Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 23 listopada 2014 r.
 1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji zmieniając nasze podejście do wiary w codziennym życiu. Dziś o godz. 1630 Nabożeństwo Eucharystyczne, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Dziś po Sumie odbędzie się Kapituła Franciszkańskiego III. Zakonu Świeckich.
 3. Od jutra upoważnione przez Parafię panie z Kółek Różańcowych rozpoczną roznoszenie po domach naszej parafii opłatków wigilijnych poświęconych w uroczystość odpustową. Prosimy o nienabywanie od innych osób opłatka. Przypominamy, że poświęcone opłatki są wyrazem naszej jedności z parafią. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na kontynuowanie malowania nawy głównej kościoła oraz na zbudowanie systemu zabezpieczenia naszej świątyni. Jest to zalecenie biskupa po czerwcowej wizytacji i zarazem warunek do ubezpieczenia kościoła.
 4. Prosimy o zgłaszanie choinek do dekoracji świątecznej kościoła i szopki.
 5. Dnia 12 i 13.XII planujemy tradycyjnie podjąć wraz z Caritas A.Ł. akcję Tak pomagam, polegającą na zbieraniu żywności w Biedronce i Kauflandzie. Do pomocy w tej akcji potrzebujemy jeszcze 12 dorosłych osób. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Zakrystii dziś po Mszy. Spotkanie organizacyjne w tej sprawie we wtorek po wieczornej Mszy Św.
 6. W środę o godz. 1630 różaniec i litania do Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.
 7. Od przyszłej niedzieli przed naszym kościołem przedstawiciele Parafialnego Koła Caritas będą rozprowadzać wigilijne świece Caritas, w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Natomiast dzieci ze Szkolnego Koła Caritas sprzedawać będą czekoladowe mikołaje z kartami świątecznymi. Dochód będzie przeznaczony na pomoc biednym dzieciom. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 8. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 9. Msze Święte o Matce Bożej w Adwencie, nazywane Roratami, odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 700. Przed Roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o godz. 640. Dzieci na Roraty zapraszamy z lampionami. Są przygotowane specjalne obrazki roratnie i nagrody.
 10. W przyszłą niedzielę, 30.XI o godz. 1800, rozpoczniemy nowy cykl spotkań nazywany Wieczorami z Ojcami. Poprowadzi je tradycyjnie ks. Przemek Szewczyk. W tym roku podczas kilku spotkań ks. Przemek przybliży nam Wielkich Ojców Kościoła Łacińskiego. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie św. Hieronimowi. Serdecznie zapraszamy.
 11. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 7.XII, tj. w II Niedzielę Adwentu. Poprowadzi je o. Kamil Szustak, paulin z Jasnej Góry.
 12. W ostatnim czasie złożono bezimienne ofiary na kościół: ofiara od mieszkańców ul. ks. Popiełuszki 100 zł i ofiara od mieszkańców ul. Nadrzecznej 100 zł.
 13. Siostry służebniczki z Mohylewa Podolskiego zapewniają o modlitwie oraz składają serdecznie podziękowanie za gościnę i wsparcie finansowe. Zebrane pieniądze w naszej parafii, w niedzielę 9.XI br. przeznaczą na działalność apostolską dla dzieci i młodzieży na Ukrainie. List z podziękowaniem od sióstr został zamieszczony w gablocie parafialnej.
 14. Z racji Jubileuszu 85-cio lecia Parafia nasza wraz z parafią św. Maksymiliana Kolbe w Pabianicach organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 19-26 kwietnia 2015r. Chętnych do wędrowania śladami Chrystusa serdecznie zapraszamy. Zapisy przyjmujemy do 11 stycznia 2015r. Liczba miejsc ograniczona. Koszt pielgrzymki 3.190 zł + 90USD.
 15. W tym miesiącu Modlitwa za Miasto będzie w kościele św. Marcina, w Białobrzegach, w czwartek 27.XI od godz. 1700.
 16. Dziś we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na odbudowę po pożarze katedry w Sosnowcu.
 17. W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej przyjmujemy jeszcze na wypominki, tradycyjną modlitwę za zmarłych. Można zamawiać wypominki roczne i półroczne. W naszej parafii modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą Św. sprawowaną o godz. 700 i 900. Bardzo prosimy o zgłaszanie w Zakrystii zauważonych pomyłek nazwisk lub imion w wypominkach. Wypominki zostały wywieszone w gablocie w kruchcie kościoła. Za ewentualne pomyłki przepraszamy.
 18. Grupa modlitewna z parafii św. Antoniego zaprasza na Adoracje Najśw. Sakramentu, która odbędzie się 28.XI na godz. 2000.
 19. Fundacja Edukator im. ks. Grada, działająca przy parafii św. Antoniego, zaprasza woluntariuszy do służby osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Zgłoszenia są przyjmowane do 30.XI w siedzibie Fundacji (ul. POW 8 w Tomaszowie Maz.).
 20. W dniach 28-30.XI Wydział Duszpasterstwa Młodzieży AŁ oraz Salezjańskie Centrum Młodzieżowe w Łodzi organizują V. Ogólnopolskie Warsztaty Liturgiczne Ikona, Muzyka, Drama. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.savio.lodz.pl.
 21. Terenowe Biuro Radia Maryja zaprasza na wyjazd do Torunia w sobotę 29.XI, na rocznicowe spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd sprzed kościoła św. Jadwigi o godz. 700. Zapisy w Biurze RM we wtorki i środy w godz. 1500-1730.
 22. Ośrodek Pomocy Duchowej Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do udziału w nabożeństwie pokutnym, które odbędzie się w niedzielę 30 listopada br. o godz. 1500 w kościele p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej, w Łodzi, przy ul. Łąkowej 40. Podczas nabożeństwa będzie możliwość odbycia spowiedzi generalnej (z całego życia).
 23. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (w najnowszym numerze zamieszczone są specjalne lampiony adwentowe dla dzieci, serdecznie polecamy!), Cuda i Łaski Boże, Dobre Nowiny, Misyjne drogi oraz List do Pani..
 24. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
  śp. Barbara Owsianka z ul. Długiej
  śp. Waldemar Pietrzak z ul. Głównej
  śp. Zofia Stańczyk z ul. Długiej
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 25. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Powrót na górę