Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

Uroczystość Bożego Ciała

Tegoroczne obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała, rozpoczęły się w naszej świątyni o godz. 10:30 mszą świętą sprawowaną przez ks. Proboszcza w intencji wszystkich Parafian. Towarzyszył mu ks. Piotr, który modlił się w intencji ks. Pawła z racji jego jubileuszu 26. rocznicy święceń kapłańskich.

W wygłoszonej homilii ks. Proboszcz zaznaczył, iż każda Eucharystia jest niepojętą tajemnicą, centrum życia Kościoła. Trzeba nam umiłować mszę świętą, oczekiwać jej zawsze z wielką radością, bowiem wtedy Bóg najpełniej daje nam odczuć swoją obecność, karmi nas zapobiegając jednocześnie swoistej „duchowej suszy” człowieka.

Po uroczystej Eucharystii odbyła się tradycyjna procesja do czterech ołtarzy (z racji panującej pandemii, a także remontu pobliskich ulic) wyjątkowo wybudowanych na placu kościelnym, gdzie też wszyscy kapłani odczytali Słowo Boże, a także błogosławili licznie zgromadzonych wiernych Najświętszym Sakramentem.

Pomimo zmienionej formy radośnie ale z należytym rozmodleniem oraz skupieniem przeżyliśmy to jedno z największych świąt, kiedy to sam Chrystus na drogi wychodzi „zobaczyć jak się jego dzieciom powodzi”.

Paulina DębiecPowrót na górę