Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

WYDARZENIA

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne stanowi jedno święto i jest najważniejszym wydarzeniem w roku liturgicznym. W tych dniach wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Święto rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej, a kończy się uroczystą procesją rezurekcyjną rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Więcej...

Misterium Męki Pańskiej

W Niedzielę Palmową, po wieczornej Mszy Świętej, nasza grupa młodzieżowa zaprezentowała misterium Męki Pańskiej. Tegoroczne misterium podzielono na 3 części.

Więcej...

Niedziela Palmowa

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową wierni zgromadzili się na placu przy kościele by uczestniczyć w inscenizacji wkroczenia Chrystusa do Jerozolimy. Naśladując wydarzenia sprzed 2000 lat wszyscy przyszli z palmami. Jeden z ministrantów wcielił się w postać Pana Jezusa. Jadąc na parafialnym osiołku poprowadził procesję do świątyni.

Więcej...

Pozdrowienia od s. Dominiki

Przesyłam kilka zdjęć naszych chłopców z ulicy, którym zakupiliśmy ubrania za resztę pieniędzy ze zbiórki niedzielnej w naszej Parafii. Kazdy z chlopców otrzymał dwie koszule oraz spodnie. To tak przy okazji wakacji przed świętami Wielkanocnymi. Bardzo dziękujemy za tę pomoc!

Więcej...

Zbiórka żywności Caritas „Tak, pomagam!”

W dniach od 29 do 30 marca 2019 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej zorganizowała kolejną zbiórkę żywności w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce pod nazwą „Tak, pomagam!”.

Więcej...

Niezwykły jubileusz naszej parafianki

Gdy powstawał nasz kościół miała 10 lat. Przeżyła dwie wojny. Urodziła pięcioro dzieci. Jeszcze niedawno rąbała drewno i kopała ogródek. Ciągle pogodna i sprawna. To nasza stuletnia parafianka Pani Marianna Wójciak. Wierni zgromadzeni na porannej Mszy świętej we wtorek, 26 marca 2019 roku, ze zdziwieniem przyjęli odczytaną na wstępie intencję. Msza święta sprawowana była bowiem w setną rocznicę urodzin pani Marianny.

Więcej...

Półkolonie zimowe

Tradycyjnie już nasza Parafia, Fundacja „N.S.J Rodzina” oraz Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowały dla grupy 30 dzieci i młodzieży niezapomniane półkolonie zimowe. Kapłani, katecheci, wychowawcy - opiekunowie zadbali o to, aby każdy dzień dostarczał uroczej grupie wychowanków wielu atrakcji!

Więcej...

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie świętem Trzech Króli, Kościół na Wschodzie obchodzi już od III wieku (na Zachodzie zaczęto je obchodzić 100 lat później). Słowo „objawienie” pochodzi z języka greckiego (epifania) i oznacza „zjawienie się”. Pełnia objawienia dokonuje się w osobie Jezusa, który przychodzi jako Syn Boga by odkupić świat z jego win. Pismo Święte nie wspomina o królach, ale o magach lub mędrcach przybyłych ze Wschodu. Podążając za gwiazdą przybyli oni, aby pokłonić się Nowonarodzonemu Królowi Żydowskiemu.

Więcej...

„Żywa” szopka

Nasza parafia pielęgnuje tradycję budowy „żywej” szopki, która przyciąga do naszej parafii wielu mieszkańców naszego miasta. Pierwsza szopka przy naszej parafii powstała w 2005 roku. Pomysł aby tak upamiętnić narodziny Jezusa zawdzięczamy św. Franciszkowi z Asyżu, który w Wigilię 1223 roku, w miejscowości Greccio zorganizował pierwszą taką szopkę. Poprzez stulecia wspomniana tradycja przyjęła się na całym świecie.

Więcej...

Powrót na górę