Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Odpustowa N.M.P. Ostrobramskiej Matka Miłosierdzia, 16 listopada 2014 r.
 1. Bardzo dziękujemy o. Piotrowi Kleszczowi, franciszkaninowi z Łodzi, który przez trzy dni przygotowywał nas do dzisiejszej uroczystości. Dziś jeszcze Uroczystej Sumie Odpustowej sprawowanej w niedzielę o godz. 1200 przewodniczył będzie i homilię wygłosi o. Piotr, a po Sumie ks. Ryszard Stanek poświęci nowy Jubileuszowy Krzyż Misyjny, następnie zaraz po poświęceniu, czyli ok. 1315 będzie koncert dziecięcego zespołu Małego Chóru Wielkich Serc, który założył i prowadzi o. Piotr. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i sympatyków naszej Parafii. Wstęp wolny.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim, paniom i panom, którzy włączyli się w przygotowanie, sprzątanie, dekorowanie i ubogacenie naszego odpustu ku czci N.M.P. Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.
 3. Najnowsze dokumenty Kościoła kładą duży nacisk, by nowy Rok Duszpasterski w Kościele Polskim, który rozpocznie się już w tym miesiącu, był w sposób szczególny poświęcony Krzyżowi Świętemu. Można powiedzieć, że nasza Parafia, dzięki p. Grzegorzowi Rek, który w lipcu tego roku z racji jubileuszu 85-cio lecia naszej Parafii, zaproponował wykonanie i ufundował nowy Krzyż, wyprzedziła te propozycje duszpasterskie. Mamy nowy Jubileuszowy Krzyż Misyjny przed naszą świątynią. Jest on wykonany z drzewa modrzewiowego. Bardzo dziękuję Państwu Agnieszce i Grzegorzowi Rek za pomysł i realizację tego dzieła. Do powstania nowego Krzyża przyczyniło się wiele osób. Bóg zapłać wszystkim. Na stronie internetowej naszej parafii zostały zamieszczone zdjęcia dokumentujące cały proces przygotowania nowego Jubileuszowego Krzyża. Polecamy zajrzeć na naszą stronę parafialną.
 4. Dziś, na Mszy Św. o godzinie 900 nastąpi poświęcenie opłatków wigilijnych, które tradycyjnie, przez osoby upoważnione z naszej Parafii, będą doręczane do naszych rodzin po następnej niedzieli.
 5. Dziś bezpośrednio po wieczornej Mszy Św., z racji III. niedzieli miesiąca, Droga Krzyżowa.
 6. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.
 7. W środę o godz. 1800 odbędzie się w Klubie Seniora spotkanie w sprawie Szopki Bożonarodzeniowej. Zapraszamy osoby chętne do pomocy przy planowaniu i wykonaniu tegorocznej Szopki.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. O godzinie 1630 Nabożeństwo Eucharystyczne, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 9. Również w przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego Seminarium.
 10. W ostatnim czasie złożono ofiary na kościół: od mieszkańców z ul. Piaskowej 200 zł.
 11. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla prześladowanych chrześcijan i działalność apostolską siostry zebrały 2.600 zł. Bóg zapłać!
 12. Duszpasterz nauczycieli dekanatu tomaszowskiego zaprasza na Mszę Świętą za zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty, która będzie sprawowana w parafii św. Rodziny we wtorek, 18.XI o godz. 18.
 13. W nocy z 28 na 29 października br. pożar ogarnął zabytkową katedrę w Sosnowcu. Został zniszczony dach i słynne malowidła ścienne Włodzimierza Tetmajera. Diecezja sosnowiecka potrzebuje dziś naszego wsparcia i pomocy. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki, zwraca się z serdeczną prośbą o modlitwę i ofiarę pieniężną na odbudowę katedry w Sosnowcu. We wszystkich kościołach Archidiecezji Łódzkiej na ten cel zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek w niedzielę 23 listopada br.
 14. W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej przyjmujemy jeszcze na wypominki, tradycyjną modlitwę za zmarłych. Można zamawiać wypominki roczne i półroczne. W naszej parafii modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą Św. sprawowaną o godz. 700 i 900. Bardzo prosimy o zgłaszanie w Zakrystii zauważonych pomyłek nazwisk lub imion w wypominkach. Wypominki zostały wywieszone w gablocie w kruchcie kościoła. Za ewentualne pomyłki przepraszamy.
 15. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza rodziców, babcie i dziadków oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na spektakl pt. Kopciuszek w wykonaniu Teatru Pinokio z Łodzi. Spektakl można zobaczyć w Tomaszowie, w kinie Włókniarz, 23. XI o godz. 1730. Bilety do nabycia w MOK ul. Browarna 7.
 16. W najbliższy wtorek, 18.XI, przypada 100. rocznica śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Z tej racji w parafii Trójcy Przenajśw. w Łodzi zostanie odprawiona Msza Św. w intencji młodzieży naszej archidiecezji oraz Ruchu Czystych Serc.
 17. W dniach 28 - 30. XI Wydział Duszpasterstwa Młodzieży AŁ oraz Salezjańskie Centrum Młodzieżowe w Łodzi organizują V. Ogólnopolskie Warsztaty Liturgiczne Ikona, Muzyka, Drama. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.savio.lodz.pl.
 18. Terenowe Biuro Radia Maryja zaprasza na wyjazd do Torunia w sobotę 29.XI, na rocznicowe spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd sprzed kościoła św. Jadwigi o godz. 7. Zapisy w Biurze RM we wtorki i środy w godz. 1500 - 1730.
 19. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Dzień Jedności Służby Liturgicznej, który będziemy przeżywać w sobotę 22 listopada 2014 r. w Archikatedrze Łódzkiej. Uroczystość rozpocznie się w Bazylice Archikatedralnej o godz. 1130 przygotowaniem do liturgii. O godz. 1200 będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego z udziałem wspólnoty seminaryjnej. Po Mszy Świętej przełożeni Wyższego Seminarium Duchownego i klerycy zapraszają wszystkich na Dzień Powołaniowy. Zakończenie Dnia Jedności około godz. 1530.
 20. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek, 17 XI br. o godz. 18, w kaplicy Sióstr Urszulanek SJK w Łodzi, przy ul. Czerwonej 6. Podczas Mszy świętej będziemy się modlić za zmarłych nauczycieli i pracowników Łódzkiej Oświaty. Natomiast po Eucharystii prelekcję na temat: CZY OCENIANIE JESZCZE MOTYWUJE UCZNIA wygłosi s. dr Elżbieta SOZAŃSKA USJK, Konsultant Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 21. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże i Misyjne drogi.
 22. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
  śp. Arkadiusz Kawałek z ul. Sosnowej
  śp. Henryk Stępień z ul. Nadrzecznej
  śp. Zbigniew Byczkowski z ul. Zgodnej
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 23. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Powrót na górę