątek po rannej Mszy Św. Zapraszamy rodziców wszystkich dzieci komunijnych.
 14. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele organizacyjne etapu tomaszowskiego Światowych Dni Młodzieży 2016. Przy tej okazji apelujemy o nieuleganie atmosferze strachu, a naszą młodzież zachęcamy do udział w spotkaniu z papieżem Franciszkiem i wielkim święcie młodości i wiary wraz z młodzieżą całego świata. Młodzi chętni do udziału w Etapie Diecezjalnym i do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie mogą się jeszcze zgłaszać w Zakrystii lub Kancelarii.
 15. Spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu Parafialnego odbędzie się w następną środę, 11 maja o godz. 1900. Przypominamy iż tegoroczny Festyn odbędzie się 15 maja i będzie to Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka. Jak co roku prosimy o pomoc w postaci fantów lub wypieków oraz włączenie się przez zapraszanie znajomych i przyjaciół. Będzie można nabyć także cegiełki na rzecz pomocy dzieciom które nie mogłyby wyjechać na kolonie. Wyłonimy również szczęśliwych uczestników naszego Festynu, którzy otrzymają nagrody: skuter, tablet, rower oraz drukarkę. Serdecznie zapraszamy!
 16. Tego samego dnia, tj. w niedzielę, 15 maja, ulicami Tomaszowa przejdzie „Marsz dla Życia i Rodziny”. Będzie to jeden z ponad 140 marszy odbywających się w tym dniu w całej Polsce, których celem jest zamanifestowanie szacunku dla życia i rodziny, zamanifestowania radości z życia w rodzinie. Organizatorami Marszu są Parafie Dekanatu Tomaszowskiego, Ruch Światło-Życie, Fundacja „N.S.J. RODZINA”, Rycerze Kolumba. Marsz wyruszy o godz. 1345 z parafii N.M.P. Królowej Polski i przejdzie do naszej parafii, gdzie włączy się w Festyn Rodzinny. Patronatem Marsz objęli: Ksiądz Arcybiskup Metropolita Łódzki, Marszałek Województwa, Starosta Tomaszowski i Prezydenta Miasta Tomaszowa Maz. Tegoroczne hasło Marszu to: „Każde życie jest bezcenne”. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, którzy pragną, aby dzieci w naszej ojczyźnie wzrastały w zdrowych rodzinach, którzy pragną aby głos rodziców w sprawach ich dzieci, ich wychowania i nauki był słyszany i szanowany. Zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież i przyjaciół. Im więcej uczestników tym więcej radości!
 17. Organizatorzy „Marszu dla Życia i Rodziny”, zapraszają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie na transparent pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”. Każdy uczestnik będzie miał możliwość zaprezentowania swojej pracy na Marszu, a najlepsze prace będą nagrodzone. O szczegółach konkursu informują katecheci w szkołach. Czas składania prac upływa 9 maja.
 18. Informujemy, że tegoroczne Kolonie dla dzieci odbędą się w terminie od 25 lipca do 5 sierpnia w Jastrzębiej Górze nad morzem. W Kancelarii Parafialnej i zakrystii można zgłaszać chętne dzieci i odbierać karty uczestnictwa dzieci w koloniach. Liczba miejsc ograniczona!
 19. W ostatnim tygodniu złożyło bezimienne ofiary na kościół z ul. Garbarskiej 100 zł i z ul. Mickiewicza 60 zł. Bóg zapłać!
 20. W ostatnim czasie zostały odnowione i pomalowane pomieszczenia Świetlicy na Plebanii. Za te prace składamy serdeczne podziękowania przede wszystkim panu Januszowi Danielewiczowi i współpracującym z nim osobom z Grupy „DAR”.
 21. Parafia nasza zorganizuje dwie pielgrzymki: 24 - 26 czerwca br. Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II (Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Zakopane) koszt 195 zł; 17 - 24 września br. Pielgrzymka do Rzymu. Koszt 1.790zł. Zapisy i bliższe informacje w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Ulotki z informacjami na stoliku pod chórem. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 22. Informujemy, że 10 marca br. Rada Powiatu w Tomaszowie Maz. przyjęła stanowisko, w którym wyraziła wolę zawierzenia Powiatu Tomaszowskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Zawierzenie odbędzie się w sobotę, 7 maja br., w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze o godz. 1830. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w tym wielkim wydarzeniu dla naszego miasta. Informujemy, iż są organizowane wyjazdy grupowe na zawierzenie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami tel.: 720-006-923, 785-296-637 lub w Biurze Rady Powiatu w budynku Starostwa Powiatowego pokój nr 102.
 23. W każdy poniedziałek w MOPS na ul. Cekanowskiej od godz. 1130 do 1500 i w czwartek, w PCPR w Starostwie pok. 31 od godz. 1700 do 1930 w ramach nieodpłatnych dyżurów przyjmuje radca prawny, który udziela porad prawnych dłużnikom pozwanym przez firmy windykacyjne, banki, fundusze sekuryzacyjne. Ważne dla osób, które otrzymały pozew lub nakaz zapłaty za dług sprzed 3 lat aby jak najszybciej z dokumentami zgłosiły się na dyżur. Nieodpłatnie radca prawny może pomóc.
 24. Wszystkim Parafianom, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny i urodziny oraz rocznice ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.
 25. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka.
 26. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Czesław Kamiński z ul. Żeromskiego
  śp. Sławomir Mączyński z ul. Sosnowej
  śp. Jan Troboś z ul. Lipowej
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 27. ALLELUJA!!!

Powrót na górę