Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

Nie tylko we Lwowie – Lwów, Olesko, Podhorce, Żółkiew
21-24 września 2017r.

1 dzień

Wyjazd z Łodzi po mszy świętej o godzinie 700 w kościele Zesłania Ducha Świętego; przyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego ok. 845. Przejazd na Ukrainę, w drodze możliwość zjedzenia obiadu oraz zwiedzanie Zamościa. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.


2 dzień

Lwów –– założony w XIII wieku przez księcia halickiego Daniłę, który podarował miasto swemu synowi o imieniu Lew, od którego Lwów wziął swą nazwę. Jedno z najważniejszych miast w historii Polski, wielokrotnie oblegane przez Tatarów, Turków, Kozaków, zdobyte dopiero w początkach XVIII w. przez Szwedów (Karola XII). Lwów stanowił kolebkę kultury polskiej. Zamieszkiwało w nim wielu wybitnych Polaków (Kasprowicz, Staff, Makuszyński, Styka, Grottger, Kossak, Konopnicka i Zapolska).
Po śniadaniu przejazd do Lwowa. Objazd miasta autokarem z przewodnikiem, zwiedzanie starówki, katedry rzymskokatolickiej i greckokatolickiej (św. Jura), Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, zwiedzanie Teatru Opery. Czas wolny. Powrót do hotelu.


3 dzień

Po śniadaniu wyjazd do Oleska, miejsca urodzenia Jana Sobieskiego, późniejszego króla Jana III. Kościół x XVI w. z nagrobkami Daniłowiczów, klasztor kapucynów z 1739 roku – obecnie magazyn oddziału Lwowskiej Galerii Obrazów, warowny zamek o który w XIV i XV wieku toczono ciężkie walki z Litwinami, obecnie mieści się w nim muzeum a poźniej do Podhorców, siedziby kolejno Koniecpolskich, Rzewuskich i Sanguszków. Zamek, zbudowany w XVII w. przez Stanisława Koniecpolskiego posiadał wielkie zbiory sztuki i pamiątek historycznych. Podczas I wojny światowej został poważnie uszkodzony, odbudowany w okresie międzywojennym przez ówczesnych właścicieli, książąt Sanguszków. Posiadał wówczas olbrzymią kolekcję militariów i malarstwa. Po wojnie uległ dewastacji, całkowitemu zniszczeniu uległy wnętrza. Z zewnątrz nadal przedstawia imponujący widok (kręcono tu sceny z „Potopu”. Obecnie w trakcie restauracji. Przed wejściem na teren dawnych ogrodów – kościół z XVIII w.
Powrót do Lwowa. Spacer po Stryjskim Parku lub Wysokim Zamku. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


4 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu krótki spacer po Żółkwi – Żółkiew wniosła w wianie Sobieskim, matka Jana III, który później dużo uwagi poświęcał rozbudowie ówczesnej stolicy swoich dóbr na Rusi. I tak w latach 1687-1690 zbudowano ratusz miejski, w latach 1688 - 1690 arsenał, dwa drewniane kościoły i szpital. Król finansował również rozbudowę synagogi (1689r.) oraz zlecił przebudowę i rozbudowę starej kolegiaty, czyniąc z niej mauzoleum rodów Żółkiewskich i Sobieskich.
Wyjazd do Polski. Przyjazd do Tomaszowa Maz. i Łodzi w godzinach wieczornych.


UWAGA!!! Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 3 miesiące kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie.

KOSZT: 490 zł + 15 EURO, obejmuje następujące świadczenia:

Przejazd: autokar o podwyższonym standardzie z WC i DVD

Zakwaterowanie: hotel w Żółkwi lub Hotel Dom Pielgrzyma w Brzuchowicach, pokoje 2 i 3 osobowe łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje według programu

Pozostałe: opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy 15 euro/osobę

Powrót na górę