Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

PIELGRZYMKA DO FATIMY (7dni)

100 – lecie objawień Matki Bożej w Fatimie

10-16.11.2017

1 dzień: WARSZAWA - LIZBONA - FATIMA

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa-Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do Lizbony (z przesiadką). Po przylocie na miejsce transfer do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Nocleg.


2 dzień: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Obiad. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.


3 dzień: FATIMA – BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.


4 dzień: FATIMA – TOMAR – COIMBRA

Po śniadaniu zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TomaR. Wyjazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.


5 dzień: FATIMA

Śniadanie. Czas na prywatną medytację. Obiadokolacja i nocleg.


6 dzień: FATIMA - LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugali: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem. Obiadokolacja i nocleg.


7 dzień

Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski (z przesiadką). Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie.


PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA ORAZ GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Cena: 3100PLN

Cena zawiera: przelot samolotem (z przesiadką); opłaty lotniskowe; przejazd autokarem; 6 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-,3- osobowe); 5 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę pilota; opiekę księdza; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodników lokalnych - około 70EUR/os. (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (650 PLN); wydatków osobistych.


Przewidywany rozkład lotów:

10.11. Warszawa 16:45 – Amsterdam 18:50

10.11. Amsterdam 21:10 – Lizbona 23:10

16.11. Lizbona 05:00 – Amsterdam 09:05

16.11. Amsterdam 10:05 – Warszawa 12:00

Powrót na górę