Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

WYDARZENIA

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

We wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny grupa młodzieżowa wraz z ks. Łukaszem animowała okolicznościowe nabożeństwo ku czci tej wyjątkowej patronki. Uroczyście odmówiono Litanię ku czci bł. Karoliny, a także można było otrzymać błogosławieństwo jej relikwiami znajdującymi się na co dzień w naszej Parafii. Błogosławiona Karolino - módl się za nami!

Więcej...


Odpust Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia

Wspomnienie Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia jest zarazem drugą uroczystością odpustową w naszej Parafii. Tegorocznej sumie przewodniczył paulin - ojciec Jan Król pracujący w parafii św. Marcina w Oporowie. Ostrobramska Matko Miłosierdzia - módl się za nami!

Więcej...


Triduum Paschalne

Święte Triduum Paschalne stanowi jedno święto i jest najważniejszym wydarzeniem w roku liturgicznym. W tych dniach wspominamy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Święto rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej, a kończy się uroczystą procesją rezurekcyjną rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielki Czwartek wspominamy wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy. Pan Jezus ustanowił wtedy sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę obmycia nóg Apostołom przez Chrystusa, główny celebrans obmywa nogi 12 mężczyznom, aby podkreślić służebny charakter kapłaństwa. W tym roku w naszej parafii do tego znaku zostali zaproszeni przedstawiciele Rady Parafialnej. Tego dnia w naszym kościele wierni przyjmują komunię świętą pod dwoma postaciami. Msza Wieczerzy Pańskiej kończy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania i rozpoczyna się Wielki Piątek.

Więcej...


Uroczystość Objawienia Pańskiego

Szóstego stycznia br. już po raz jedenasty odbył się tomaszowski Orszak Trzech Króli. Radosne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 14.00, kiedy to na parafialnej scenie rozpoczął się koncert naszego chóru oraz młodego, zdolnego wokalisty - Daniela Wysokińskiego. W tym samym czasie z pozostałych czterech tomaszowskich Parafii: św. Jadwigi Królowej, św. Rodziny (księża filipini) oraz NMP Królowej Polski, która po drodze łączy się z Sanktuarium św. Antoniego wyruszyły piękne, barwne i rozśpiewane Orszaki.

Więcej...

Powrót na górę