Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  28 września 2014 r.
 1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto, byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jaka wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy. Jest to szczególnie istotne, jeśli uświadomimy sobie, że naszym postępowaniem mamy dawać świadectwo naszej wiary. A zatem: jakie jest to moje świadectwo?
 2. Dziś zapraszamy na godz. 15 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w ramach corocznej inicjatywy modlitwy na ulicach miast świata. Będziemy się modlić za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i za pokój na Ukrainie. Miejsca modlitwy w naszej okolicy to: kapliczka przy ul. Grota Roweckiego, rondo przy zbiegu ul. Spalskiej i ks. Popiełuszki oraz w pobliżu torów. Bliższe informacje na stronie internetowej: http://www.iskra.info.pl.
 3. Jutro, w poniedziałek, 29.IX, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu. Od jutra po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiać Modlitwę do Świętego Michała Archanioła, napisaną przez papieża Leona XIII, zalecaną przez Kościół.
 4. We wtorek, 30.IX, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktor Kościoła.
 5. Od środy rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu Różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie przez cały miesiąc o godz. 1720. Dzieci mają swoje Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 1630. Zachęcamy do udziału w nich każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzając je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma.
 6. W środę, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktor Kościoła, patronki misji.
 7. W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.
 8. Jest to zarazem I czwartek miesiąca, czyli dzień szczególnie poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie do życia konsekrowanego. Adoracja w tej intencji oraz Nabożeństwo Godzina św. będzie w naszym kościele po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zachęcamy do znalezienia czasu na to osobiste spotkanie z żywym Bogiem, który dla nas chciał pozostać obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.
 9. W I piątek miesiąca spowiedź św. rano i po południu od 1700. Dzieci swoją spowiedź pierwszopiątkową mogą odbyć w czwartek od godz. 1600, a także w piątek od 1600. Komunia pierwszopiątkowa dla nich w piątek po Różańcu. Przypominamy jednocześnie, że istotą tego nabożeństwa jest przyjęcie Komunii św. oraz odmówienie Litanii. Do chorych księża udadzą się o godz. 830.
 10. W I sobotę miesiąca, 4 października, wspominamy św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, który przez swoje życie zgodne z wymogami Ewangelii przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła. Święty ten ma również wiele do powiedzenia dzisiaj, zwłaszcza jeśli chodzi o umiłowanie stworzenia, ale nie ze względu na nie samo, lecz ze względu na szacunek do Boga, który wszystko stworzył. W I sobotę miesiąca tradycyjnie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. W najbliższą sobotę, ze względu na wyjazd księży na Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, Kancelaria Parafialna nie będzie czynna. Tego dnia Nabożeństwo Różańcowe będzie odprawione w intencji o świętość kapłanów.
 12. W przyszłą niedzielę, 5.X, taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Łodzi.
 13. Z racji Jubileuszu 85-cio lecia powstania naszej parafii zostały przygotowane okolicznościowe płytki ceramiczne upamiętniające to wydarzenie. Mogą one być wspaniałą pamiątką. Dziś przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego naszego Jubileuszu będą je rozprowadzać po każdej Mszy Św., w formie cegiełek, w cenie min. 20 zł. Dochód ze sprzedaży płytek będzie przeznaczony na pokrycie kosztów malowania i wystroju naszej świątyni. W ostatnim czasie złożono ofiary na kościół: ofiara bezimienna z ul. Popiełuszki 500 zł, ofiara bezimienna z ul. Zajęczej 100 zł oraz ofiara bezimienna z ul. Dobrej 200 zł i jedna ofiara bezimienna 50 zł. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom za ofiary na upiększanie kościoła.
 14. W ubiegłym tygodniu zainstalowano w naszej świątyni nowe, granitowe kropielnice. Koszt inwestycji wyniósł 1000 zł.
 15. W tym tygodniu rozpoczniemy budowę granitowych schodów do dwóch Zakrystii kościoła, a także renowację tabernakulum, które jest sercem naszej świątyni oraz chrzcielnicy i lichtarzy ołtarzowych. W związku z tym prosimy o pomoc przy demontażu tabernakulum. Zapraszamy kilku panów we wtorek na godz. 8 rano.
 16. Dziękujemy bardzo organizatorom i uczestnikom festynu z okazji św. Stanisława Kostki, który odbył się w ubiegłą niedzielę. Szczególne podziękowania składamy: katechetkom, nadzwyczajnym szafarzom, panu kościelnemu, rodzicom, Zarządowi Fundacji N.S.J. Rodzina i Państwu Prymusom za przekazane wędliny oraz Piekarni Starzyce pana Dariusza Cały za ofiarowany chleb.
 17. Dziękujemy panu Sylwestrowi Matysiakowi i jego współpracownikom a także panu Leszkowi Piwowarskiemu za kolejny etap pielęgnacji drzew i krzewów na terenie kościelnym.
 18. W poprzednią niedzielę na potrzeby Stolicy Apostolskiej zebraliśmy 398 zł. Bóg zapłać.
 19. Grupa młodzieżowa zaprasza na spotkania w każdy piątek o godz. 1900.
 20. W najbliższą sobotę spotkania w naszej parafii: scholi dziecięcej o godz. 1000.
 21. Z racji święta Matki Bożej Różańcowej z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka na Jasną Górę, w niedzielę 5 października. Koszt 30 zł. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapisy w Zakrystii i u pani Krysi.
 22. Zapraszamy młodzież na Pielgrzymkę do Zabawy, do miejsca urodzin i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kuzkówny, patronki młodzieży w dniu 18.X. Koszt 30 zł. Zapisy w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
 23. Wszystkich zaangażowanych i chętnych poznać Ruch Światło-Życie zapraszamy na pierwsze, powakacyjny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5.X o godz. 1400 w parafii NMP Królowej Polski.
 24. Nasza Fundacja organizuje zajęcia językowe. Jak w ubiegłym roku będą to zajęcia z języka angielskiego oraz (jeśli będą chętni) z języka niemieckiego i francuskiego. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Więcej informacji będzie podanych w najbliższym czasie na stronie internetowej Fundacji.
 25. W dniach 3-5.X w Ośrodku Caritas w Drzewocinach odbędzie się kolejne spotkanie przygotowujące wolontariuszy z Archidiecezji Łódzkiej do Światowych dni Młodzieży w 2016r. Zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną, która chciałaby się włączyć do wolontariatu. Początek spotkania w piątek 3.X o godz. 17 w Drzewocinach. Koszt uczestnictwa w spotkaniu 50 zł od osoby.
 26. Biuro Radia Maryja zaprasza na Jerycho Różańcowe w piątek, 3.X w godz. od 7 do 19, w parafii św. Jadwigi.
 27. Wydział Duszpasterstwa Rodzin organizuje roczny kurs dla kandydatów na nauczycieli metod rozpoznawania płodności. Kurs będzie się odbywał od października br. do czerwca 2015r. w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi przy ul. Broniewskiego 1A. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
 28. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Misyjne drogi, Cuda i łaski Boże, List do pani oraz Kalendarz Rolników.
 29. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
  ś.p. Zofia Sputowska z ul. Zajęczej
  ś.p. Jan Wójciak z ul. Kilińskiego
  ś.p. Zygmunt Jędrzejczak z ul Wrzosowej
  ś.p. Antoni Zygalski z ul. Spalskiej
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 30. Ojciec Święty Franciszek ustanowił niedzielę 28 września br. dniem Modlitw całego Kościoła w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconego Wyzwaniom duszpasterskim wobec rodziny w kontekście nowej ewangelizacji. Synod będzie się odbywał w dniach 5-19.IX br. Włączmy się teraz w tę inicjatywę Kościoła odmawiając Modlitwę do Świętej Rodziny, napisaną przez papieża Franciszka:
  Jezu, Maryjo i Józefie,
  w Was kontemplujemy
  blask prawdziwej miłości,
  do Was zwracamy się z ufnością.

  Święta Rodzino z Nazaretu,
  uczyń także nasze rodziny
  środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
  autentycznymi szkołami Ewangelii
  i małymi Kościołami domowymi.
  Święta Rodzino z Nazaretu,
  niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
  przemocy, zamknięcia i podziałów:
  ktokolwiek został zraniony albo zgorszony,
  niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.
  Święta Rodzino z Nazaretu,
  oby przyszły Synod Biskupów
  mógł przywrócić wszystkim świadomość
  sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,
  jej piękna w Bożym zamyśle.
  Jezu, Maryjo i Józefie,
  usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.
 31. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Powrót na górę