Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia 2017r.
 1. Dziś II. Niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana „Niedzielą Białą” lub „Niedzielą Miłosierdzia Bożego”. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego lub przechowanego w tabernakulum. Dzisiaj, w „Godzinie Miłosierdzia”, zapraszamy do kościoła na godz. 1500 na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Natomiast po wieczornej mszy św. zapraszamy na wspólne śpiewanie „Akatystu”, czyli starożytnego hymnu pochwalnego na cześć Matki Bożej.
 2. Niedzielą Miłosierdzia Bożego, rozpoczynamy w Kościele 73. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jego zasadniczym celem jest przypominanie o potrzebie niesienia pomocy chorym, samotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca. Wszystkim, którzy służą bezinteresownie i pomagają ubogim i chorym w naszej parafii przez udział w Parafialnym Zespole Caritas i Szkolnych Kołach Caritas, naszym Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, wyrażamy szczere uznanie i wdzięczność. Niech Bóg swoim błogosławieństwem wynagrodzi ten trud i poświęcenie dla najbardziej potrzebujących pomocy. Bardzo dziękujemy za przyniesione skarbonki z naszą jałmużną wielkopostną. Można je składać do kosza przed ołtarzem. Przypominamy, że Parafialny Punkt Caritas otwarty jest w środy, w godz. 1600-1700.
 3. Dziś odbywa się zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
 4. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska, dziś jest przeprowadzana zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. W ubóstwie żyje 80 procent Syryjczyków, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci. Nie możemy być obojętni na dziejący się na naszych oczach dramat cierpiących braci.
 5. W najbliższy poniedziałek o godz. 1900 spotkanie z „Trójkami klasowymi” rodziców dzieci komunijnych.
 6. W czwartek, 27 kwietnia, przypada 3. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Zapraszamy na mszę św. dziękczynną o godz. 1800.
 7. W piątek, 28 kwietnia, w Urzędzie Miasta odbędzie się spotkanie w sprawie programu „Mieszkanie plus”. Początek spotkania o godz. 1730 w „Sali Obrad” (2.piętro).
 8. Za tydzień Niedziela Biblijna i rozpoczynamy „Tydzień biblijny”.
 9. W niedzielę, 21 maja br., odbędzie się w naszym mieście „Marsz dla Życia i Rodziny” i będzie on tradycyjnie połączony z naszym festynem rodzinnym z racji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Gościem specjalnym festynu będzie pani Eleni z zespołem. W najbliższą środę na godz. 1900 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w organizacji festynu.
 10. Organizatorzy „Marszu dla Życia i Rodziny”, który przejdzie ulicami naszego miasta, zapraszają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie na transparent pod hasłem: „Czas na rodzinę”. Każdy uczestnik będzie miał możliwość zaprezentowania swojej pracy na Marszu, a wyłonione najlepsze prace będą nagrodzone. O szczegółach konkursu będą informować katecheci w szkołach. Czas składania prac upływa 10 maja (do parafii św. Jadwigi).
 11. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacji „N.S.J.-Rodzina” zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku. Przypominamy, że rozliczenia można składać do końca kwietnia. W zakrystii są już rozliczone deklaracje gotowe do podpisu i odbioru. Pani księgowa Fundacji będzie miała dyżur jeszcze tylko w środę i czwartek w godz. 1000-1200. Za wsparcie dziękujemy!
 12. Nasza parafia organizuje dwie pielgrzymki:
  1. pielgrzymkę do sanktuariów Podlasia z miejscem cudu eucharystycznego w Sokółce w dniach od 30 czerwca do 2 lipca br. (od piątku – do niedzieli). Koszt 270 zł;
  2. pielgrzymka do Fatimy z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich w dniach od 10 do 16 listopada br. Koszt 3100 zł+70Euro.
 13. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji „Kursu ALFA” w naszej parafii. Jest to kurs ewangelizacyjny cieszący sie dużą popularnością w Polsce i na całym świecie. Kurs ALFA jest otwarta dla każdego szansą poznania lub pogłębienia wiary. Jest to cykl 10 spotkań prezentujących wiarę chrześcijańską w sposób przystępny i nie wywierający presji. Kurs jest bezpłatny. Kurs rozpoczyna się 1 maja br. o godz. 1830 w „Klubie Seniora”. Kolejne spotkania odbywać się będą w czwartki o godz. 1830. Na pierwszym niezobowiązującym spotkaniu będzie można spotkać się z osobami, które ten kurs ukończyły i dowiedzieć się jak zmienił ich życie. Dla osób z mocną wiarą kurs będzie okazją do podzielenia się z innymi swoją relacją z Bogiem. Pomoże zrozumieć postawę osób, które szukają Jezusa ale jeszcze Go nie odnalazły. Zaprośmy znajomego, męża, syna... i przyjdźmy wspólnie na pierwsze spotkanie. Będzie to okazja do doświadczenia żywego Kościoła oraz nasz mały wkład w wypełnienie hasła „Idźcie i głoście”. Więcej informacji w gablocie i na stronie: www.kursalfa-lodzkie.pl.
 14. W ubiegłym tygodniu na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce do puszek zebraliśmy kwotę 465 zł.
 15. Na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej w Wielki Piątek zebraliśmy kwotę 992 zł.
 16. Lista ofiarodawców na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu - zamieszczona na stronie i wywieszona w gablocie. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary!
 17. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Studnia Jakuba” zaprasza na modlitwę za miasto w najbliższy czwartek, 27 kwietnia na godz. 1800 do kościoła Świętej Rodziny.
 18. W poniedziałek, 1 maja o godz. 1000 z kościoła św. Antoniego wyruszy Piesza Pielgrzymka do sanktuarium św. Anny w Smardzewicach, w czasie której pielgrzymi będą się modlić o pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw. W ramach pielgrzymki przewidziana jest Eucharystia i nabożeństwo majowe. Powrót ok. 1630.
 19. Parafia św. Antoniego w Tomaszowie organizuje w dniu 6 maja pielgrzymkę do Radecznicy (gdzie ukazał się św. Antoni i bardzo rozwija sie jego kult) jako wyraz wdzięczności za mianowanie św. Antoniego patronem miasta i powiatu. Zgłoszenia przyjmuje parafia św. Antoniego do 30 kwietnia. Koszt ok. 100 zł.
 20. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. W tym tygodniu szczególnie polecamy „Gościa niedzielnego”, „Małego gościa niedzielnego” oraz „List do Pani”.
 21. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę