Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV. Niedziela zwykła (A), 29 stycznia 2023r.
 1. W ubiegłym tygodniu, dzięki wsparciu Fundacji „NSJ Rodzina” oraz Urzędowi Miasta, zorganizowaliśmy dla grupy 30 dzieci półkolonie zimowe ubogacone wieloma atrakcjami. Bardzo dziękujemy: Zarządowi naszej Fundacji, wychowawcom i woluntariuszom oraz naszej młodzieży za pomoc. Szczególne podziękowania składamy pani Monice Pawlikowskiej, za to że podjęła całą organizacje naszych półkolonii i była kierownikiem półkolonii. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom, różnym instytucjom i firmom, którzy wsparli to dzieło. A wszystkim dzieciom, wychowawcom i wypoczywającym w czasie ferii życzymy, aby ten czas zaowocował nowymi siłami do nauki i pracy w drugim semestrze.
 2. W poniedziałek, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.
 3. We wtorek, 31 stycznia, wraz z Grupą Odnowy w Duchu Świętym „Studnia Jakuba”, zapraszamy do naszego na godz. 17:00, na „Modlitwę za miasto”. W programie: Eucharystia i po mszy modlitwa i uwielbienie.
 4. W czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte z błogosławieniem świec o godz. 7:00; 9:00 i 17:00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.
 5. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiary składane do puszek dziś i w święto Ofiarowania Pańskiego przeznaczone są na borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne naszej diecezji.
 6. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota. W czwartek po Mszy świętej o godz. 17:00 nabożeństwo Godziny Świętej. W piątek spowiadamy rano i po południu od 16:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 9:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sobotę Msza święta o godz. 7:00 oraz pierwszosobotnie nabożeństwo, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godz. 17:00. Po mszy wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 7. W piątek, 3 lutego, będziemy obchodzić wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika, który był biskupem Sebasty, miasta położonego na terenie dzisiejszej Turcji. Umarł on jako męczennik około roku 316. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 17:00 za wstawiennictwem św. Błażeja będziemy się modlić do Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po Mszy świętej otrzymamy specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
 8. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 10:00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 9. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacji „NSJ Rodzina” zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku. Za wsparcie dziękujemy!
 10. Powoli zbliżamy się do zakończenia tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Najbliższy tydzień jest ostatnim tygodniem kolędowania. W czasie kolędy pragniemy odwiedzić wszystkich naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Jest to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Dlatego prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni podczas wizyty duszpasterskiej. Przygotowując się do kolędy należy nakryć stół najlepiej białym obrusem, a na nim umieścić krzyż, zapalone świece, Pismo Święte i kropidło z wodą święconą. Dzieci i młodzież niech przygotują swoje zeszyty od religii. Na czas wizyty wyłączmy telewizor i radio. Jeśli z jakichkolwiek powodów u którejś rodziny nie odbyła się kolęda, to prosimy o zgłoszenie adresu w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a kapłani w najbliższy piątek lub w sobotę udadzą się na zaproszenia do tych rodzin. Plan kolędy jest dostępny w tablicach informacyjnych i tutaj. Składane przy okazji kolędy ofiary zostaną przeznaczone na wymianę systemu ogrzewania naszego kościoła. Kolędę w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) rozpoczynamy od godz. 15:00, natomiast w sobotę od godz. 10:00.
 11. Poświęconą wodę znajdziemy w specjalnym naczyniu pod chórem, w pobliżu konfesjonału. Można zabrać ją do swoich domów, by przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.
 12. W dniach kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od wtorku do soboty, od godz. 9:00 do 10:00. Ważne sprawy można załatwić także po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 17:30.
 13. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. (Nr konta parafialnego w Santander Bank Polska S.A.: 77 1090 1304 0000 0001 5056 8314)
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia na każdy dzień!
 15. Dziękujemy za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Sprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu w piątek po Nowennie (czyli ok. godz. 18:00). Zapraszamy chętnych do pomocy!
 16. Na sobotę, 4 lutego, na godz. 9:00, zapraszamy osoby chętne do pomocy przy rozbiórce choinek i żłóbka.
 17. Przy wyjściu z kościoła, na stoliku pod chórem można nabyć prasę katolicką. W tym tygodniu dostępny jest pierwszy tegoroczny numer kwartalnika Karmelitów Bosych. Obecnie trafiają do nas 3 egzemplarze, w zakrystii można zgłosić chęć stałego otrzymywania wydawnictwa w 2023roku.

 18. Szczęść Boże!
  ks. Paweł Dziedziczak, proboszcz

Powrót na górę