Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zesłania Ducha Świętego (B), 19 maja 2024r.
 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
 2. Dziś po każdej Mszy świętej, z racji urodzin św. Jana Pawła II, nasza parafialna młodzież rozprowadza przed kościołem papieskie kremówki. Pozyskane środki przeznaczy na formacyjny wyjazd wakacyjny.
 3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież św. Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku.
 4. Jutro, w poniedziałek 20 marca, po Mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie wspólnoty szkaplerznej. Na spotkanie zapraszamy również osoby, które chciałby przyjąć szkaplerz karmelitański.
 5. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 6. W przyszłą niedzielę przypada święto naszych mam. W naszej modlitwie szczególnie pamiętajmy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca. Zapraszamy tego dnia do wspólnej modlitwy w tych intencjach, w czasie każdej Mszy świętej.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz na nasze kolonie organizowane przez naszą Parafię i Fundację „NSJ-Rodzina”.
 8. W kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Prosimy o przygotowanie ołtarzy osoby i grupy, które tradycyjnie do tej pory przygotowywały.
 9. Trwa miesiąc maj, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Bożej. W naszej świątyni nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 10. Przypominamy, iż za tydzień kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Zgodnie z obecnie obowiązującymi w Polsce przykazaniami kościelnymi należy „przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty” oraz „przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”. Zgodnie z ustaleniem Konferencji Episkopatu Polski (z dnia 21 marca 1985 roku) okres Komunii wielkanocnej obejmuje czas od Środy Popielcowej aż do niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku do 26 maja). Każdego dnia można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym, 20 minut przed każdą Mszą świętą albo umawiając się indywidualnie z księżmi na spowiedź.
 11. Nasza parafia organizuje trzy pielgrzymki:
  1. Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych i Markowej (Sanktuarium MB z La Salette w Dębowcu, Kalwarii Pacławskiej, Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie oraz Przemyśl, Sandomierz, Markowa i Wąchock), w dniach od 31 maja do 2 czerwca br. (od piątku do niedzieli), Koszt: 420zł; 2. Pielgrzymkę do Ostrej Bramy w Wilnie – „Szlakiem Miłosierdzia Bożego” (Tykocin, Korycin, Wilno, Troki), w terminie 12 – 14 lipca br., Koszt: 860zł + 10Euro;
  3. Pielgrzymkę do Czarnogóry i Albanii (9-dniowy wyjazd autobusowy ze zwiedzaniem po drodze Budapesztu, Sarajewa i Belgradu), od 25 września do 3 października br., Koszt: 3.900zł + 80Euro.
  Bliższe informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii.
 12. We wtorek, 28 maja, bezpośrednio po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych i Markowej. Zapraszamy wszystkich, którzy już się zapisali na pielgrzymkę oraz wszystkich zainteresowanych naszą pielgrzymką.
 13. W tym roku XXI Festyn Rodzinny z racji Dnia Matki i Dnia Dziecka odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 maja. Gościem specjalnym naszego Festynu, obok lokalnych artystów, będzie zespół „Golec uOrkiestra”. Więcej informacji na plakacie. Tego dnia po każdej Mszy świętej i w czasie Festynu będzie można nabyć cegiełki na rzecz kolonii letnich dla dzieci organizowanych przez naszą Fundację i Parafię. Zostaną również wyłonieni szczęśliwi uczestnicy Festynu, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody. Serdecznie Zapraszamy! Będzie to okazja do integracji naszej parafialnej wspólnoty. Jak co roku naszych Drogich Parafian i Przyjaciół Parafii prosimy o pomoc w postaci fantów czy voucherów lub wypieków oraz pomoc w organizacji Festynu. Osoby które chcą nam pomóc przy organizacji i przygotowaniu festyny zapraszamy w piątek od godz. 14:00 i w sobotę od godz. 9:00.
 14. W każdą środę o godz. 16:45 odprawiamy nieszpory, po nich około godz. 17:00 comiesięczny różaniec w intencji chorych naszej Parafii, a o godz. 17:30 nabożeństwo majowe. W naszej Parafii nadzwyczajni szafarze Komunii świętej w każdą niedzielę po mszy świętej sprawowanej o godz. 9:00 udają się do chorych z Komunią świętą. Adresy chorych można zgłaszać w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia na każdy dzień!
 16. Bardzo dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Serdeczne „Bóg zapłać”! (Nr konta parafialnego w Santander Bank Polska S.A.: 77 1090 1304 0000 0001 5056 8314)
 17. Dziękujemy za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Sprzątanie kościoła w tym tygodniu w piątek po Nowennie (czyli ok. godz.19:00). Serdecznie zapraszamy do pomocy wszystkich chętnych!
 18. Przy wyjściu z kościoła, na stoliku pod chórem można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury. Pieniądze za zakupione gazety i kalendarze składamy w specjalnej, oznaczonej skarbonce znajdującej się na końcu kościoła za ławkami przy gazetach.
 19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  śp. Władysława Matysiak z ul. Zgodnej (l.93);
  śp. Konrad Jabłek z ul. Konstytucji 3 maja (l.58).
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek...”

 20. Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał!
  Prawdziwie Zmartwychwstał!
  ks. Paweł Dziedziczak, proboszcz

Powrót na górę