Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

WYDARZENIA

Parafialny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W naszym konkursie szopek wzięło w sumie udział 15 prac 17 uczniów dwóch szkół - Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa oraz Szkoły Podstawowej nr 13! Jury mało wielki problem - jak ocenić te prace. Wszystkie te prace są piękne i we wszystkie – wykonawcy włożyli wiele serca, swoich talentów i pracy. Ale też były różne grupy wiekowe…

Więcej...

Wakacyjny wypoczynek grupy młodzieżowej

W dniach 3 – 7 sierpnia b.r. dwudziestoosobowa grupa naszej młodzieży pod opieką księdza wikariusza Piotra wypoczywała na Dolnym Śląsku, podziwiając piękno wspomnianego regionu, a także korzystając z wielu, różnorodnych, okolicznych atrakcji.

Więcej...

Poświęcenie pojazdów

W niedzielę 26.07 z racji niedawnego wspomnienia św. Krzysztofa po każdej mszy świętej na terenie przy naszej Parafii święcone były pojazdy. Tradycyjnie, przy tejże okazji zbieraliśmy ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji „Miva Polska”.

Więcej...

Imieniny naszych kapłanów

Dzień 28 czerwca br. był niezwykle uroczystym dniem w naszej Parafii - a wszystko to za sprawą mszy świętej sprawowanej w intencji kapłanów ks. Ireneusza, ks. proboszcza Pawła, a także ks. wikariusza Piotra, z racji ich imienin. W wygłoszonym Słowie Bożym ks. Piotr przypomniał jakże ważną prawdę, iż to Pan wprowadza ład i porządek w ludzkie życie, jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko jest na właściwym miejscu!

Więcej...

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust parafialny

Odpust w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to święto, które przypomina nam o miłości, którą płonie Serce Jezusowe do każdego z nas. Ta miłość doprowadziła do oddania za nas swego życia na krzyżu. Ta miłość poprzez wiele objawień na przestrzeni ponad 2000 lat chrześcijaństwa przypomina nam o ratunku jakim jest dla nas poddanie się działaniu Jego łaski.

Więcej...

I Komunia Święta – pierwsza grupa

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa dopiero czerwiec przyniósł możliwość przystąpienia pierwszej grupy dzieci do sakramentu I Komunii Świętej. W niedzielę, 21 czerwca br. o godz.13:30 dziewięcioro Dzieci wraz z Rodzicami i krewnymi cieszyła się możliwością pełnego uczestnictwa w Mszy Świętej.

Więcej...

Uroczystość Bożego Ciała

Tegoroczne obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała, rozpoczęły się w naszej świątyni o godz. 10:30 mszą świętą sprawowaną przez ks. Proboszcza w intencji wszystkich Parafian. Towarzyszył mu ks. Piotr, który modlił się w intencji ks. Pawła z racji jego jubileuszu 26. rocznicy święceń kapłańskich.

Więcej...

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej – bierzmowanie

Poniedziałek 8 czerwca br., był bez wątpienia wyjątkową datą dla młodzieży z naszej Parafii. Tego dnia bowiem z rąk ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego przyjęli oni sakrament dojrzałości chrześcijańskiej - czyli bierzmowania. W tym jakże ważnym wydarzeniu młodzieży towarzyszyli ich najbliżsi, a także kapłani: ks. proboszcz Paweł Dziedziczak (który odczytał Ewangelię), ks. wikariusz Piotr Kępniak (przygotowujący i formujący młodych), a także dziekan dekanatu tomaszowskiego - ks. Zygmunt Nitecki.

Więcej...

Msza Święta prymicyjna księdza Ireneusza

W niedzielę, 7 czerwca br. miała miejsce w naszej Parafii niezwykle podniosła i wzruszająca uroczystość. Ksiądz neoprezbiter Ireneusz Słoma, który odbywał u nas przez ostatni rok swoje praktyki duszpasterskie odprawił mszę świętą prymicyjną. W takim momencie nie mogło zabraknąć rodziny nowo wyświęconego kapłana, księży wykładowców WSD w Łodzi na czele z ks. dr Sławomirem Sosnowskim rektorem naszego Seminarium oraz ks. dr Grzegorzem Korczakiem, a także kapłanów oraz wiernych naszej Parafii, wdzięcznych neoprezbiterowi za jego piękną posługę.

Więcej...

Czuwanie Modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

W sobotę 30 maja, w naszej parafii odbyło się czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Słowo Boże podczas uroczystej mszy świętej wygłosił ks. diakon Ireneusz Słoma. Po mszy świętej konferencję traktującą o darze szeroko rozumianej wspólnoty, a także o darach Ducha Świętego wygłosił ks. Piotr Kępniak.

Więcej...

Półkolonie zimowe

W dniach od 20 do 24 stycznia b.r., Fundacja „N.S.J.- Rodzina” wraz z naszą Parafią, przy wsparciu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, zorganizowały półkolonie zimowe dla grupy 30 dzieci. Tradycyjnie kierownikiem w/w wypoczynku został wikariusz ks. Piotr Kępniak.

Więcej...

Koncert kolęd chóru

W dniu 12 stycznia 2020r. nasz parafialny chór zaprezentował kolędy i pastorałki w naszej świątyni.

Więcej...

Koncert kapeli góralskiej „Jontki”

W dniu 6 stycznia 2020r. po Orszaku Trzech Króli w naszej świątyni odbył się koncert kapeli góralskiej „Jontki”.

Więcej...

Koncert organowy

Fragment koncertu organowego z 5 stycznia 2020r. w wykonaniu Joanny Woszczyk-Garbacz i Jakuba Garbacz.

Więcej...

Wyniki Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych i Gwiazd Betlejemskich

W dniu 1 stycznia 2020 roku komisja konkursowa Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych i Gwiazd Betlejemskich powołana przez Parafię Najświętszego Serca Jezusowego dokonała oceny prac wykonawców.

Więcej...

Powrót na górę