Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

Miejski konkurs szopek i gwiazd został rozstrzygnięty!

Orszak Trzech Króli to idea promowania Święta Objawienia Pańskiego. To tworzenie nowej tradycji opartej na staropolskich obyczajach. Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich ludzi i zaprosić ich do wspólnego świętowania. Orszak Trzech Króli to propozycja na przekazywanie świadectwa, jak radosne jest chrześcijaństwo. To sposób na ewangelizację świeckich. Udział w Orszaku Trzech Króli to także narzędzie do przekazywania wartości naszym dzieciom.

Właśnie z myślą o nich, tych małych i tych większych, Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim i Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim przygotowała konkursy. Ich celem było przybliżenie Święta Objawienia Pańskiego oraz idei wspólnego, rodzinnego świętowania.

Patronat nad konkursami objął ks. dziekan prałat Henryk Kowaliński oraz proboszcz parafii NSJ ks. Ryszard Stanek.

Koordynatorem konkursów była mgr Krystyna Rurarz - nauczyciel religii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.

WYNIKI KONKURSU: Najpiękniejsza Gwiazda Betlejemska I miejsce – Uptas Oskar (kl. Ic) – ZSP nr 1

II miejsce – Kosiacki Norbert (kl. IIIb) - SP nr 14

III miejsce – Politowski Kacper (kl. IIIb) – SP nr 7

WYNIKI KONKURSU: Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa I miejsce – Mazur Anna (kl. VIb) – SP nr 6

II miejsce ex aequo – Doromaniec Dominika (kl. IVb) SP nr 6; Kwapisz Patrycja (kl. VIs) – ZSP nr 1

Wyróżnienie - Skolik Patrycja (kl. VIs) – ZSP nr 1; Borkowski Jakub (kl.V) – SP nr 14

Wyłonieni zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Tomaszowskie Towarzystwo Charytatywne i Fundację N.S.J. Rodzina w dniu 6 stycznia 2014 roku podczas II edycji ORSZAKU TRZECH KRÓLI.

Dziękujemy za wszystkie wykonane prace, dzięki którym mogliśmy przekonać się, w jak różnych technikach powstają współczesne szopki i gwiazdy betlejemskie. Kolejne konkursy, które tradycyjnie towarzyszą Orszakowi, już za rok. Zapraszamy!

Opracowała K. Rurarz

Powrót na górę