Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II. Niedziela Zwykła, 15 stycznia 2017r.
 1. W naszej wspólnocie gościmy dziś ks. Karola Karwowskiego, misjonarza pracującego w parafii św. Antoniego na Ukrainie. Ks. Misjonarz głosi dziś Słowo Boże, a po mszy św. do puszki będzie zbierał ofiary na budowę kościoła w swojej parafii na Ukrainie. Dziękujemy za wsparcie.
 2. Dziś trzecia niedziela miesiąca, tradycyjnie po mszy wieczornej odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 3. Naszych Drogich Parafian i Sympatyków serdecznie zapraszamy na XII. Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkołę Podstawową nr 13. Konkurs odbędzie się dziś o godz. 1530, w naszym kościele.
 4. Scholę dziecięcą oraz liturgiczną służbę ołtarza zapraszamy na spotkanie opłatkowe dziś o godz. 1400, w świetlicy parafialnej.
 5. W sobotę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych babciach i dziadkach, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Bardzo często wiele im zawdzięczamy.
 6. Nasz Chór Parafialny zaprasza na koncert kolęd w niedzielę, 29 stycznia, po mszy świętej wieczornej. Po koncercie z kolei odbędzie się spotkanie opłatkowe Chóru i Fundacji „N.S.J.-Rodzina” oraz Parafialnego Koła Caritas.
 7. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W czasie kolędy przychodzimy do domów i mieszkań Parafian z Bożym błogosławieństwem i modlitwą. Pragniemy odwiedzić wszystkich Parafian. Prosimy aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni podczas wizyty duszpasterskiej. Kolęda rozpoczyna się w dni powszednie o godz. 1500, a w soboty o godz. 1000. Przygotowując się do kolędy należy nakryć stół najlepiej białym obrusem, a na nim umieścić krzyż, zapalone świece, Pismo Święte i kropidło z wodą święconą (woda do pobrania w kościele przy żłóbku). Dzieci i młodzież niech przygotują swoje zeszyty od religii. Na czas wizyty wyłączmy telewizor i radio. Jeśli z jakichkolwiek powodów u którejś rodziny nie odbyła się kolęda, to w sobotę 28 stycznia, będzie kolęda na indywidualne zaproszenia - czyli „uzupełnienia”. Ofiary zbierane podczas kolędy przeznaczone będą na wymianę oświetlenia w naszym kościele. Program kolędy na najbliższy tydzień jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony tutaj.
 8. W dniach kolędy Kancelaria Parafialna czynna będzie tylko rano od 900 do 1000. Ważne sprawy można załatwić także po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 1730.
 9. Spowiedź św. w czasie kolędy 20 min. tylko przed poranną mszą świętą. Ponadto na spowiedź zawsze można umówić się indywidualnie.
 10. Parafialny Punkt Caritas otwarty w środy, w godz. 1600-1700. Zapraszamy potrzebujących Parafian.
 11. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacja „N.S.J.-Rodzina” zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku. Kalendarzyki z numerem KRS są wyłożone na ławce z tyłu kościoła. Za wsparcie dziękujemy!
 12. W ostatnim czasie złożono następujące ofiary na kościół: z ul. Popiełuszki 1.000zł, chorzy odwiedzeni w ostatni piątek 740zł. Bóg zapłać!
 13. W Zakrystii można nabyć płyty z filmem z konsekracji naszego kościoła.
 14. Od 14 do 25 stycznia w naszej archidiecezji trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. Uczyńmy wszystko, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! W to wołanie Kościoła o jedność włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.
 15. W czwartek, 26 stycznia o godz. 1800, w Klubie Seniora, rozpocznie się kolejna edycja Kursu „Alpha”. Jest to cykl 10 spotkań mających na celu poznanie oraz pogłębienie wiary chrześcijańskiej. Osoby zainteresowane taką formą ewangelizacji zapraszamy. Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej www.kursalfa-lodzkie.pl.
 16. Łódzka Kolej Aglomeracyjna i Archidiecezja Łódzka organizują przejazd specjalny do Krakowa na ingres księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który odbędzie się 28 stycznia o godz. 1100 w Katedrze na Wawelu.
 17. U ministrantów do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.
 18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Zdzisław Kwapiński (l. 69) z ul. Dobrej
  śp. Grażyna Galas (l. 60) z ul. Sosnowej
  śp. Marian Lebioda (l. 80) z ul. Staszica
  śp. Zbigniew Owczarek (l. 63) z ul. Jagiellońskiej
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 19. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę