Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU, 14 grudnia 2014 r.
 1. Dziś przypada III. Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Gaudete = Radujcie się, od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 2. Dziś II. Niedziela Miesiąca, taca gospodarcza.
 3. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.
 4. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Świętą z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie. Msza będzie sprawowana dziś o godz. 1800 w parafii św. Antoniego.
 5. We wtorek po Roratach, na które zapraszamy codziennie o godz. 700, rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.
 6. W środę rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie nas do świąt Bożego Narodzenia.
 7. Zachęcamy parafian do licznego udziału w Roratach, nowennie do Dzieciątka Jezus i do przystąpienia do sakramentu pokuty (jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił). Osoby, które nie mogą uczestniczyć w nowennie do Dzieciątka Jezus w kościele, niech się starają odprawić ją w domu. Treść Nowenny zamieścimy na naszej stronie internetowej.
 8. W I. Niedzielę Adwentu papież Franciszek ogłosił rok życia konsekrowanego. Z tej racji w przyszłą niedzielę przyjadą do nas siostry nazaretanki. Siostry opowiedzą nam o życiu zakonnym, o powołaniu, o tym, czym zajmuje się ich zgromadzenie. Będzie też możliwość zakupienia publikacji dotyczących błogosławionych sióstr nazaretanek.
 9. W przyszłą niedzielę Mszę Świętą o godz. 1700 odprawi i po Mszy w ramach cyklu spotkań Wieczór z Ojcami Kościoła Łacińskiego konferencję wygłosi ks. Przemek Szewczyk. Spotkanie poświęcone będzie św. Ambrożemu. Serdecznie zapraszamy.
 10. Opłatek na stół wigilijny można jeszcze nabyć u pań z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Za ofiary - Bóg zapłać!
 11. Przed naszym kościołem przedstawiciele Parafialnego Koła Caritas rozprowadzają wigilijne świece Caritas. Świece w cenie 5 i 13 zł. Natomiast Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny (ofiary przeznaczone są na fundusz ministrancki), a nasza młodzież świąteczne ozdoby wykonane własnoręcznie (ofiary przeznaczone są na wyjazd wakacyjny młodzieży).
 12. Wczoraj pomyślnie zakończyliśmy zbiórkę żywności w dwóch Biedronkach (na ul.Strzeleckiej i Konstytucji) oraz Kauflandzie. Bardzo dziękujemy Kierownictwu tych sklepów za możliwość przeprowadzenia zbiórki a przedstawicielom Parafialnego Koła Caritas i Szkolnym Kółkom Caritas (ze SP nr 13 i III.LO) za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki. Tak pozyskane artykuły dzięki posłudze Parafialnego Koła Caritas od przyszłego tygodnia trafią do ludzi biednych i potrzebujących z terenu naszej parafii. Prosimy jeszcze tylko o pomoc w sortowaniu żywności. Na jutro od godz.900, potrzebnych jest 5-7 pań!
 13. W sobotę od godz. 800 sprzątanie kościoła a od godz. 1000 sprzątanie terenu wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie osoby, które ubiegają się o pomoc.
 14. Nasza Fundacja wraz z Łódzką Caritas, jak co roku, organizuje akcję: Serce na gwiazdkę. W ramach tej akcji 220 dzieci naszego miasta i 100 rodzin otrzymają paczki świąteczne i żywnościowe. Rodziny i dzieci otrzymały kartki z informacją o przyjściu św. Mikołaja. Akcja Będzie trwała od 16 do 18 XII br. w godz. od 1600 do 1900.
 15. Paczki Świąteczne od Tomaszowskiego Towarzystwa Charytatywnego będą wydawane wskazanym osobom w piątek, w godzinach od 1400 do 1600.
 16. Organizujemy już świąteczną dekorację. Tradycyjnie budujemy żywą szopkę. Dlatego prosimy o zgłaszanie choinek do dekoracji kościoła i szopki oraz innych elementów do wystroju szopki. Prosimy o zgłaszanie zwierząt, ptaków oraz siana i zboża do szopki. Zgłoszenia przyjmujemy w Zakrystii.
 17. Do chorych z sakramentami św. przed świętami udamy się w piątek 19 XII się o godz. 900. Prosimy o zgłaszanie w Zakrystii lub Kancelarii adresów osób chorych.
 18. Społeczność III.LO zaprasza mieszkańców Osiedla Michałówek na V.Otwarte Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w piątek, 19.XII o godz. 1600 w Hali Sportowej szkoły.
 19. Z racji Jubileuszu 85-cio lecia Parafia nasza wraz z parafią św. Maksymiliana Kolbe w Pabianicach organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w dniach 19-26 kwietnia 2015r. Chętnych do wędrowania śladami Chrystusa serdecznie zapraszamy.
 20. W ostatnim czasie złożono bezimienne ofiary na kościół z ul. Mickiewicza 100 zł oraz z ul. Koszykowej 100 zł. Bóg zapłać!
 21. Ksiądz arcybiskup prof. Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, serdecznie zaprasza pracowników nauki archidiecezji łódzkiej na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 14.XII o godz. 1600 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 22. Parafia Świętej Rodziny organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w terminie od 28.XII br. do 2.I.2015 r. Zainteresowani wyjazdem proszeni są o zgłaszanie się do Parafii Świętej Rodziny do 17.XII.
 23. Duszpasterstwo osób zaangażowanych w życie społeczno-polityczne, zaprasza polityków, radnych i ludzi zaangażowanych w sprawy społeczne na Adwentowy Dzień Skupienia w sobotę 20.XII o godz. 1100 w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego „5” w Łodzi, przy ul. ks. I. Skorupki 5.
 24. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza lekarzy i pracowników służby zdrowia do udziału w Rekolekcjach Adwentowych, które odbędą się od czwartku 18.XII do soboty 20.XII br. o godz. 1900 w kościele Księży Jezuitów w Łodzi, ul. Sienkiewicza 60. Przewodniczyć im będzie ks. Andrzej Muszala z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 25. Kuria Metropolitalna Łódzka zaprasza na Adwentowe Dni Skupienia dla Środowisk Twórczych, które rozpoczną się w niedzielę 21.XII o godz. 1100 a zakończą w poniedziałek 22.XII o godz. 2000 w kościele Środowisk Twórczych w Łodzi, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22. Skupienie poprowadzi ks. Andrzej Luter z Warszawy.
 26. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Dobre Nowiny oraz List do Pani.
 27. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
  śp. Helena Chaber z ul. Nadrzecznej
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 28. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Powrót na górę