Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII Niedziela Zwykła (C), 26 czerwca 2016r.
 1. W środę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 700 i 1800. Ofiary zbierane tego dnia na tacę przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W najbliższy czwartek, ostatnie „Nabożeństwo Czerwcowe” o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli tego roku w tym Nabożeństwie. Natomiast po wieczornej Mszy świętej, grupa „Pro Ecclesia” zaprasza do kościoła na adorację i medytację Pisma Świętego.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. rano od godz. 630 i po południu od godz. 1700. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną od godz. 900.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 700 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP wraz z modlitwami wynagradzającymi Sercu Bożej Matki. Następnie wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Tradycyjnie przez całe wakacje tj. w lipcu i sierpniu, w niedziele i święta, nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 1200. Spowiedź św. 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria Parafialna w lipcu i w sierpniu będzie czynna od wtorku do soboty od godz. 900 do 1000 oraz w ważnych sprawach także po Mszy św. wieczornej.
 7. Informujemy, że młodzi, którzy chcą wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży, zarówno w etapie diecezjalnym (w dniach od 20 - 24 lipca), w naszym mieście i w etapie centralnym w Krakowie (w dniach 30 i 31 lipca br.), mogą się jeszcze zapisywać. W tym celu należy wypełnić formularz, który jest dostępny w Zakrystii. Serdecznie zapraszamy młodzież.
 8. Parafia nasza zorganizuje pielgrzymkę do Rzymu, w terminie 17 - 24 września br. Program pielgrzymki jest bardzo bogaty i atrakcyjny, a koszt tej pielgrzymki to 1.790zł. Zapisy i bliższe informacje w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Liczba miejsc ograniczona. Ulotki z informacjami na stoliku pod chórem. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 9. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w naszym kościele codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy.
 10. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi od początku miesiąca czerwca rozpoczyna przyjmowanie kandydatów, którzy myślą o kapłaństwie, na I rok studiów. Dokumenty należy złożyć w Rektoracie uczelni. Tegoroczni maturzyści, którzy otrzymają świadectwo maturalne na początku lipca, mogą wcześniej wyrazić swój zamiar wstąpienia do Seminarium. Zapraszamy do spotkania się z księżmi przełożonymi po telefonicznym zgłoszeniu (tel. 426648888). Dokumenty do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi należy składać do 31 sierpnia. Kandydaci przybywają na egzamin wstępny z zakresu katechezy szkoły ponadgimnazjalnej i rozmowę kwalifikacyjną w jednym z dwóch terminów: 1-2 lipca (piątek - sobota) lub 1-2 września (czwartek - piątek). Rekrutacja odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, przy ul. św. Stanisława Kostki 14. Rozpoczęcie pierwszego dnia o godz. 1230, natomiast zakończenie dnia następnego około godz. 1500. Szczegółowe informacje można uzyskać u miejscowych duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl. Wiernych Kościoła Łódzkiego prosimy o modlitwę w intencji powołań kapłańskich, aby nie zabrakło Głosicieli Słowa Bożego i Szafarzy Sakramentów Świętych.
 11. Terenowe Biuro Radia Maryja na XXV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 10 lipca br. Wyjazd z kościoła św. Jadwigi o godz. 600. Zapisy w biurze Radia Maryja.
 12. W dniu 28 lipca br. Ojciec Święty Franciszek przybędzie na Jasną Górę. Podczas sprawowanej przez Papieża Mszy świętej będziemy składać dziękczynienie za 1050-lecie dziedzictwa chrztu Narodu Polskiego. Parafia nasza organizuje przejazd specjalnym pociągiem na spotkanie z Papieżem. Wyjazd z Tomaszowa do Częstochowy 28 lipca o godz. 211 a powrót do Tomaszowa przewidziany jest tego samego dnia na godz. 1546; Koszt przejazdu dla jednej osoby w obie strony to kwota 35 zł. Zapisy do 8 lipca w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
 13. Wychodząc dziś z kościoła na stoliku pod chórem możemy poprzeć swoim podpisem dwie inicjatywy: „Apel do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa” oraz „Projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę”. Na stolikach pod chórem wyłożone zostały karty do złożenia podpisów w dwóch akcjach.
 14. Rozpoczną się wakacje. Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św., o codziennej modlitwie i ciekawej duchowej lekturze. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje udanych wakacji. Przychodząc zaś w letnie dni do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Przed kościołem do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny (tym razem z bardzo ciekawym dodatkiem w postaci pięknego filmu na DVD pt.: „Ufam Tobie” - o miłości, która nie zna granic), List do Pani oraz Cuda i łaski Boże.
 16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
  śp. Edward Przykucki (l. 64) z ul. Warszawskiej
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
 17. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę