Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

WYDARZENIA

Triduum Paschalne

Święte Triduum Paschalne stanowi jedno święto i jest najważniejszym wydarzeniem w roku liturgicznym. W tych dniach wspominamy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Święto rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej, a kończy się uroczystą procesją rezurekcyjną rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielki Czwartek wspominamy wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy. Pan Jezus ustanowił wtedy sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.

Więcej...

Czy powstaną Dziecięce Kółka różańcowe?

Po nabożeństwie drogi krzyżowej dla dzieci w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową miało w naszym kościele dziwne wydarzenie. Otóż nagle ni stąd, ni zowąd w kościele pojawił się tajemniczy rycerz w hełmie skrywającym jego głowę, w długim płaszczu i z długim mieczem przy boku. Mimo iż sylwetka zdradzała, że ma już swoje lata, zdecydowanym, mocnym krokiem przeszedł na przód kościoła i mocnym głosem oświadczył, że przychodzi w imieniu Królowej. Bardzo ważnej Królowej, która nosi nawet dwie korony.

Więcej...

Półkolonie zimowe

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nasza parafia wraz z Fundacją „N.S.J Rodzina” zaprosiły grupę 30 dzieci i młodzieży na wypełnione licznymi atrakcjami półkolonie zimowe. Milusińscy odwiedzili miejscowe Muzeum Regionalne, gdzie eksperymentowali i doświadczali, zwiedzając naukową wystawę czasową przybyłą z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, wybrali się na seans do kina, naturalną potrzebę ruchu zaspokoili w tomaszowskiej Arenie Lodowej, a także w centrum rekreacyjnym w Kleszczowie.

Więcej...

Koncert kolęd chóru

Tak jak co roku chór parafialny zaprezentował kolędy i pastorałki podczas koncertu w naszej świątyni. Każdy z utworów spotkał się brawami zgromadzonych w kościele. Dziękujemy naszemu chórowi za przypomnienie atmosfery Bożego Narodzenia i całoroczną pracę na rzecz ubogacenia liturgii podczas wydarzeń w naszej wspólnocie parafialnej.

Więcej...

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie świętem Trzech Króli, Kościół na Wschodzie obchodzi już od III wieku (na Zachodzie zaczęto je obchodzić 100 lat później). Słowo "objawienie" pochodzi z języka greckiego (epifania) i oznacza zjawienie się. Pełnia objawienia dokonuje się w osobie Jezusa, który przychodzi jako Syn Boga by odkupić świat z jego win.

Więcej...

Miejski konkurs szopek i gwiazd został rozstrzygnięty!

Po raz szósty Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 zaprosiła wszystkie dzieci z miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki do udziału w konkursie na najpiękniejszą gwiazdę betlejemską i szopkę bożonarodzeniową.

Więcej...

„Żywa” szopka

Już po raz dwunasty nasza parafia pielęgnuje tradycję budowy żywej szopki, która przyciąga do naszej parafii wielu mieszkańców naszego miasta. Pierwsza szopka przy naszej parafii powstała w 2005 roku. Pomysł aby tak upamiętnić narodziny Jezusa zawdzięczamy św. Franciszkowi z Asyżu, który w Wigilię 1223 roku w miejscowości Greccio zorganizował pierwszą taką szopkę. Poprzez stulecia wspomniana tradycja przyjęła się na całym świecie.

Więcej...

Powrót na górę