Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII. Niedziela Zwykła (C), 26 czerwca 2022r.
 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).
 2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 3. We wtorek, 28 czerwca, przypada dzień imienin ks. bpa Ireneusza Pękalskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Drogim Solenizancie.
 4. W środę świętować będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas Mszy Św. o godz. 7:00 i 18:00 modlić się będziemy w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, abyśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Składane w tym dniu ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej. Jest to zarazem dzień imienin ks. proboszcza Pawła. Solenizant z tej racji zaprasza w środę, 29 czerwca, na mszę świętą imieninową sprawowaną o godz. 18:00.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadamy rano i po południu od 17:00. Chorych z Komunią św. ks. Łukasz odwiedzi w czwartek natomiast ks. proboszcz odwiedzimy tradycyjnie w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, jutrznia, nabożeństwo różańcowe i całodzienna adoracja do mszy wieczornej. Po mszy wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych pragnących w najbliższym czasie podawać dzieci do chrztu.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17:30.
 7. Tradycyjnie przez całe wakacje tj. w lipcu i sierpniu, w niedziele i święta, nie będzie w naszym kościele mszy świętej o godz. 12:00. Spowiedź św. 20 minut przed każdą mszą świętą. Kancelaria Parafialna w lipcu i w sierpniu będzie czynna od wtorku do soboty od godz.9:00 do10:00 oraz w ważnych sprawach także po mszy wieczornej.
 8. Zapraszamy do udziału w 206. Pieszej Pielgrzymce Tomaszowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymować będziemy od 10 do 15 sierpnia br. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Tomaszowskiej Pielgrzymki (www.tomaszowskapielgrzymka.pl). Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby naszej Pielgrzymki.
 9. Rozpoczęły się wakacje. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu odpustu parafialnego ku czci Serca Jezusowego i uczestniczyli w naszej uroczystości, w ubiegły piątek - Bóg zapłać!
 11. W miniony czwartek zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła. Dziś pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie trasy procesji. Za przygotowane piękne ołtarze i wszystkim, którzy wzięli czynny udział w uroczystości Bożego Ciała i Oktawy. Serdeczne „Bóg zapłać”: asyście procesyjnej, chórowi, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom komunijnym i rocznicowym, osobom pomagającym w przygotowaniu i przebiegu procesji.
 12. Nasza Fundacja „NSJ-Rodzina” i nasza Parafia kolejny raz organizują kolonie wakacyjne dla 45-ciu dzieci w ośrodku hotelowym „Elbest”, w Krasnobrodzie, w województwie lubelskim, w terminie od 25 lipca do 5 sierpnia. Krasnobród jest uzdrowiskiem i popularnym ośrodkiem turystycznym leżącym w centrum Roztocza. Zapisy w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100zł i podać pełne dane osobowe dziecka! Całkowity koszt kolonii wyniesie 1.200zł. Liczba miejsc jest ograniczona!
 13. Cały czas jesteśmy gotowi odwiedzić po kolędzie Parafian, których z różnych powodów nie odwiedziliśmy w tym roku. Na stoliku pod chórem wyłożone są druki zaproszenia na kolędę. Można je jeszcze pobrać, wypełnić i przekazać duszpasterzom. Z tymi Parafianami indywidualnie uzgodnimy termin kolędy w dogodnym dla nich czasie.
 14. Właściciele Lodziarni „Kolorowanka” (która znajduje się na terenie naszej Parafii, za żłobkiem „Kreatorkiem”) zapraszają w sezonie letnim na naturalne lody rzemieślnicze. Lodziarnia dzisiaj czynna od godz. 11:00.
 15. Dziś, 26 czerwca, na terenie naszej Parafii, za żłobkiem odbędzie się Festyn z okazji rozpoczęcia wakacji. Zapraszamy od godz. 12:00. Będzie wiele atrakcji, m.in.: rywalizacja sportowa, zamki dmuchane, malowanie na folii, grill i warsztaty kulinarne dla najmłodszych.
 16. Wspólnota „Przystań Dwunastu” zaprasza dziś do kościoła Świętej Rodziny na godz. 19:30, na wieczór uwielbienia.
 17. Dyrekcja Szkół Katolickich w Tomaszowie Maz. ogłasza nabór uczniów na rok 2022/2023 do wszystkich klas Szkoły Podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego z profilami informatyczno-językowym, mundurowym, menadżerskim i humanistyczno-językowym. Wszystkie informacje na temat rekrutacji można uzyskać pod telefonem 510-95-55-57 lub 44-723-77-77) albo w sekretariacie szkoły przy ul. Warszawskiej 95/97 w godz. 8:00-15:30, adres internetowy szkolykatolickie.info.
 18. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne, na utrzymanie naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Serdeczne „Bóg zapłać” (nr konta parafialnego w Santander Bank Polska S.A.: 77 1090 1304 0000 0001 5056 8314).
 19. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy sprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Sprzątanie kościoła organizujemy w piątki po Nowennie, (czyli ok. godz. 19:00). Serdecznie zapraszamy osoby chętne do pomocy!
 20. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia!
 21. Przy wyjściu z kościoła, na stoliku pod chórem, można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej. Zachęcamy do zakupu i lektury!
 22. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności:
  śp. Marianna Fabijańska z ul. Łącznej (l.74).
  śp. Teresa Szewczyk z ul. Północnej (l.77).
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek...”

 23. ks. Paweł Dziedziczak, proboszcz
  SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę