Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  19 października 2014 r.
 1. Rozpoczynamy w Kościele tydzień misyjny pod hasłem Z Ewangelią do narodów. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na misje. Za ofiary Bóg zapłać.
 2. Dziś po wieczornej Mszy Św., Droga Krzyżowa, z racji III niedzieli miesiąca.
 3. W Dzień Papieski zabraliśmy na stypendia 816 zł. Bóg zapłać.
 4. Dziś w całym Kościele w Polsce odbywa się tzw. liczenie wiernych obecnych w kościele na Mszach Św. i przystępujących do komunii św. Bardzo prosimy o spokojne wychodzenie z świątyni głównym wyjściem.
 5. W poniedziałek, 20 X, wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
 6. We wtorek, 21 X, wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, franciszkanina, biskupa.
 7. W środę, 22 X, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 8. W przyszłą niedzielę przejście na czas zimowy a więc Msza Św. wieczorna będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 17.
 9. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, odprawiane są nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach codziennie o godz. 1720. Dzieci mają swoje Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 1630. Zapraszamy szczególnie tych, którzy do tej pory jeszcze w tym nabożeństwie nie uczestniczyli.
 10. Na naszej stronie parafialnej i stronie Fundacji N.S.J. Rodzina zostały zamieszczone informacje o zajęciach językowych, telefon kontaktowy do lektora oraz informacja o opłatach. Bardzo prosimy zainteresowanych o zapoznanie się z tymi informacjami.
 11. W ostatnim czasie złożono ofiary na kościół: od Pielgrzymów do Łasku 250 zł oraz ofiara bezimienna 100 zł. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom za ofiary na upiększanie kościoła.
 12. Wczoraj zakończyliśmy demontaż starego Krzyża Misyjnego i przygotowania do budowy nowego. Bardzo dziękujemy za pomoc przy tych pracach panom: Sylwestrowi Matysiakowi, Waldemarowi Kozera, Grzegorzowi Rek oraz Leszkowi Piwowarskiemu. Bóg zapłać!
 13. W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej przyjmujemy na wypominki, tradycyjną modlitwę za zmarłych. Można zamawiać wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. W naszej parafii modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 700 i 900.
 14. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Misyjne drogi, Cuda i łaski Boże, Apostolstwo Miłosierdzia Bożego, List do Pani oraz Rycerz Niepokalanej.
 15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
  śp. Zdzisław Gierczak z ul. Długiej
  śp. Ryszard Ksyt z ul. Grota Roweckiego
  śp. Tadeusz Bloch z ul. Szczęśliwej
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 16. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Powrót na górę