Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX. Niedziela Zwykła, 18 sierpnia 2019r.
 1. Ofiary zbierane dziś na tacę będą przeznaczone na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi. Po wieczornej mszy św. droga krzyżowa z racji III. niedzieli miesiąca.
 2. W ubiegłą środę zakończyła się 203. Piesza Pielgrzymka Tomaszowska na Jasną Górę. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym roku z naszej parafii wraz z ks. Piotrem podjęły trud pielgrzymowania, a „Grupie Duchowej” - Bóg zapłać - za codzienną modlitwę w intencji naszych Pielgrzymów.
 3. Trwają wakacje i urlopy. W tym czasie nie zaniedbujmy niedzielnej mszy i codziennej modlitwy. Pamiętajmy o godnym stroju w czasie uczestniczenia w nabożeństwach i podczas zwiedzania świątyń.
 4. Tradycyjnie przez całe wakacje tj. w lipcu i sierpniu, w niedziele i święta, nie będzie w naszym kościele mszy świętej o godz. 1200. Spowiedź św. 20 minut przed każdą mszą świętą. Kancelaria Parafialna w lipcu i w sierpniu będzie czynna od wtorku do soboty od godz. 900 do 1000 oraz w ważnych sprawach także po mszy wieczornej.
 5. Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Bartosza Głowackiego 11) informuje o naborze uzupełniającym do klas I, II, III, IV. Wszelkich dodatkowych informacji udziela ks. dyrektor Przemysław Dominiak pod numerem telefonu 694 556 547. Kierownictwo szkoły zaprasza na tydzień konsultacyjny od 19 do 23 sierpnia br. w godzinach od 1000 do 1500.
 6. Decyzją ks. abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego z dniem 30 sierpnia br. został posłany do naszej parafii w ramach rocznych praktyk duszpasterskich diakon Ireneusz Słoma.
 7. Nasza Fundacja „N.S.J. Rodzina” organizuje wycieczkę dla seniorów z naszej parafii do miejscowości: Kazimierz Dolny i Nałęczów w dniach od 21 do 22 września br. (sobota – niedziela). Koszt 100zł (płatne przy zapisie!). Zapisy w zakrystii i kancelarii. Liczba miejsc ograniczona!
 8. Składam serdeczne podziękowania dla pana Janusza Danielewicza za pomalowanie chóru i wszystkie prace przy dokończeniu instalacji ambony. Przy okazji informuję, że figurka Matki Bożej która znajdowała się na placu przy kościele jest obecnie zdemontowana i poddawana gruntownej renowacji. Jak wszystko dobrze pójdzie to za tydzień wróci na swoje miejsce.
 9. Intencje mszalne na 2020 rok będziemy przyjmowali w kancelarii parafialnej od wtorku, 3 września, w ramach pracy kancelarii parafialnej.
 10. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, od początku czerwca br., rozpoczęło przyjmowanie kandydatów na I. rok studiów, którzy myślą o kapłaństwie. Dokumenty należy złożyć w Rektoracie uczelni. Tegoroczni maturzyści, którzy otrzymają świadectwo maturalne na początku lipca, mogą wcześniej wyrazić swój zamiar wstąpienia do Seminarium. Zapraszamy do spotkania się z księżmi przełożonymi po telefonicznym zgłoszeniu (tel. 42 66 48 888).
 11. Rycerstwo Niepokalanej działające przy parafii św. Jadwigi zaprasza do wspólnej modlitwy w kolejnym Różańcowym Jerychu 9-cio dniowym, które rozpocznie się mszą świętą 5 września o godz. 1100, w parafii św. Jadwigi i zakończy się 14 września mszą świętą o godz. 1200.
 12. Terenowe Biuro Radia Maryja działające przy parafii św. Jadwigi organizuje wyjazd do Kalisza, do sanktuarium św. Józefa, w dniu 5 września br. Wyjazd o godz. 1100 spod kościoła św. Jadwigi. Zapisy w biurze, we wtorki i środy w godz. 1500-1730.
 13. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki oraz Cuda i łaski Boże. Zachęcamy do lektury!
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożej łaski ogarniając ich naszą modlitwą. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, który przed nami. A wyjeżdżającym w tym tygodniu na wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku. Niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi i wspomaga!
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Marek Dębiec (l.63)
  śp. Wiesław Ożarski (l.61)
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 16. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę