Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

XXIII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich

Pierwszego czerwca b.r. na Polach Lednickich odbyło się XXIII Spotkanie Młodych, w którym już po raz kolejny wzięła udział liczna grupa młodzieży z naszego kościoła, a także z pozostałych tomaszowskich parafii. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania stał się piękny i wymowny cytat „Wiesz, że Cię kocham”. Opieki duszpasterskiej nad rozmodloną, roztańczoną i rozśpiewaną młodzieżą podjęli się ks. Piotr wraz ks. Łukaszem.

Godziny przedpołudniowe minęły wszystkim na Sakramencie Pokuty, a następnie - na indywidualnej oraz wspólnej modlitwie. Śpiewana „Koronka do Miłosierdzia Bożego” stała się tego najwspanialszym dopełnieniem... Po południu natomiast sceną umiejscowioną tuż obok sławnej „Bramy Ryby” zawładnęli ledniccy duszpasterze, wygłaszając konferencje traktujące o Sakramentach Pokuty oraz Eucharystii, a także prezentując wzruszające świadectwa wiary.

Z kolei przy pierwszych taktach piosenek oraz pieśni tak znanych i lubianych „Siewców Lednicy” nogi młodych pielgrzymów same porwały się do tańca! Absolutnie każdy śpiewał i animował teksty kolejnych lednickich przebojów. Tę radosną chwilę przerwał piękny moment, kiedy to młodzież modliła się za swoich kapłanów – spowiedników. Zarówno duchowni, jak i ich młodzi parafianie mieli w oczach łzy wzruszenia... Jednak to nie koniec atrakcji... Pokaz lotniczy, czy też pokaz ognia zachwyciły przybyłych do reszty!

Część wieczorna lednickiego spotkania to uroczysta msza św. z tradycyjną procesją kapłanów, wystawienie Najświętszego Sakramentu, a także przejście przez Bramę Rybę. Już teraz serdecznie zapraszamy na wspólny wyjazd na XXIV Spotkanie na Polach Lednickich, które odbędzie się 06.06.2020r.

Paulina Dębiec


Chwalmy Pana!
Niech nas zobaczą!
Niech nas zobaczą!
Niech nas zobaczą!
Bądź uwielbiony Panie!
Tomaszów też kocha Lednicę!
Pobłogosław Boże temu kapłanowi...
Czy możemy zrobić zdjęcie z księdzem? No nie wiem...
No dobrze, poznajcie moje dobre serce.
Tak, tak Panie, Ty wiesz że Cię kocham...
Ty Jesteś Miłością!
Niech żałuje kto tu nie był!
Naprawdę jest Pan księdzem?
Teraz już nikt w to nie zwątpi!
Pokaz lotniczy
Pokaz lotniczy
Pokaz lotniczy
I wszystko co dobre się kończy...

Powrót na górę