Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII Niedziela Zwykła (C), 28 sierpnia 2016r.
 1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, a więc koniec wakacji. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 800. Modlić się będziemy o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. godz. 1030 poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych oraz rozpoczęcie przygotowań do I Komunii św. dzieci z klas III i ich rodziców.
 2. Do końca sierpnia trwa akcja Caritas pod hasłem: „Tornister pełen uśmiechów”. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy już przyłączyli się do tej akcji. W tygodniu w kościele wystawiony jest jeszcze kosz, do którego można wkładać podstawowe artykuły szkolne. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św., „Godzina Święta” z modlitwą o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Również w tym dniu przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich ofiarach tamtej wojny.
 5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 630 i po południu od godz. 1700. Pierwszy piątek jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia 9. pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar Bożego miłosierdzia dla siebie czy dla innych. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijcie ten rok z czystymi sercami! Wyjazd kapłanów do chorych i starszych z posługą sakramentalną od godz. 900. W Zakrystii i w Kancelarii Parafialnej można zgłaszać chorych i osoby starsze, którzy pragną skorzystać z sakramentu pojednania i Komunii św. w pierwsze piątki miesiąca, jak również tych, którzy dzięki posłudze naszych Szafarzy chcieliby przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
 6. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 700 modlitwy na cześć Niepokalanego Serca NMP a następnie wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wieczornej Mszy Świętej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą podawać dzieci do chrztu.
 7. W przyszłą niedzielę powitamy w naszej wspólnocie ks. Michała Pietrasika, który decyzją Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego, od września będzie tworzył nową szkołę katolicką w naszym mieście, a u nas będzie rezydował.
 8. Rezerwacja terminów Mszy Św. na 2017 rok rozpocznie się od 1 wrześnie, w ramach pracy Kancelarii. Przypominamy, iż od września Kancelaria Parafialna będzie czynna tradycyjnie od wtorku do piątku w godz. od 900 do 1000 i po południu od. g. 1600 do 1700 oraz w soboty w godz. od 900 do 1000.
 9. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele wracamy do Mszy św. niedzielnej o godz. 1200. Przypominamy, iż spowiedź św. w naszym kościele 20 minut przed każdą Mszą św., można także skorzystać z sakramentu pokuty umawiając się na spowiedź indywidualnie z księżmi. Kancelaria Parafialna jeszcze do końca sierpnia czynna będzie wg porządku wakacyjnego.
 10. Fundacja „N.S.J.-Rodzina” organizuje dla seniorów naszej Parafii darmową pielgrzymkę, w sobotę 1 października, na św. Krzyż w Górach Świętokrzyskich oraz do sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej. W programie: modlitwa, zwiedzanie i wspólny obiad. Serdecznie zapraszamy do udziału naszych drogich seniorów. Zapisy w Kancelarii i Zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 11. Parafia nasza zorganizuje pielgrzymkę do Rzymu, w terminie 17-24 września br. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Program pielgrzymki jest bardzo bogaty i atrakcyjny, a koszt tej pielgrzymki to 1.790zł. Zapisy i bliższe informacje w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.
 12. W najbliższą sobotę, w Parafii św. Antoniego w auli św. Piusa X, o godz. 1800, spotkanie i Msza św. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 13. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
 14. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi kontynuuje przyjmowanie kandydatów, którzy myślą o kapłaństwie, na I rok studiów. Dokumenty należy złożyć w Rektoracie uczelni. Kandydaci winni wcześniej wyrazić swój zamiar wstąpienia do Seminarium. Zapraszamy do spotkania się z księżmi przełożonymi po telefonicznym zgłoszeniu (tel. 426648888). Dokumenty do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi należy składać do 31 sierpnia. Kandydaci przybywają na egzamin wstępny z zakresu katechezy szkoły ponadgimnazjalnej i rozmowę kwalifikacyjną w terminie: 1-2 września (czwartek - piątek). Rekrutacja odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, przy ul. św. Stanisława Kostki 14. Rozpoczęcie pierwszego dnia o godz. 1230, natomiast zakończenie dnia następnego około godz. 1500. Szczegółowe informacje można uzyskać u miejscowych duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl. Wiernych Kościoła Łódzkiego prosimy o modlitwę w intencji powołań kapłańskich, aby nie zabrakło Głosicieli Słowa Bożego i Szafarzy Sakramentów Świętych.
 15. Terenowe Biuro Radia Maryja przy parafii św. Jadwigi zaprasza na Jerycho Różańcowe w najbliższy piątek, 2 września, w godz. od 700 do 1900. Program na plakacie w gablocie parafialnej.
 16. Terenowe Biuro Radia Maryja przy parafii św. Jadwigi organizuje wyjazd do Kalisza, do św. Józefa, w dniu 1 września br. oraz do Torunia, na święto dziękczynienia Rodziny Radia Maryja, w dniu 3 września br. Zapisy w TBRM we wtorki i środy w godz. 1500 - 1730.
 17. Ognisko Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na Różańcowe Jerycho od 5 do 14 września br. Rozpoczęcie Mszą św. 5 września o godz. 1100 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej.
 18. Przed kościołem jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej” i „Cuda i łaski Boże”.
 19. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Kazimierz Krawczyk (l. 67) z Wólki Jagielczyńskiej
  śp. Adela Gierach (l. 95) z ul. Równej
  śp. Zdzisław Krawczyk (l. 78) z ul. Staszica
  śp. Leszek Gaicki (l. 91) z ul. Leśnej
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 20. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę