Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

Niedziela misyjna

Zachęceni apelem Ojca Świętego Franciszka, aby systematycznie rozszerzać świadomość Misji i promować je w swoim bliższym, jak i dalszym otoczeniu, w niedzielę 27 października, w tzw: Niedzielę Misyjną, na zaproszenie ks. proboszcza Pawła Dziedziczaka, gościliśmy w naszej Parafii misjonarzy ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich w Polsce.

Prowincjał Prowincji Polskiej SMA, ks. Grzegorz Kucharski, podczas każdej mszy świętej głosząc Słowo Boże w piękny i bardzo obrazowy sposób opowiadał o Chrystusowej miłości - zawsze łaskawej i cierpliwej, skierowanej w szczególny sposób do najbardziej potrzebujących, wskazał także na praktyczny wymiar misji, realizowanych na kontynencie afrykańskim (ze szczególnym uwzględnieniem Tanzanii) zarówno przez osoby duchowne, jak i świeckie.

Po zakończonych mszach świętych mieliśmy okazję do rozmów z naszymi gośćmi, wsparcia materialnego wyjątkowego w swej formie i jakże potrzebnego działa misyjnego, a także zakupu różnorodnych gadżetów własnoręcznie wykonanych przez ludność afrykańską. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie słowa uznania i sympatii, jakie zostały skierowane do naszej Parafii.

Paulina Dębiec


Powrót na górę