Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

WYDARZENIA

„Taki mały - taki duży może świętym być!” – Noc Świętych

Nasza tegoroczna Noc Świętych była niezwykle barwa i wesoła, gdyż główną rolę odegrały w niej dzieci przy pomocy swoich starszych przyjaciół z grupy młodzieżowej! Po rozważaniach różańca świętego, w trakcie których pochyliliśmy się nad życiorysami wybranych świętych i błogosławionych...

Więcej...

Letni wypoczynek najmłodszych parafian

Jak co roku nasza Parafia wraz z Fundacją „N.S.J Rodzina” zorganizowała dla najmłodszych parafian niezapomniany letni wypoczynek! Tym razem grupa ponad 40 dzieci pod opieką wychowawców oraz ks. Łukasza przebywała w malowniczym Krasnobrodzie usytułowanym na środkowym Roztoczu.

Więcej...

Poświęcenie pojazdów

Wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących tradycyjnie już wiąże się z obrzędem poświęcenia pojazdów oraz błogosławieństwa ich użytkowników. Nasza Parafia jak co roku aktywnie włączyła się przy tej okazji do akcji „MIVA Polska”, podczas której zbierane są środki finansowe na zakup pojazdów dla misjonarzy.

Więcej...

Wakacyjny wyjazd grupy młodzieżowej

Wakacyjny wyjazd młodzieżowy to zawsze doskonała okazja ku temu, aby podziękować za rok owocnej współpracy, radować się swoim towarzystwem oraz pięknem otaczającej przyrody, a dzięki formacji, wspólnej Eucharystii oraz rozważaniu Słowa Bożego jeszcze lepiej poznać Stwórcę.

Więcej...

Imieniny księdza proboszcza

W uroczystość świętych apostołów: Piotra i Pawła nie zapomnieliśmy o Naszym Drogim Solenizancie - Księże Proboszczu! Podczas uroczystej mszy świętej poszczególne grupy parafialne złożyły najserdeczniejsze życzenia, zaś po zakończonej Eucharystii nie zabrakło czasu na serdeczne rozmowy, a także...słodkości!

Więcej...

Zakończenie roku szkolnego

Msza święta na zakończenie roku szkolnego oraz katechetycznego sprawowana w naszej Parafii stała się doskonałą okazją, by podziękować Dobremu Bogu za przeżyty czas, w trakcie którego zdobywaliśmy nowe wiadomości i umiejętności, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, kapłanom - za ich codzienny trud i poświęcenie.

Więcej...

Odpust w naszej parafii

Czerwiec to miesiąc kiedy szczególną czcią otaczamy Najświętsze Serce Jezusowe. Wyjątkowym dniem dla naszej parafialnej wspólnoty jest uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z uwagi na odpust, który w tym dniu obchodzimy. Kontynuując tradycję lat ubiegłych mszy św. odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej - ks. Ireneusz Pękalski.

Więcej...

Sakrament bierzmowania

Czternastego czerwca br. z rąk biskupa Ireneusza Pękalskiego sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęła młodzież z naszej parafii. Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego (KKK 1285): „Przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej”.

Więcej...

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało

Chrystus ustanowił Sakrament Eucharystii w Wielki Czwartek jednak, z uwagi na trwający Wielki Post, Kościół dziękuje Bogu za ten dar podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwanego potocznie Bożym Ciałem.

Więcej...

Nabożeństwo Fatimskie

Trzynastego maja br. w 105. rocznicę objawień Matki Bożej odprawione zostało w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie, w którym swój ważny udział miały dzieci pierwszokomunijne.

Więcej...

Jezu Ufam Tobie

Tegoroczna Niedziela Miłosierdzia już na zawsze wpisze się w historię naszej Parafii. Tego dnia bowiem uroczyście poświęciliśmy oraz zainstalowaliśmy w świątyni wierną kopię wileńskiego obrazu Jezu Ufam Tobie autorstwa Eugeniusza Kazimirowskiego, który powstał w 1934 r. na polecenie świętej Faustyny Kowalskiej.

Więcej...

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to okres obejmujący trzy niepowtarzalne dni w życiu każdego chrześcijanina. To właśnie w tym czasie wierzący mogą przygotować się na przyjście Chrystusa. To czas celebracji najważniejszych momentów katolickiej wiary: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Więcej...

Misterium Męki Pańskiej

W piątek, pierwszego kwietnia piękne i przejmujące Misterium Męki Pańskiej wystawili w naszej parafii uczniowie klasy pożarniczej ZSP nr 3 im. św. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim.

Więcej...

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 27.03 - 30.03 br. przeżywaliśmy w naszej Parafii święty czas rekolekcji wielkopostnych, które poprowadził nasz rezydent Ks. Daniel Jarzębski. Wraz z Ks. Danielem zdobywaliśmy 3 jakże istotne szczyty: Wiary, Nadziei oraz Miłości...

Więcej...

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa nierozerwalnie połączona jest z przeżywaniem okresu Wielkiego Postu, w którym trwamy. Osiemnastego marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowało Męskie Koło Różańcowe pod wezwaniem Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia wraz z ks. Danielem Jarzębskim.

Więcej...

Środa Popielcowa

Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu... Już teraz gorąco zachęcamy wszystkich Drogich Parafian oraz Sympatyków Naszej Parafii do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, w naszych parafialnych rekolekcjach, a także do aktywnego włączenia się w zaproponowane działania pomocowo-charytatywne.

Więcej...

Powrót na górę