Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

RÓŻE RODZICÓW

Od 1 lutego 2010r. przy naszej parafii działa Róża Rodziców Świętego Ojca Pio. Róża Rodziców to dzieło oparte na schemacie Róż Żywego Różańca. Jest to mała wspólnota 20 osób nie zawsze znających się nawzajem, które niosą wołanie do Nieba w intencji swoich dzieci. Rodzic odmawia codziennie wskazaną na dany miesiąc dziesiątkę różańca świętego w intencji swoich dzieci o dowolnej porze dnia. Zasada zmiany Tajemnic - każdego pierwszego dnia miesiąca o jedną do przodu; porządek tajemnic: radosne, światła, bolesne, chwalebne - tak jak przebiegało życie Jezusa. Modlitwą zostają objęte nasze własne dzieci, dzieci poczęte, dzieci chrzestne i dzieci z duchowej adopcji, a także zięciowie i synowe (w tej formie modlitwy za wnuki niech modlą się ich rodzice, a dziadkowie czy babcie za swoje dzieci). Podjęcie 4-5 minutowego wysiłku dziennie przez rodzica w intencji swoich dzieci w dobie wszechobecnych zagrożeń jakie na nie czyhają jest najpiękniejszym prezentem jaki możemy im ofiarować.

Inicjatywa Różańca Rodziców powstała w katolickiej wspólnocie modlitewno - ewangelizacyjnej Marana Tha z Gdańska Oliwy na rekolekcjach w dniu 8 września 2001r. i działa jako Dzieło Modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci przy parafii Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie.

    Trwający na modlitwie rodzice zanoszą do Nieba następujące intencje:
  1. O ochronę naszych dzieci przed złymi skutkami grzechów rodziców;
  2. O pełnię Błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci ( również o to, aby trafiły w takie środowisko w którym najlepiej się będą rozwijać );
  3. O uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki mogą dosięgnąć nasze dzieci, u rodziców i w środowisku;
  4. O rozwój tej formy modlitwy - aby jak najwięcej dzieci i rodziców doświadczało jej zbawiennych skutków;
  5. W intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

Zapraszamy rodziców naszej parafii i nie tylko do włączenia się w to piękne dzieło modlitwy różańcowej do którego zachęcał nas ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II w liście apostolskim z dnia 16.10.2002r. - Czymś pięknym i owocnym jest także powierzenie tej modlitwie drogi wzrastania dzieci. (...) Modlitwa różańcowa za dzieci, a bardziej jeszcze z dziećmi, która wychowuje je już od najmłodszych lat (...) stanowi pomoc duchową, której nie należy lekceważyć.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z proboszczem parafii Pawłem Dziedziczakiem lub z animatorem Róży Różańca Rodziców z panią Iwoną pod numerem tel. 608 469 339. Od 01.07.2010 została utworzona druga Róża pod wezwaniem Św. Józefa. Obecnie szukamy rodziców do trzeciej Róży rodziców pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego.

Zapraszamy

Powrót na górę