Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

WYDARZENIA

Triduum – Msza Święta Rezurekcyjna

W Poranek Wielkanocny bardzo licznie zebraliśmy się na Mszy świętej rezurekcyjnej, by wyśpiewać radosne Alleluja! Tradycyjnie już przeszliśmy z Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie w uroczystej procesji wokół naszej świątyni!

Więcej...

Triduum – Liturgia Paschalna

W Wielką Sobotę, tuż po zachodzie słońca przeżywamy najbardziej uroczystą z liturgii w ciągu całego roku - Liturgię Paschalną, piękną, obszerną i bogatą w symbolikę. Rozpoczyna się ona poświęceniem ognia, od którego kapłan odpala paschał. To wymowny znak, tego, iż światło Chrystusa króluje nad mrokiem grzechu i śmierci!

Więcej...

Triduum – Liturgia Wielkiego Piątku

Drugi dzień Triduum - jedyny w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy św., aby uczcić Mękę Chrystusa... Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczęło odczytanie Męki Pańskiej. W kolejnych wezwaniach modlitwy powszechnej (posiadającej tego dnia wyjątkowo uroczystą formę) modliliśmy się do Boga w intencji całego świata.

Więcej...

Triduum – Msza Wieczerzy Pańskiej

W czasie Świętego Triduum Paschalnego celebrujemy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Obchody rozpoczęliśmy Mszą Wieczerzy Pańskiej, podczas której wspominaliśmy dzień ustanowienia 2 sakramentów: Eucharystii oraz Kapłaństwa będąc posłuszni słowom Chrystusa: „Czyńcie to na moją pamiątkę”.

Więcej...

Rekolekcje wielkopostne –„Rekolekcje dla zatroskanych”

Tegoroczne ćwiczenia wielkopostne poprowadził ks. Piotr Kępniak - nasz były wikariusz, opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej, a także prefekt roku propedeutycznego WSD w Łodzi. Bardzo dziękujemy za wygłoszone nauki (okraszone tradycyjnym humorem), które pomogły przygotować się do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

Więcej...

Powrót na górę