Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II. Niedziela Adwentu (A), 4 grudnia 2022r.
 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 23. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
 2. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Będą one trwały do wtorku włącznie. Rekolekcje nasze prowadzi ks. Andrzej Chołuj, pallotyn, duszpasterz akademicki i wikariusz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Gdańsku, pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Program w gablocie w kruchcie kościoła oraz na naszej stronie internetowej. W poniedziałek i wtorek Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy! Zarezerwujmy sobie czasu na ich przeżycie. Zachęcajmy się wzajemnie do tego, zwłaszcza naszych bliskich i znajomych, którzy regularnie nie uczęszczają do naszej świątyni. Niech ten czas stanie się naszym przygotowaniem do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź rekolekcyjną planujemy we wtorek przed każdą Mszą świętą. Księża z naszego dekanatu spowiadać będą od godz. 8:00 i po południu od godz. 17:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, ale skorzystajmy już teraz z posługi kapłanów. Dodatkowa Msza święta dla chorych i osób starszych z sakramentem chorych będzie sprawowana we wtorek, 6 grudnia o godz. 11:00. Spowiedź dla tych osób od godz. 10:30. Postarajmy się pomóc naszym chorym i starszym Parafianom w dotarciu do kościoła! Ofiary zbierane na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczymy dla naszego Rekolekcjonisty i będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego posługę.
 3. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja do mszy świętej wieczornej sprawowanej o godz. 17:00.
 4. Dziś po Mszy św. sprawowanej o godz. 10:30 odbędzie się indywidualne spotkanie duszpasterskie księdza proboszcza z Rodzicami Dzieci Komunijnych z klas III ze Szkoły Archidiecezjalnej.
 5. Zapraszamy na Roraty, czyli poranne msze święte o Matce Bożej, które są sprawowane w naszym kościele codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7:00. Przed Roratami o godz. 6:35 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na Roraty zabierzmy ze sobą adwentowe lampiony. Dla dzieci przygotowane są specjalne obrazki roratnie, a dla najbardziej gorliwych dzieci przewidziane są nagrody.
 6. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących. Do kościoła serdecznie zapraszamy dzieci. Będzie niespodzianka!
 7. W środę (7 grudnia) o godz. 18:00 spotkanie w sprawie budowy tegorocznej żywej szopki. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy!
 8. W czwartek (8 grudnia) obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Formularze duchowej adopcji dostępne są na stoliku pod chórem. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy świętej o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Tego dnia odprawimy w naszym kościele „Godzinę łaski”, od godz. 12:00 do 13:00. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy! Skorzystajmy z tego wielkiego daru!
 9. Za tydzień będziemy przeżywać drugą niedzielę miesiąca. Modlić się będziemy za Dobroczyńców naszej Parafii, a zebrana taca gospodarcza będzie przeznaczona na bieżące inwestycje parafialne. Tego dnia po sumie sprawowanej o godz. 12:00 będzie katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, natomiast o godz. 17:00 msza święta młodzieżowa.
 10. Ruch Światło Życie Rejonu Tomaszowskiego zaprasza członków i sympatyków na Rejonowy Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 11 grudnia od godz. 14:00, w naszym kościele.
 11. Poświęcony opłatek można nabyć dziś przed kościołem lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na wymianę systemu ogrzewania naszego kościoła.
 12. Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. nasza parafialna młodzież będzie rozprowadzać przed kościołem pierniki i ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd formacyjny.
 13. Jak co roku, już teraz, z odpowiednim wyprzedzeniem ze względu na urzędowe formalności, prosimy o zgłaszanie choinek do dekoracji świątecznej kościoła i żywej szopki na tegoroczne święta Bożego Narodzenia.
 14. W imieniu pani Pauliny Zaborowskiej dziękujemy na wsparcie jej leczenia. W ubiegłą niedzielę woluntariusze na ten cel zebrali 6.542zł. O Paulinie Zaborowskiej można przeczytać w artykule do zbiórki online pod adresem: Paulina Zaborowska - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl
 15. Wypominki za zmarłych (roczne i półroczne) przyjmujemy jeszcze w zakrystii i kancelarii parafialnej. Za polecanych w wypominkach rocznych i półrocznych modlimy się w każdą niedzielę przed mszą świętą o godz. 7:00 i 9:00.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i wpłacone na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem! (Nr konta parafialnego w Santander Bank Polska S.A.: 77 1090 1304 0000 0001 5056 8314)
 17. Dziękujemy za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Sprzątanie kościoła w piątek po Nowennie (czyli ok. godz. 18:00). Zapraszamy chętnych do pomocy!
 18. Przy wyjściu z kościoła, na stoliku pod chórem, można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej. Tam też można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kalendarze na przyszły rok. Świeca Caritas na stół wigilijny symbolizuje jedność i pamięć o tych dzieciach, którzy potrzebują naszej pomocy. Pozyskane środki przeznaczymy w parafii na wsparcie dzieci (m.in. obiady dla dzieci).
 19. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone papierowe torby „Tytki charytatywne”. Zapraszamy Parafian i Przyjaciół Parafii do włączenia się parafialną zbiórkę charytatywną żywności i artykułów chemicznych. Wypełnione tytki przynosimy do 19 grudnia. Zebrane w ten sposób artykuły przekażemy przed świętami potrzebującym z naszej parafii.
 20. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia!
 21. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  śp. Nina Kobalczyk z ul. Smutnej (l.44),
  śp. Stanisław Pająk z ul. Narewskiego (l.85),
  śp. Kazimierz Pawłowski z ul. Grota-Roweckiego (l.100).
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek...”

 22. Szczęść Boże!
  ks. Paweł Dziedziczak, proboszcz

Powrót na górę