Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII Niedziela Zwykła (C), 24 lipca 2016r.
 1. Dziś, po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. Na poświęcenie prosimy kierowców o wprowadzenie samochodów na teren parafialny, tj. wokół kościoła i na parking przykościelny. W czasie poświęcenia zbierane będą ofiary do puszek na środki transportu dla naszych misjonarzy w ramach akcji „Miva Polska”. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji.
 2. Również dziś po wieczornej Mszy św. odbędzie się ostatnie spotkanie organizacyjne w sprawie kolonii dla dzieci organizowanych przez naszą Fundację „N.S.J.-Rodzina”.
 3. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca, nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie. W środę o godz. 1600 rozpoczyna się pielgrzymka papieża Franciszka do Polski związana ze Światowymi Dniami Młodzieży. Zachęcam byśmy towarzyszyli naszą modlitwą Ojcu Świętemu i młodym, którzy biorą udział w tym wielkim wydarzeniu oraz korzystali z transmisji spotkań na antenie Telewizji Polskiej. Prosimy o udekorowanie okien na tę okoliczność. Papież odwiedzi Częstochowę i Auschwitz, w piątek odprawi Drogę Krzyżową z młodzieżą, w sobotę weźmie udział w wieczornym czuwaniu, a zakończy Światowe Dni Młodzieży Mszą Św. w niedzielę o godz. 1000. Z naszej parafii do Krakowa na czuwanie i Msze na zakończenie ŚDM (tj. 30-31 lipca) pojedzie młodzież w liczbie 20 osób (a z Regionu w sumie 95 osób).
 4. Natomiast na Jasną Górę udaje się specjalnym pociągiem pielgrzymka naszych Parafian w liczbie 45 osób. Dziś w Zakrystii można odbierać wcześniej zamówione bilety. Specjalny pociąg z Tomaszowa odjedzie o godz. 211 a powrót z Częstochowy jest przewidziany na godz. 1434. Należy być punktualnie.
 5. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy do puszek na organizacje ŚDM w naszym regionie kwotę 630 zł. Bóg zapłać za te ofiary oraz za wypieki ciast dla naszych gości. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji ŚDM w naszym regionie, zwłaszcza rodzinom którzy przyjmują pielgrzymów ze Słowenii.
 6. Uwieńczeniem „Dni w Diecezjach”, które młodzież z rożnych stron świata przeżywa w Łodzi i regionie od 20 lipca, będzie Msza święta sprawowana pod przewodnictwem Metropolity Łódzkiego, Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w łódzkiej Atlas Arenie. To wyjątkowe wydarzenie będzie transmitowane na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej: (www.archidiecezja.lodz.pl) już od godz. 1500. Wszystkich gorąco zapraszamy do uczestnictwa online w tym ważnym wydarzeniu religijnym. Na te uroczystości nasi pielgrzymi udają się specjalnym pociągiem, który wyruszy z naszego dworca o godz. 1310, powrót o godz. 2215 w Tomaszowie.
 7. Informujemy, iż w naszym mieście na Tomaszowskich Błoniach, przy ul. Strzeleckiej / PCK w dniu 31 lipca br. (w godz. 1000-1200), będzie transmitowana na telebimie papieska Msza święta posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W imieniu władz miasta zapraszamy do wspólnego przeżywania tego wydarzenia.
 8. Wraz z Parafialnym Kołem Caritas zapraszamy do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Już od dziś można w Zakrystii otrzymać plecak do wypełnienia wyprawką szkolną dla dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin z parafii. Do każdego plecaka dołączona jest kartka z podstawową charakterystyką dziecka (wiek i płeć), dla którego przeznaczony jest plecak wraz z wyprawką. Prosimy, aby plecaki wróciły do parafii w połowie sierpnia. W sierpniu w kościele będzie także wystawiony kosz, do którego będzie można wkładać podstawowe przybory szkolne.
 9. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w tym tygodniu. Wyjeżdżającym zaś na wakacje i zasłużony wypoczynek, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
 10. W ubiegłym tygodniu złożono bezimienną ofiarę na witraże z ul. Majowej w wysokości 200zł. Bóg zapłać!
 11. Przypominamy, iż tradycyjnie przez całe wakacje tj. w lipcu i sierpniu, w niedziele i święta, nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 1200. Spowiedź 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria Parafialna w lipcu i w sierpniu będzie czynna od wtorku do soboty od godz. 900 do 1000 oraz w ważnych sprawach także po Mszy św. wieczornej.
 12. Parafia nasza zorganizuje pielgrzymkę do Rzymu, w terminie 17 - 24 września br. Program pielgrzymki jest bardzo bogaty i atrakcyjny, a koszt tej pielgrzymki to 1.790zł. Zapisy i bliższe informacje w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Ulotki z informacjami na stoliku pod chórem. Serdecznie zapraszamy.
 13. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i łaski Boże, List do Pani oraz Rycerz Niepokalanej.
 14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Józefa Rutyna (l. 80) z ul. Spalskiej
  śp. Tadeusz Reszka (l. 57) z ul. Północnej
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 15. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę