Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20 maja 2018r.
 1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 2. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w śpiewie lub recytacji w kościele lub kaplicy hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
 3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro, kiedy to czcimy Maryję, jako Matkę Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 700 i 1800.
 4. Dziś o godz. 1800 msza młodzieżowa oraz po mszy miesięczne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Tradycyjnie po mszy wieczornej odprawimy „Drogę Światła” wzorowaną na drodze krzyżowej, w czasie której rozważać będziemy tajemnice spotkań Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami.
 5. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W sobotę 26 maja, obchodzić będziemy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach. Żyjącym mamom wypraszajmy obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. W Liturgii Kościoła wspominamy również tego dnia św. Filipa Nereusza.
 7. W przyszłą niedzielę, 27 maja br., przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odbędzie się w naszym mieście „Marsz dla Życia i Rodziny”, będzie on tradycyjnie połączony z naszym festynem rodzinnym z racji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Punktem specjalnym naszego festynu będzie koncert Bogdana Trojanka („Białego Cygana”) wraz z zespołem „Terne Roma” od godz. 1530. W czasie festynu zbiórka do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez naszą Fundację. Jak co roku prosimy o pomoc w postaci wypieków oraz włączenie się przez zapraszanie znajomych i przyjaciół. Będzie można nabyć także cegiełki na rzecz pomocy dzieciom, które nie mogłyby wyjechać na tegoroczne kolonie bez naszej pomocy. Wyłonimy również szczęśliwych uczestników naszego festynu, którzy otrzymają specjalne nagrody. Już dziś serdecznie zapraszamy na te wydarzenia. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, zapraszamy dzieci, młodzież i osoby starsze.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół, ogród i teren wokół kościoła oraz nasz ogród. Zapraszamy również w tym tygodniu. Na sobotę od rana serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą nam pomóc w przygotowaniu festynu (w rozstawianiu ławek, namiotów, kuchni, w dekoracji sceny, itd.).
 9. Organizatorzy „Marszu dla Życia i Rodziny”, który po raz szósty przejdzie ulicami naszego miasta, zapraszają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie na transparent pod hasłem: „Polska Rodziną Silna”. Każdy uczestnik będzie miał możliwość zaprezentowania swojej pracy na Marszu, a wyłonione najlepsze prace będą nagrodzone. O szczegółach konkursu będą informować katecheci w szkołach. Czas składania prac upływa 21 maja (do parafii NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego 13/19).
 10. Codziennie gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwach majowych o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, a osoby, które nie mogą przybyć do kościoła zachęcamy do śpiewania litanii do Matki Bożej przy kapliczkach przydrożnych lub w domach.
 11. Nasza parafia organizuje trzy pielgrzymki:
  1. Pielgrzymkę w świetle nauczania św. Jana Pawła II do sanktuariów maryjnych (Jasna Góra, Zakopane-Krzeptówki, Ludźmierz, Myślenice), w dniach od 15 do 17 czerwca br. (od piątku – do niedzieli). Koszt 225zł;
  2. Pielgrzymka szlakiem bohaterów Trylogii (Lwów - Zbaraż - Trembowla – Skała Podolska - Kamieniec Podolski - Chocim – Jazłowiec – Buczacz - Brzeżany – Lwów), w dniach od 11 do 16 września br. Koszt 800zł + 20Euro.
  3. Pielgrzymka na Maltę, śladami św. Pawła, w dniach 18-25 października br. Koszt 3.190zł +110Euro.
  Bliższe informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii.
 12. Organizujemy wyjazd na „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” – Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn, która odbędzie się 23 czerwca br. w godz. 1400-2100. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 13. Organizujemy również wyjazd na 22. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w sobotę, 2 czerwca. Zapisy odbywają się w kancelarii parafialnej i zakrystii.
 14. Informujemy, że nasze letnie kolonie dla dzieci odbędą się w dniach od 3 do 13 lipca br., w ośrodku hotelowym „Elbest” w Krasnobrodzie, w województwie lubelskim. Krasnobród jest uzdrowiskiem i popularnym ośrodkiem turystycznym leżącym w centrum Roztocza. Zapisy rozpoczniemy od dziś w zakrystii i w tygodniu w kancelarii. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100zł i podać pełne dane osobowe dziecka! Liczba miejsc jest ograniczona!
 15. Dnia 22 maja 1988 roku Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś otrzymał w Katedrze Wawelskiej święcenia kapłańskie z rąk Kardynała Franciszka Macharskiego, ówczesnego metropolity krakowskiego. W roku bieżącym przypada zatem 30. rocznica tego wydarzenia. W związku z tym we wtorek 22 maja o godz. 1800 w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona pod przewodnictwem naszego Arcypasterza dziękczynna msza święta, na którą serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Prosimy też wszystkich o modlitwę w tych intencjach, które nosi w swym sercu nasz Arcypasterz.
 16. W poniedziałek, 21 maja, o godz. 1900 w Szkole Podstawowej nr 13 (przy ul. Niemcewicza 50/56), odbędzie się spotkanie Marcina Witko, prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego z mieszkańcami. Serdecznie zapraszamy w imieniu prezydenta!
 17. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Studnia Jakuba” zaprasza na modlitwę za miasto w czwartek, 24 maja, do parafii św. Jadwigi Królowej. O godz. 1800 Eucharystia, a o godz. 1845 modlitwa, śpiew i uwielbienie.
 18. Parafia św. Antoniego zaprasza na comiesięczny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sanktuarium św. Antoniego 25 maja od godz. 1800. W programie msza święta, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza. Gościem specjalnym będzie o. Adam Czuszel.
 19. W przyszłą niedzielę, 27 maja, Pielgrzymka Rodzin pod przewodnictwem arcybiskupa Grzegorza Rysia do sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach. O godz. 1230 uroczysta msza św., po niej wspólna agapa - posiłek pielgrzymów a o godz. 1500 rozpocznie się festyn parafialny z okazji Dnia Matki. Będzie wiele atrakcji dla całych rodzin.
 20. W dniu wczorajszym odbyły się I. Mistrzostwa Ministrantów dekanatu tomaszowskiego. Nasi ministranci zajęli II. miejsce w kategorii „szkoła podstawowa” oraz I. miejsce w kategorii „gimnazjum”, a także tytuł „mistrza naszego dekanatu”. Gratulujemy!
 21. Informujemy, iż potrzeba jest krew dla chorej na białaczkę Jadwigi Ziubińskiej ze Smardzewic. Krew można oddać w Tomaszowie, ale zaznaczając że jest ona dla tej osoby. Rodzina chorej prosi o pomoc.
 22. Dziś po każdej mszy świętej Rycerze Kolumba, działających przy Sanktuarium św. Antoniego, przeprowadzają zbiórkę ofiar do puszek na pomnik św. Antoniego, patrona naszego miasta i powiatu. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła!
 23. Spostrzegawczych Parafian informujemy, że rozpoczęliśmy renowację ambony. W tym celu zostały zdemontowane niektóre elementy ambony. Resztę będzie wykonywane sukcesywnie. Pracy podjęła się znana już nam p. Agnieszka Szewczyk z konserwatorem.
 24. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „List do Pani” oraz „Cuda i Łaski Boże”. Zachęcamy do lektury!
 25. W minionym tygodniu zasnęli snem śmierci i z nadzieją oczekują na zmartwychwstanie:
  śp. Feliks Bartyzel
  śp. Adam Cisowski
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
 26. ALLELUJA!

Powrót na górę