Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

Msza Święta prymicyjna księdza Ireneusza

W niedzielę, 7 czerwca br. miała miejsce w naszej Parafii niezwykle podniosła i wzruszająca uroczystość. Ksiądz neoprezbiter Ireneusz Słoma, który odbywał u nas przez ostatni rok swoje praktyki duszpasterskie odprawił mszę świętą prymicyjną.

W takim momencie nie mogło zabraknąć rodziny nowo wyświęconego kapłana, księży wykładowców WSD w Łodzi na czele z ks. dr Sławomirem Sosnowskim rektorem naszego Seminarium oraz ks. dr Grzegorzem Korczakiem, a także kapłanów oraz wiernych naszej Parafii, wdzięcznych neoprezbiterowi za jego piękną posługę.

Niezwykle wzruszającym momentem mszy św. prymicyjnej był bez wątpienia Akt Oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu dokonany przez księdza Ireneusza, który u wszystkich obecnych wywołał niejedną łzę.

Kapłan udzielił wiernym specjalnego, prymicyjnego błogosławieństwa, otrzymał także wiele życzeń i serdeczności od wszystkich przybyłych gości.

Księdzu Ireneuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień kapłańskiej posługi. Niech Serce Jezusowe, które tak ukochał, będzie źródłem potrzebnej siły – tej fizycznej, jak i duchowej!

Paulina DębiecPowrót na górę