Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zesłania Ducha Świętego (A), 28 maja 2023r.
 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 2. Dziś po każdej Mszy św., z racji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, nasza parafialna młodzież rozprowadza przed kościołem papieskie kremówki. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczy na swój formacyjny wyjazd wakacyjny. Dziś też przed kościołem odbywa się także zbiórka ofiar do puszek ma kolonie letnie dla dzieci organizowane przez naszą Parafię i Fundację „N.S.J.-Rodzina”. Bóg zapłać za wsparcie tych dzieł!
 3. W poniedziałek, drugi dzień świąteczny i jednocześnie święto NMP Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
 4. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 5. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Modlić się będziemy także za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W pierwszy czwartek na Mszę świętą o godz. 18:00 modlić się będziemy o nowe powołania do służby w Kościele. Po niej odprawimy nabożeństwo „Godzina Święta”.
 8. W pierwszy piątek Msza święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00. Spowiedź rano i od godz. 16:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 9:00. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna w piątek po południu nie będzie czynna.
 9. W pierwszą sobotą miesiąca o godz. 7:00 Msza święta i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, następnie wystawianie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja (z przerwą od godz. 10:00 na spowiedź Dzieci przygotowujących się do Rocznicy Pierwszej Komunii). Natomiast po Mszy wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych pragnących w najbliższym czasie podawać dzieci do chrztu.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, iż kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Tego dnia uczniowie klas czwartych przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii Świętej podczas Mszy Św. o godz. 12:00. Spowiedź dla nich, ich rodziców, rodzeństwa i członków rodzin będzie w sobotę 3 czerwca od godz. 10:00.
 11. Również w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 18:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Informujemy, że sakrament bierzmowania zostanie w tym roku udzielony naszej młodzieży w poniedziałek, 12 czerwca o godz. 19:00.
 12. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego. W naszej świątyni nabożeństwo odprawiane jest codziennie o godz. 17:30.
 13. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na tacę. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Serdeczne „Bóg zapłać”! (Nr konta parafialnego w Santander Bank Polska S.A.: 77 1090 1304 0000 0001 5056 8314)
 14. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 15. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w terminie od 29 września do 6 października br. Program pielgrzymki jest umieszczony na stronie internetowej Parafii oraz wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła. Więcej informacji i zapisy w zakrystii i kancelarii.
 16. W środę o godz. 16:45 odprawiamy nieszpory, po nich około godz. 17:00 comiesięczny różaniec w intencji chorych naszej parafii, a o godz. 17:30 ostatnie nabożeństwo majowe. W naszej Parafii nadzwyczajni szafarze komunii świętej w każdą niedzielę po mszy świętej sprawowanej o godz. 9:00 udają się do chorych z Komunią świętą. Adresy chorych można zgłaszać w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
 17. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Studnia Jakuba” zaprasza do sanktuarium św. Antoniego na modlitwę za miasto we wtorek 30 maja od godz. 18:00.
 18. Dziś przypada 38. rocznica urodzin i 12. rocznica święceń kapłańskich ks. Łukasza Bisia. Na Mszy świętej o godz. 12:00 będziemy modlić się za naszego Jubilata. Natomiast w najbliższy piątek z kolei przypada 49. rocznicy święceń kapłańskich biskupa Ireneusza Pękalskiego oraz 16. rocznica święceń kapłańskich ks. Daniela Jarzębskiego. W intencji ks. Daniela będziemy modlić się w czasie piątkowej Nowenny o godz. 18:00. Naszych Drogich Jubilatów oraz wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.
 19. Parafia NMP Królowej Polski organizuje wyjazd na ogólnopolskie Spotkanie Młodych „LEDNICA 2000”. Tegoroczne spotkanie odbędzie się 3 czerwca na Polach Lednickich. Zapisy u ks. Włodzimierza Moraczewskiego z Parafii NMP Królowej Polski. Koszt wyjazdu 60zł.
 20. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu tegorocznego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Matki i Dziecka. Dziękujemy wszystkim sponsorom, artystom, zespołom i indywidualnym wykonawcom, którzy swoim występem ubogacili program Festynu. Dziękujemy wszystkim którzy nabywali cegiełki, upiekli ciasta oraz wszystkim uczestnikom Festynu. Bóg zapłać! Lista sponsorów zamieszczona jest w gablocie.
 21. Dziękujemy za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu w piątek po Nowennie (czyli ok. godz.19:00). Serdecznie zapraszamy do pomocy wszystkich chętnych!
 22. Przy wyjściu z kościoła, na stoliku pod chórem można nabyć prasę katolicką. Jest tam: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nowy kwartalnik „Niedziela. Magazyn” w cenie 15zł. W tym nowym czasopiśmie znajdziemy tematy z zakresy historii i hagiografii Kościoła oraz wiedzę z zakresy miejsc świętych w Polsce, które wpłynęły na rozwój religijności Polaków i utrzymanie tożsamości narodowej. Zachęcamy do nabywania i lektury!
 23. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  śp. Jan Szymański z ul. Spalskiej (l.79),
  śp. Marian Tworski z ul. Nadrzecznej (l.74).
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek...”

 24. Szczęść Boże!
  ks. Paweł Dziedziczak, proboszcz

Powrót na górę