Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II. Niedziela Adwentu (A), 4 grudnia 2016r.
 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy nabożeństwo eucharystyczne o godz.1630.
 2. Również dziś przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszki na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.
 3. Harcerki z 44. Drużyny Harcerskiej „ISKRA”, która współpracuje z naszą parafią, przygotowały własnoręcznie kartki świąteczne. Kartki te można nabyć po mszy o 900 i o 1030. Środki zebrane ze sprzedaży kartek będą przeznaczone na przygotowanie spotkania wigilijnego drużyny.
 4. W czwartek po wieczornej mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie to wyjątkowe nabożeństwo, ponieważ po raz pierwszy będziemy się modlić różańcem połączonym ze śpiewem Akatystu – uroczystego hymnu pochwalnego na cześć Matki Bożej. Będzie to dobra okazja, by podziękować za konsekrację naszego kościoła.
 5. Za tydzień - II. Niedziela miesiąca - taca gospodarcza na bieżące inwestycje gospodarcze w parafii.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 - msza św. młodzieżowa, a więc za młodzież i z młodzieżą, a po tej mszy św. obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 7. Roraty w naszym kościele odbywane są od poniedziałku do soboty włącznie, o godz. 700. Dzieci na Roraty zapraszamy z adwentowymi lampionami. Są przygotowane specjalne obrazki roratnie i nagrody dla dzieci. Przed Roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 640.
 8. Przed naszym kościołem przedstawiciele Parafialnego Koła Caritas rozprowadzają świece Caritas. Minimalna cena świecy dużej to 13 zł, kuli 12 zł i 5 zł świecy małej. Dochód przeznaczony będzie na pomoc biednym dzieciom. Z kolei 9 i 10 XII (tj. w piątek i sobotę) planujemy podjąć wraz z Caritas A.Ł. akcję zbierania żywności (o wydłużonym okresie przydatności do spożycia) w „Biedronce” i „Kauflandzie”. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla osób zaangażowanych w tę akcje, w poniedziałek o godz. 1800. Do pomocy w tej akcji potrzebujemy 27 dorosłych osób. Chętnych zapraszamy.
 9. Opłatek wigilijny do nabyć przed kościołem i w Zakrystii, a w dni powszednie również w Kancelarii Parafialnej.
 10. Dziś również można nabyć okolicznościową publikacje z konsekracji naszego kościoła w cenie 10 zł. W Zakrystii można się zapisywać na płyty z konsekracji naszego kościoła.
 11. Jak co roku, organizujemy akcję: „Serce na gwiazdkę”. W ramach tej akcji 100 dzieci i 40 rodzin z naszej Parafii otrzymają paczki świąteczne i żywnościowe. W ramach tej akcji przygotowane zostało „Drzewko serc”. Na drzewku zawieszone są serca z wypisanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będziemy przygotowywać paczkę wyposażoną między innymi w gry, zabawki, przybory szkolne i słodycze jako nasz wkład do paczek przygotowanych dla tych dzieci przez Caritas AŁ. Dziś zabieramy te serca, a następnie do 11 grudnia dostarczamy do parafii świąteczną paczkę z tym sercem. Zapraszamy serdecznie do włączenia sie w akcję „Drzewko serc” i przygotowanie prezentów.
 12. Organizujemy świąteczną dekorację, dlatego prosimy o zgłaszanie choinek do dekoracji świątecznej kościoła oraz zwierząt do żywej szopki.
 13. Zachęcamy do złożenia podpisu pod Europejską Inicjatywą Obywatelską w obronie tożsamości małżeństwa i rodziny „Mama Tata i Dzieci”. Organizatorzy inicjatywy zwracają się do instytucji Unii Europejskiej domagając się szacunku dla rodziny opartej na małżeństwie jednego mężczyzny z jedną kobietą. Jest to jedyna definicja rodziny akceptowana we wszystkich krajach członkowskich UE. Celem jest zebranie w Europie jednego miliona podpisów do 10 grudnia 2016 r. Podpis można również złożyć przez internet na stronie www.mamatataidzieci.pl.
 14. W ostatnim czasie osoby chore i starsze odwiedzone w pierwszy piątek miesiąca złożyły na kościół kwotę 320 zł. Bóg zapłać!
 15. We wtorek, 6 grudnia, o godz. 1600 w kościele Świętej Rodziny zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłych, którzy byli pod opieką Hospicjum domowego w Tomaszowie.
 16. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, o godz. 1400 w parafii św. Antoniego odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
 17. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na leczenie dla ciężko chorego Michała Pietrzyka, 16-letniego ministranta z parafii na ul. Niskiej.
 18. Uczestników pielgrzymek śladami św. Jana Pawła II (do Krakowa - Wadowic i do Rzymu) zapraszamy do Zakrystii w celu odbioru płyt z pamiątkowymi zdjęciami.
 19. Młodzież zapraszamy na wyjazd sylwestrowy na spotkanie organizowane w Rydze przez ekumeniczną wspólnotę braci z TAIZE. Zainteresowanych odsyłamy do ks. Michała.
 20. U ministrantów do nabycia prasa katolicka. W tym tygodniu polecamy szczególnie tygodnik „Niedziela” ponieważ zawiera artykuł nt. konsekracji naszego kościoła.
 21. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Janusz Dębowski (l. 56) z ul. Grota Roweckiego
  śp. Stanisław Łucki (l. 55) z ul. Żeromskiego
  Polećmy ich dobroci i miłosierdziu Boga: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 22. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę