Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI. Niedziela Wielkanocna (B), 9 maja 2021r.
 1. Dziś druga niedziela miesiąca i tradycyjnie modlimy się za naszych dobroczyńców i ofiarodawców. Taca gospodarcza na bieżące inwestycje parafialne. Msze święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 (w kościele i na placu), 10:30 (w kościele i na placu), 12:00, 15:00 i 18:00. Taki porządek będzie również w przyszłą niedzielę. Po mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych pragnących w najbliższym czasie podawać dzieci do chrztu.
 2. Przez cały maj codziennie w naszym kościele, o godz. 17:30 odprawiamy nabożeństwo majowe. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
 3. W najbliższy czwartek (13 maja), przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna (40) rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II w 1981 r. Bezpośrednio po mszy świętej sprawowanej o godz. 18:00 wyruszymy w procesji z różańcem fatimskim. Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece. Po różańcu odprawimy nabożeństwo majowe i naszą modlitwę zakończymy Apelem jasnogórskim. W sposób szczególny na to nabożeństwo zapraszamy, w ramach Białego Tygodnia, Dzieci Komunijne, które dziś przyjęły Pana Jezusa do swego serca. Tego dnia wyjątkowo nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17:30.
 4. W piątek (14 maja) w liturgii czcimy św. Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Rozpoczniemy także nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży i dzieci.
 5. W przyszłą niedzielę (16 maja), przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 12:00 i 13:30, kolejne dwie grupy dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. W związku z obowiązującymi limitami w tych mszach będą mogły uczestniczyć w kościele tylko Dzieci Komunijne i ich Rodzice. Inne osoby prosimy o udział we mszach świętych przed kościołem, czy też przy ołtarzu polowym albo na innych mszach! Natomiast o godz. 18:00 msza święte młodzieżowa. Do udziału w niej zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania. Po mszy odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Nabożeństwo „Droga światła” (wzorowane na drodze krzyżowej, w czasie którego rozważać będziemy tajemnice spotkań Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami) odprawimy o godz. 19:00.
 6. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej.
 7. Informujemy, że sakrament bierzmowania zostanie w tym roku udzielony naszej młodzieży w środę, 16 czerwca o godz. 19:00.
 8. W kościele może teraz jednocześnie przebywać tylko 60 osób. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną. W kościele należy zajmować miejsca, które zostaną specjalnie zaznaczone w ławkach. Osoby, które nie zmieszczą się w tym limicie w kościele, prosimy o zajęcie miejsc w ławkach przed kościołem. Zapraszamy również do duchowego udziału poprzez transmisję internetową z naszego kościoła. Dziś na żywo transmitować będziemy mszę świętą o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
 9. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich przepisów sanitarnych wprowadzonych w związku z koronawirusem. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej nos i usta (również w kościele), o dezynfekcji rąk i o zachowaniu bezpiecznej odległości (także procesji do Komunii świętej).
 10. Do koniecznego minimum prosimy ograniczyć załatwianie spraw w kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna tylko po południu od wtorku do piątku w godz. 16:00–17:00 oraz w sobotę rano od godz. 9:00-10:00. Sprawy związane z pogrzebem bądź namaszczeniem chorych załatwiamy po uzgodnieniu telefonicznym. W ważnych sprawach dzwonić pod numer telefonu: 44-724-22-97 (ksiądz dyżurny). Za utrudnienia przepraszamy!
 11. Trwa kolęda na zaproszenia. Czekamy na zgłoszenia od Parafian, którzy chcą, abyśmy przyszli do nich by pobłogosławić rodzinę i dom w nowym roku. Parafian chętnych zaprosić księży po kolędzie prosimy o pobranie i wypełnienie kartek „Zaproszenia na kolędę”. Po przyjęciu zgłoszeń będziemy ustalać telefonicznie termin kolędy.
 12. W dniach 4-13 września tego roku ks. Łukasz organizuje pielgrzymkę śladem włoskich sanktuariów, wraz z audiencją u Ojca Świętego. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Łukasza. Program pielgrzymki dostępny jest w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.
 13. Od 1 kwietnia br. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Podstawową formą jest samospis internetowy na stronie spis.gov.pl , natomiast metody uzupełniające to spis telefoniczny (22 279 99 99) lub przy pomocy rachmistrza spisowego. Mieszkańcy, którzy nie mają możliwości spisania się samodzielnie, mogą tego dokonać w budynku Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Szczegółowe informacje dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań na stronie: spis.gov.pl.
 14. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie naszej świątyni. Osoby starsze i chore odwiedzone w pierwszy piątek miesiąca złożyły na Kościół kwotę 970zł. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, ofiary przekazane indywidualnie i wpłacone na konto parafialne. Są one nieocenionym wsparciem i darem serca (numer konta parafialnego: 94 1140 2004 0000 3302 7660 6537).
 15. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy sprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Tutaj szczególne podziękowania składamy Rodzicom Dzieci Komunijnych. Sprzątanie kościoła organizujemy w piątki, po Nowennie (czyli ok. godz. 19:00). Serdecznie zapraszamy osoby chętne do pomocy!
 16. Na stoliku pod chórem można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej: „Niedziela”, „Przewodnik katolicki”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury.
 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości bożych łask i opieki Matki Bożej Ostrobramskiej na każdy dzień.
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Paweł Wieteska (l.32) z ul. Konstytucji 3-go Maja 68/70.
  Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”
 19. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę