Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

Zbiórka żywności Caritas „Tak, pomagam!”

W dniach od 29 do 30 marca 2019 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej zorganizowała kolejną zbiórkę żywności w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce pod nazwą „Tak, pomagam!”. Na terenie naszej parafii zbiórka została przeprowadzona w sklepie sieci Biedronka, Lidl i Kaufland.

Podczas zbiórki wolontariusze ze SKC, przedstawiciele Fundacji „N.S.J.- RODZINA”, wolontariusze z Parafialnego Koła Caritas oraz chętne do pomocy osoby zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnych Zespołów Caritas i dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych.

Wszystkim wolontariuszom Caritas Łódzka składa serdeczne podziękowania za pomoc i hojne wsparcie! Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom. Dziękujemy Kierownictwu sklepów za życzliwe przyjęcie.

Zdjęcia: Paulina Dębiec
Tekst: Krystyna Rurarz