Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I. NIEDZIELA ADWENTU, 29 listopada 2015r.
 1. Dziś przypada I. Niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Będzie to również czas Jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski. Nadto papież Franciszek ogłosił ten rok Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Wykorzystajmy ten czas na pogłębienie relacji z Panem Bogiem.
 2. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę, 6.XII, tj. w II Niedzielę Adwentu, i będą trwać do wtorku włącznie. Poprowadzi je o. Marcin Ciechanowski, paulin z Jasnej Góry. Program naszych Rekolekcji w gablocie oraz tutaj.
 3. Najpiękniejszym wzorem przeżywania Adwentu jest dla nas Matka Najświętsza. Niech częste uczestniczenie w tym czasie we Mszy Świętej Roratnej pomoże nam w dobrym i owocnym przeżywaniu tego świętego czasu. Roraty odbywać się będą od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7. Dzieci na Roraty zapraszamy z adwentowymi lampionami. Przed Roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 640. Są przygotowane specjalne obrazki roratnie i nagrody dla dzieci. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólną Jutrznię.
 4. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na tacę, na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi kwotę 2.196 zł. Wspólnota seminaryjna wyraża wdzięczność wszystkim, którzy swoimi darami, zarówno duchowymi jak i materialnymi, wspierają naszych kleryków.
 5. W środę o godz. 1630 Różaniec i Litania do Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy członków Kół Różańcowych na spotkanie formacyjne.
 6. W tym tygodniu przypada I. Czwartek, I. Piątek i I. Sobota miesiąca. I. Czwartek miesiąca to dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Nabożeństwo „Godzina Święta” odprawimy po Mszy Św. wieczornej.
 7. W I. Piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 630 i po południu od godziny 1600. Do chorych udamy się o godz. 900.
 8. W I. Sobotę miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP z aktem wynagrodzenia po Mszy Św. o godz. 700, a następnie tradycyjnie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na indywidualną adorację, niech to będzie nasze przygotowanie do rekolekcji.
 9. Również w sobotę o godz. 1800 i w najbliższą niedzielę o godz. 1300 katecheza dla rodziców i chrzestnych w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu chrztu dzieci w naszej Parafii. Zapraszamy zainteresowanych.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 1030 poświęcenie i rozdanie dzieciom klas III książeczek do nabożeństwa.
 11. Również w przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszki na potrzeby tamtego Kościoła.
 12. Ruch Światło-Życie zaprasza członków i sympatyków na kolejny Rejonowy Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 grudnia br. o godz. 1400 w Parafii św. Antoniego.
 13. W dniach 20-25 lipca 2016r. w naszym mieście będą przebywać młodzi ze wszystkich kontynentów biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży. W celu umożliwienia im pobytu prosimy wszystkich chętnych, gotowych przyjąć do swojego domu minimum dwie osoby o zgłoszenie się do Zakrystii. Gościom trzeba zapewnić kawałek podłogi i śniadanie. Deklaracje przyjęcia pielgrzymów można złożyć jedynie do 13.XII.2015r.
 14. Przed naszym kościołem przedstawiciele Parafialnego Koła Caritas rozprowadzają świece Caritas oraz kalendarze. Minimalna cena świecy dużej to 13 zł, kuli 12 zł i 5 zł świecy małej. Dochód przeznaczony będzie na pomoc biednym dzieciom. Z kolei 11 i 12.XII planujemy podjąć wraz z Caritas A.Ł. akcję Tak pomagam, polegającą na zbieraniu żywności (o wydłużonym okresie przydatności do spożycia) w Biedronce i Kauflandzie. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 15. Zachęcamy do włączenia się w akcję Drzewko serc, która polega na pobraniu Serca z wypisanym wiekiem i płcią dziecka i obdarowaniem go skromnym prezentem w formie gier, zabawek, przyborów szkolnych czy słodyczy. Przygotowaną paczkę wraz z wcześniej pobranym Sercem dostarczamy do Parafii do 4 grudnia. Następnie będzie ona dołączona do paczek Caritas AŁ. W ramach tej akcji 90 dzieci i 30 rodzin z naszej parafii zostanie obdarowanych na Mikołaja.
 16. Od dziś osoby, które jeszcze nie mają opłatka wigilijnego będą mogły go nabyć przed kościołem, w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
 17. Również dziś młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzać czekoladowe mikołaje.
 18. Przyjmujemy jeszcze na wypominki, tradycyjną modlitwę za zmarłych. W naszej parafii modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w każdą niedzielę przed Mszą Św. sprawowaną o godz. 700 i 900.
 19. Organizujemy świąteczną dekorację, dlatego prosimy o zgłaszanie choinek do dekoracji świątecznej kościoła oraz zwierząt do żywej szopki.
 20. W dniach 4-6.XII Komitet Organizacyjny ŚDM w Archidiecezji Łódzkiej oraz Salezjańskie Centrum Młodzieżowe w Łodzi organizują Warsztaty Ikona, Muzyka, Media. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.savio.lodz.pl.
 21. Dnia 5.XII w Peru odbędzie się beatyfikacja dwóch misjonarzy franciszkańskich. Ponieśli oni śmierć męczeńską z rąk terrorystów z Komunistycznej Partii Peru Świetlisty Szlak dnia 9.VII. 1991r. w peruwiańskiej miejscowości Pariacoto w Andach. Będą oni pierwszymi polskimi misjonarzami – męczennikami, którzy zostaną wyniesieni na ołtarze. Więcej informacji o ich życiu i męczeństwie można znaleźć w gablocie oraz na stronie www.meczennicy.franciszkanie.pl.
 22. Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii św. Jadwigi zaprasza na Jerycho Różańcowe, w piątek, 4.XII, od godz. 700 do godz. 1900. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 23. W ostatnim czasie złożono bezimienną ofiarę na kościół z ul. Chopina 100 zł oraz z ul. Wolnej 100 zł. Bóg zapłać!
 24. U ministrantów do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, ostatnie egzemplarze Małego Gościa Niedzielnego (ze specjalnym dodatkiem - płytą z pieśniami adwentowymi dla dzieci), jest też Rycerz Niepokalanej, Cuda i łaski Boże, oraz List do Pani.
 25. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Tadeusz Tarkowski
  śp. Mirosława Burda z ul. Jeleniej
  śp. Mariusz Gradek z ul. Zajęczej
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 26. Szczęść Boże!

Powrót na górę