Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

WYDARZENIA

Odpust w naszej parafii

Czerwiec to miesiąc kiedy szczególną czcią otaczamy Najświętsze Serce Jezusowe. Wyjątkowym dniem dla naszej parafialnej wspólnoty jest uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z uwagi na odpust, który w tym dniu obchodzimy. Kontynuując tradycję lat ubiegłych mszy św. odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej - ks. Ireneusz Pękalski.

Więcej...

Sakrament bierzmowania

Czternastego czerwca br. z rąk biskupa Ireneusza Pękalskiego sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęła młodzież z naszej parafii. Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego (KKK 1285): „Przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej”.

Więcej...

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało

Chrystus ustanowił Sakrament Eucharystii w Wielki Czwartek jednak, z uwagi na trwający Wielki Post, Kościół dziękuje Bogu za ten dar podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwanego potocznie Bożym Ciałem.

Więcej...

Nabożeństwo Fatimskie

Trzynastego maja br. w 105. rocznicę objawień Matki Bożej odprawione zostało w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie, w którym swój ważny udział miały dzieci pierwszokomunijne.

Więcej...

Jezu Ufam Tobie

Tegoroczna Niedziela Miłosierdzia już na zawsze wpisze się w historię naszej Parafii. Tego dnia bowiem uroczyście poświęciliśmy oraz zainstalowaliśmy w świątyni wierną kopię wileńskiego obrazu Jezu Ufam Tobie autorstwa Eugeniusza Kazimirowskiego, który powstał w 1934 r. na polecenie świętej Faustyny Kowalskiej.

Więcej...

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to okres obejmujący trzy niepowtarzalne dni w życiu każdego chrześcijanina. To właśnie w tym czasie wierzący mogą przygotować się na przyjście Chrystusa. To czas celebracji najważniejszych momentów katolickiej wiary: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Więcej...

Misterium Męki Pańskiej

W piątek, pierwszego kwietnia piękne i przejmujące Misterium Męki Pańskiej wystawili w naszej parafii uczniowie klasy pożarniczej ZSP nr 3 im. św. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim.

Więcej...

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 27.03 - 30.03 br. przeżywaliśmy w naszej Parafii święty czas rekolekcji wielkopostnych, które poprowadził nasz rezydent Ks. Daniel Jarzębski. Wraz z Ks. Danielem zdobywaliśmy 3 jakże istotne szczyty: Wiary, Nadziei oraz Miłości...

Więcej...

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa nierozerwalnie połączona jest z przeżywaniem okresu Wielkiego Postu, w którym trwamy. Osiemnastego marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowało Męskie Koło Różańcowe pod wezwaniem Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia wraz z ks. Danielem Jarzębskim.

Więcej...

Środa Popielcowa

Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu... Już teraz gorąco zachęcamy wszystkich Drogich Parafian oraz Sympatyków Naszej Parafii do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, w naszych parafialnych rekolekcjach, a także do aktywnego włączenia się w zaproponowane działania pomocowo-charytatywne.

Więcej...

Powrót na górę