Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej – bierzmowanie

Poniedziałek 8 czerwca br., był wyjątkową datą dla młodzieży z naszej Parafii. Tego dnia bowiem z rąk ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego przyjęli oni sakrament dojrzałości chrześcijańskiej - czyli bierzmowania.

W tym jakże ważnym wydarzeniu młodzieży towarzyszyli ich najbliżsi, a także kapłani: ks. proboszcz Paweł Dziedziczak (który odczytał Ewangelię), ks. wikariusz Piotr Kępniak (przygotowujący i formujący młodych), a także dziekan dekanatu tomaszowskiego - ks. Zygmunt Nitecki.

W wygłoszonym Słowie Bożym ks. biskup nawiązał do pięknych, jakże wymownych i aktualnych słów wielkiego Papieża – Jana Pawła II (którego setną rocznicę urodzin świętujemy w tym roku), skierowanych do ludzi młodych podczas pielgrzymki na Westerplatte „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali!”. Idąc przemyśleniami dalej, przypomniał o najważniejszych wartościach, jakimi winien kierować się w swoim życiu każdy człowiek/chrześcijanin - w tym o wartości wiary, której z całego serca życzymy naszej młodzieży!

Paulina DębiecPowrót na górę