Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Ks. Krystian, który będzie spotykał się z dziećmi na mszach św. specjalnie im dedykowanym o godz. 10:30 poświęcił plecaki (jeżeli ktoś przeoczył, przybory szkolne kapłan obiecał poświęcić także za tydzień), zapoznał z Anielskimi Drogowskazami, które milusińscy będą poznawać w kolejne niedziele, a także obdarował pięknymi kalendarzami, w które najmłodsi parafianie wklejać będą pamiątkowe obrazki.
W święto MB Częstochowskiej w naszej parafii podwójna radość - gdyż powitaliśmy oficjalnie nowego wikariusza - tegorocznego neoprezbitera ks. Krystiana Lotę! Po uroczystej Eucharystii ks. Krystian udzielił wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa, obdarował każdego obrazkiem, można było także zamienić kilka miłych słów z naszym kapłanem podczas słodkiego poczęstunku.
W niedzielę 25.08 b.r. podczas uroczystej mszy św. sprawowanej o godz. 10:30 po trzy i półletniej posłudze w naszej parafii pożegnaliśmy ks. Łukasza Bisia, który decyzją ks. kardynała Grzegorza Rysia wraz z dniem 27.08 rozpocznie pracę w parafii NSJ w Kurowicach. Wszystkie grupy parafialne - począwszy od najmłodszych, poprzez m.in. ukochaną młodzież, na delegacji parafialnej kończąc, podziękowały kapłanowi za jego: liczne, piękne, wartościowe inicjatywy różnego rodzaju realizowane w tomaszowskim Sercu.
Historia „Kolonii z Bogiem” w naszej parafii sięga już 21 lat, kiedy to w 2003 roku pierwsza grupa dzieci wyjechała na niezapomniany letni wypoczynek do rodzinnej miejscowości ówczesnego ks. proboszcza Ryszarda Stanka – a mianowicie do Łapsz Niżnych na podhalańskim Spiszu. Od tego czasu organizacja wakacji dla milusińskich to już swoista tradycja, pięknie wspierana przez Fundację „N.S.J. - Rodzina”.
Zgodnie z tradycją, z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej mszy świętej nasi kapłani święcili wszelakie pojazdy, modląc się jednocześnie o właściwe i bezpieczne ich wykorzystanie. Składając ofiarę przy tej okazji, czy też kupując specjalnie przygotowane gadżety można było wspomóc akcję MIVA Polska 1 grosz za 1 km, której celem jest pomoc polskim misjonarzom w zdobyciu środków transportu na misje.
Lipcowe, wakacyjne dni stały się doskonałą okazją ku temu aby pielgrzymować, tym razem do Wilna, które z wielu powodów jest nam tak; bliskie, znajome, ważne… Będąc na Litwie nie sposób nie zachwycić się urokiem tamtejszej przyrody: polami, wzgórzami, jeziorami (które podziwiać możemy m.in. w wypoczynkowej, podwileńskiej miejscowości Troki), rzeką Niemen, czy też Wilią, a także ogromną powierzchnią terenów zielonych. Pielgrzymi nie zapomnieli o bohaterach narodowych, nawiedzając cmentarz na Rossie, czy też nieco mniej znany – żołnierski na Antokolu (warto w tym momencie dodać, iż już od kilkunastu lat próbka ziemi z Rossy znajduje się w miejscu Pamięci Narodowej mieszczącym się na terenie parafialnego placu).
Bierzmowanie jest kolejnym krokiem, po chrzcie, na drodze życia młodego chrześcijanina. To sakrament ściśle powiązany z chrztem. Jak głosi Katechizm Kościoła Katolickiego w punkcie 1303: "Bierzmowanie przynosi zatem wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej". Polega to na tym, że zakorzenia nas głębiej w Bożym synostwie, ściślej jednoczy z Chrystusem, pomnaża dary Ducha Świętego, udoskonala więź z Kościołem, udziela specjalnej mocy Ducha Świętego do składania świadectwa.
Piętnastego czerwca podczas uroczystej mszy świętej sprawowanej o godz. 12.00 dziękowaliśmy za 30 lat kapłaństwa ks. proboszcza, 10 lat jego posługi w naszej Parafii, nie zapominając także o "nadchodzących" niebawem imieninach...
W czerwcu szczególną czcią otaczamy Najświętsze Serce Jezusowe codziennie modląc się podczas popułudniowego nabożeństwa czerwcowego. Z racji wezwania naszej parafii jest to miesiąc odpustu, który obchodzimy w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Tuż po uroczystości Trójcy Przenajświętszej obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Najstarsza znana nazwa tej uroczystości to święto Eucharystii.
W Poranek Wielkanocny bardzo licznie zebraliśmy się na Mszy świętej rezurekcyjnej, by wyśpiewać radosne Alleluja! Tradycyjnie już przeszliśmy z Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie w uroczystej procesji wokół naszej świątyni!
W Wielką Sobotę, tuż po zachodzie słońca przeżywamy najbardziej uroczystą z liturgii w ciągu całego roku - Liturgię Paschalną, piękną, obszerną i bogatą w symbolikę. Rozpoczyna się ona poświęceniem ognia, od którego kapłan odpala paschał. To wymowny znak, tego, iż światło Chrystusa króluje nad mrokiem grzechu i śmierci!
Drugi dzień Triduum - jedyny w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy św., aby uczcić Mękę Chrystusa... Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczęło odczytanie Męki Pańskiej. W kolejnych wezwaniach modlitwy powszechnej (posiadającej tego dnia wyjątkowo uroczystą formę) modliliśmy się do Boga w intencji całego świata.
W czasie Świętego Triduum Paschalnego celebrujemy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Obchody rozpoczęliśmy Mszą Wieczerzy Pańskiej, podczas której wspominaliśmy dzień ustanowienia 2 sakramentów: Eucharystii oraz Kapłaństwa będąc posłuszni słowom Chrystusa: „Czyńcie to na moją pamiątkę”.
Tegoroczne ćwiczenia wielkopostne poprowadził ks. Piotr Kępniak - nasz były wikariusz, opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej, a także prefekt roku propedeutycznego WSD w Łodzi. Bardzo dziękujemy za wygłoszone nauki (okraszone tradycyjnym humorem), które pomogły przygotować się do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.