Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

Świąteczna akcja charytatywna ŁSSE Strefa Dzieciom

W dniu 5 stycznia 2013 roku 50 uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 znalazło się wśród 800 dzieci z regionu łódzkiego, którzy obejrzeli musical w Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz otrzymali świąteczne paczki w ramach akcji charytatywnej Strefa Dzieciom.

Akcję już po raz 14. zorganizowała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z łódzką Caritas. Strefa Dzieciom to jedna z największych charytatywnych akcji świątecznych dla dzieci w Łodzi. Została sfinansowana z pieniędzy ofiarowanych przez ponad 50 firm i instytucji, które działają w ŁSSE lub współpracują ze Strefą.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia 50 dzieci wyjechało również do Piotrkowa Trybunalskiego i obejrzało film pt. Renifer Niko ratuje brata.

Dla wszystkich dzieci Wojewoda Łódzki przekazał najserdeczniejsze życzenia na Nowy Rok, żeby były zawsze uśmiechnięte, bo uśmiech jednego dziecka to tak, jakby cały świat się śmiał. Wszystko to mogło się odbyć za sprawą Fundacji N.S.J. - RODZINA i hojności księdza Proboszcza Ryszarda Stanka.

Opracowała K. Rurarz