Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

WYDARZENIA

Półkolonie zimowe

Tradycyjnie już nasza Parafia, Fundacja „N.S.J Rodzina” oraz Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowały dla grupy 30 dzieci i młodzieży niezapomniane półkolonie zimowe. Kapłani, katecheci, wychowawcy - opiekunowie zadbali o to, aby każdy dzień dostarczał uroczej grupie wychowanków wielu atrakcji!

Więcej...

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie świętem Trzech Króli, Kościół na Wschodzie obchodzi już od III wieku (na Zachodzie zaczęto je obchodzić 100 lat później). Słowo „objawienie” pochodzi z języka greckiego (epifania) i oznacza „zjawienie się”. Pełnia objawienia dokonuje się w osobie Jezusa, który przychodzi jako Syn Boga by odkupić świat z jego win. Pismo Święte nie wspomina o królach, ale o magach lub mędrcach przybyłych ze Wschodu. Podążając za gwiazdą przybyli oni, aby pokłonić się Nowonarodzonemu Królowi Żydowskiemu.

Więcej...

„Żywa” szopka

Nasza parafia pielęgnuje tradycję budowy „żywej” szopki, która przyciąga do naszej parafii wielu mieszkańców naszego miasta. Pierwsza szopka przy naszej parafii powstała w 2005 roku. Pomysł aby tak upamiętnić narodziny Jezusa zawdzięczamy św. Franciszkowi z Asyżu, który w Wigilię 1223 roku, w miejscowości Greccio zorganizował pierwszą taką szopkę. Poprzez stulecia wspomniana tradycja przyjęła się na całym świecie.

Więcej...

Powrót na górę