Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II. Niedziela Zwykła (A), 19 stycznia 2020r.
 1. W Kościele do 25 stycznia trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.
 2. Dzisiaj o godz. 1500 spotkanie opłatkowe scholki dziecięcej i służby liturgicznej ołtarza.
 3. Jutro, w poniedziałek, rozpoczynamy półkolonie, które tradycyjnie organizuje Fundacja „N.S.J.-Rodzina” i nasza Parafia. Zbiórka dzieci i rodziców o godz. 900. Dla rodziców odbędzie się wtedy spotkanie organizacyjne. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Półkolonie są bezpłatne. W półkoloniach mogą brać udział dzieci z naszej parafii w wieku 7-13 lat. Zapisy w zakrystii.
 4. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: we wtorek – 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, w piątek – 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, w sobotę – 25 stycznia – Święto Nawrócenia Świętego Pawła.
 5. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy szczególnie w tych dniach o naszych kochanych dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Doceńmy ich trud i poświęcenie dla nas i naszych rodzin. Postarajmy się chociaż drobnym gestem wyrazić naszą wdzięczność. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 6. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
 7. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, gościć będziemy o. Kanizego Kąkola OFM – franciszkanina, który pełni posługę duszpasterską w parafii katolickiej w Smoleńsku, w Rosji. Nasz gość będzie głosił kazania na każdej mszy i po mszy będzie zbierał ofiary na misje w Smoleńsku.
 8. Tego dnia również obchodzić będziemy Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu.
 9. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. W poniedziałek, 27 stycznia i we wtorek, 28 stycznia, kapłani udadzą się na zaproszenia do tych rodzin. Zaproszenia przyjmujemy już dziś w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii. Plan kolędy na ten ostatni tydzień kolędy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Kolęda rozpoczyna się w dni powszednie o godz. 1500, a w soboty o godz. 1000. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na spłatę remontu organów w naszym kościele.
 10. W dniach kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko rano od wtorku do soboty, od godz. 900 do 1000. Ważne sprawy można załatwić także po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 1730.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w tym tygodniu przy rozmontowaniu ołtarza M.B. Ostrobramskiej i malowaniu kaplicy bocznej. Bóg zapłać! Ołtarz został przewieziony do pracowni w Aleksandrowie Łódzkim, do tej samej firmy która remontowała naszą ambonę. W kaplicy na tę chwilę został tylko obraz Matki Bożej Ostrobramskiej, który również będzie musiał być poddany renowacji i zabezpieczeniu przed kornikami. Planujemy zakończenie renowacji całego ołtarza do maja tego roku.
 12. Naszych Drogich Parafian i Sympatyków serdecznie zapraszamy na IV. Parafialny i zarazem XV. Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkołę Podstawową nr 13. Konkurs odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 stycznia o godz. 1430, w naszym kościele.
 13. W czwartek 30 stycznia o godz. 1800 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu Chóru Miejskiego „Artis Gaudium”. Już dziś serdecznie zapraszamy naszych Drogich Parafian i Sympatyków parafii.
 14. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Marcina oraz Terenowe Biuro Radia Maryja przy parafii św. Jadwigi zapraszają przyjaciół i sympatyków Radia Maryja na spotkanie opłatkowe z ojcem z Radia, które odbędzie się w parafii św. Jadwigi, w niedzielę 26 stycznia br. Spotkanie rozpocznie się mszą świętą o godz. 1500. Po mszy świętej w auli będzie wspólne świętowanie.
 15. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacja „N.S.J.-Rodzina” zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku. Kalendarzyki z numerem KRS są wyłożone na ławce z tyłu kościoła. Za wsparcie dziękujemy!
 16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszą prasę katolicką. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 17. Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na zasłużony wypoczynek życzymy błogosławieństwa Bożego w podróży, dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.
 18. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Babciom i Dziadkom, Jubilatom, Solenizantom, Gościom - życzymy obfitości łask od Boga i dobrego tygodnia.
 19. ks. Paweł Dziedziczak, proboszcz
  SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę