Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata (A), 22 listopada 2020r.
 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
 2. Jest to ostatnia niedziela roku duszpasterskiego, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po mszy świętej o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Bożemu Sercu oraz adoracja indywidualna Najświętszego Sakramentu do mszy świętej sprawowanej o godz. 15:00. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Bożemu Sercu.
 3. W piątek (27 listopada), przypada czwarta rocznica konsekracji naszej świątyni. Zapraszamy na mszę świętą dziękczynną o godz. 17:00.
 4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę (29 listopada), rozpoczniemy ten piękny czas.
 5. We wtorek (24 listopada), Parafialny Punkt Caritas będzie czynny od godz. 15:00 do 17:00. Będą wydawane zebrane wcześniej artykuły. Ubogich i potrzebujących z terenu naszej parafii zapraszamy! Jednocześnie bardzo prosimy o zgłaszanie osób, które są w trudnej sytuacji materialnej bądź duchowej, abyśmy mogli przyjść im z pomocą.
 6. Ruch Światło-Życie oraz Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Studnia Jakuba” zapraszają na Rekolekcje Wyzwolenia pod hasłem: „Oto wszystko czynię nowe”. Rekolekcje będą odbywać się od czwartku (26 listopada) do soboty (28 listopada), codziennie od godz. 18:00 w kościele NMP Królowej Polski przy ulicy Słowackiego. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Czarnecki.
 7. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. W imieniu przełożonych i wszystkich kleryków naszego Seminarium składamy serdeczne podziękowania za wasze ofiary.
 8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uczestniczyli w uroczystości odpustowej ku czci N.M.P. Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. „Bóg zapłać!”
 9. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków wigilijnych do domów naszych Parafian. Opłatek jest znakiem jedności i tę jedność buduje. W tym szczególnym czasie, często samotności wielu, pobranie opłatków z kościoła parafialnego świadczy o wzajemnej jedności wspólnoty parafialnej. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które roznosiły opłatek, zachowując zasady bezpieczeństwa. Dziękujemy za ich poświęcony czas i zaangażowanie. Osoby te w czasie swej posługi odwiedziły około 800 domów i tu doświadczyły od Was wiele serdeczności i życzliwości, za co bardzo dziękujemy. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. Zebrano w sumie 13.779zł. Będą one przeznaczone na pokrycie części kosztów remontu ołtarza św. Franciszka w naszej świątyni. Od dziś już nie roznosimy opłatków. Osoby, które jeszcze nie mają poświęconego opłatka będzie jeszcze nabyć od dziś przed kościołem po każdej mszy lub w tygodniu, w kancelarii parafialnej.
 10. Przypominamy, iż przez cały listopad możemy uzyskać codziennie odpust zupełny za jednego zmarłego nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych oraz spełniając pozostałe zwykłe warunków odpustu (tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego).
 11. W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki. Naszych bliskich zmarłych można wypisać na kartkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem. W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 7:00 i 9:00.
 12. W ostatnim tygodniu złożono trzy bezimienne ofiary na Kościół po 100zł. Na konto parafialne zostały wpłacone dwie bezimienne ofiary: 1.000zł i 500zł. Wszystkim Ofiarodawcom wspierającym naszą parafię ofiarą, modlitwą czy pracą – z serca dziękujemy! (ofiary można również wpłacać na konto: 94 1140 2004 0000 3302 7660 6537).
 13. W związku sytuacją epidemiczną msze święte w naszym kościele są sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; dodatkowe msze o godz. 15:00 i 16:00 oraz msza wieczorna o godz. 17:00. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk, zachowaniu dystansu między sobą, także podczas procesji komunijnej i zasłaniania ust i nosa (w świątyni). Przy konfesjonale, w którym odbywa się spowiedź jest środek dezynfekcyjny. Przy podejściu do konfesjonału można zdezynfekować folię na kratkach konfesjonału. Na życzenie można skorzystać ze spowiedzi poza konfesjonałem. Z naszego kościoła prowadzimy transmisje mszy świętych w niedzielę i uroczystości o godz. 9:00, 10:30 i 17:00.
 14. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.
 15. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół i teren wokół kościoła na dzisiejszą niedzielę - „Bóg zapłać”! Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy w piątek, po Nowennie (czyli ok. godz. 18:00) oraz terenu wokół kościoła w sobotę od godz. 9:00.
 16. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem w kościele. Zachęcamy do nabywania i lektury. Tam też są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom symbolizuje jedność i pamięć o tych dzieciach, którzy potrzebują naszej pomocy. Pozyskane środki przeznaczymy w parafii na wsparcie dzieci (m.in. obiady dla dzieci).
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Krzysztof Tyczka (l.58).
  Paweł Stępień (l.39).
  Helena Patuszczyk (l.88).
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 18. Szczęść Boże!

Powrót na górę