Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (B), 5 lipca 2015 r.
 1. Od 1 do 15 lipca, w ramach wakacyjnych zastępstw, służy nam neoprezbiter ks. Przemysław Dominiak. Dziś o godz. 900 odprawi w naszym kościele Mszę Świętą Prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 2. Dziś o godz. 1730 Nabożeństwo Adoracyjne z racji I. Niedzieli Miesiąca.
 3. Dziś po wszystkich Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na organizacje Pieszej Pielgrzymki Tomaszowskiej na Jasną Górę.
 4. Jutro ks. Piotr wyrusza z naszą młodzieżą w góry. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego wypoczynku w łączności z Bogiem. Odpoczywając nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie.
 5. Tradycyjnie przez całe wakacje tj. w lipcu i sierpniu, w niedziele i święta, nie będzie w naszym kościele Mszy Św. o godz. 1200. Spowiedź św. 20 minut przed każdą Mszą Św. Kancelaria parafialna w lipcu i w sierpniu będzie czynna od wtorku do soboty od godz. 900 do 1000 oraz w ważnych sprawach także po Mszy Św. wieczornej.
 6. 6. W ubiegły poniedziałek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła zebraliśmy na potrzeby Stolicy Apostolskiej kwotę 276 zł. Bóg zapłać!
 7. W najbliższą sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Tego dnia przypada 3 rocznica nominacji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego na Pasterza naszej Archidiecezji. Polećmy Jego posługę Panu Bogu.
 8. Tradycyjnie 16 lipca, w środę, o godz.1800 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich Tomaszowian, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz pomordowanych w obozach koncentracyjnych. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii lub zakrystii na kartkach imion i nazwisk tych zmarłych.
 9. W niedzielę 19 lipca po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się ostatnie spotkanie organizacyjne w sprawie Kolonii dla dzieci organizowanych przez naszą Fundację NSJ-Rodzina. Obecność rodziców lub opiekunów obowiązkowa! Przypominamy też o wpłatach należności za kolonie do 15 lipca na konto Fundacji. Numer konta na stronie Fundacji.
 10. Nasza Parafia organizuje drugą edycję Pielgrzymki do Ziemi Świętej, w dniach 5 - 13 listopada br. Chętnych do wędrowania śladami Chrystusa serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje i zapisy w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
 11. W ubiegłym tygodniu chorzy odwiedzeni w I. Piątek Miesiąca złożyli ofiary na kościół w wysokości 610 zł. Bóg zapłać!
 12. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (ze specjalnym dodatkiem dla dzieci - Dziennik wakacyjny), Cuda i łaski Boże oraz Rycerz Niepokalanej.
 13. Szczęść Boże!

Powrót na górę