Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I. Niedziela Adwentu (C), 28 listopada 2021r.
 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba nosić maski zakrywające nos i usta oraz dezynfekować dłonie.
 2. Rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a zarazem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).
 3. Wraz z Adwentem rozpoczynają się Roraty. Msze święte o Matce Bożej w Adwencie będziemy odprawiać w dni powszednie codziennie o godz. 7:00. Na pierwsze Roraty zapraszamy już jutro, tak dzieci z kolorowymi lampionami jak i młodzież oraz dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, będziemy rozbudzać w naszych sercach pragnienie spotkania Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele.
 4. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe odbędą się od przyszłej niedzieli, czyli od 5 grudnia i będą trwały w poniedziałek (6 grudnia) i wtorek (7 grudnia). Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Pęczek, proboszcz z Parafii Najświętszego Sakramentu w Łodzi. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na msze święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy do udziału naszych w rekolekcjach i prosimy o zarezerwowanie sobie odpowiedniego czasu na ich przeżycie. Zachęcajmy się wzajemnie do tego, zwłaszcza naszych bliskich i znajomych, którzy regularnie nie uczęszczają do naszej świątyni. Niech ten czas stanie się przygotowaniem każdego z nas do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.
 5. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków wigilijnych do domów naszych Parafian. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które roznosiły opłatek. Dziękujemy za ich poświęcony czas i zaangażowanie. Osoby te w czasie swej posługi odwiedziły 742 domy i tu doświadczyły wiele życzliwości, za co bardzo dziękujemy. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. Będą one przeznaczone na wymianę systemu ogrzewania naszego kościoła. Osoby, które jeszcze nie mają poświęconego opłatka będzie jeszcze nabyć od dziś przed kościołem po każdej mszy lub w tygodniu, kancelarii parafialnej.
 6. Trwa nowenna do św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski, w intencji o ochronę naszych granic i bezpieczeństwo dla Polski. Zakończenie nowenny w najbliższy wtorek po wieczornej mszy.
 7. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.
 8. Wraz z Grupą Odnowy w Duchu Świętym „Studnia Jakuba” zapraszamy do naszego kościoła na „modlitwę za miasto”, która odbędzie się w najbliższy wtorek (30 listopada) o godz. 17:00. Modlitwa rozpocznie się mszą świętą.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, w czasie nabożeństwa „Godzina Święta”, które odprawimy po mszy wieczornej, modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek spowiedź rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 16:00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek od godz. 9:00. Jest to ostatni pierwszy piątek miesiąca przed świętami. Zgłaszajmy chorych, aby przez spowiedź i Komunię Świętą mogli dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. W pierwszą sobotę po mszy roratniej odmówimy akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17:00. Zachęcamy do skorzystania z tego czasu łaski. Nie pozwólmy sobie wmówić, że nie znajdziemy w ciągu wolnej soboty 15 minut czasu na modlitwę. Natomiast po wieczornej mszy (o godz. 17:40) katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych pragnących w najbliższym czasie podawać dzieci do chrztu.
 10. W piątek, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.
 11. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W modlitwach polecajmy wszystkich zmagających się z brakiem pracy i wypraszajmy im Bożą opiekę.
 12. Trwa XVI Synod Powszechny Kościoła. Papież Franciszek zaprasza wszystkich do podzielenia się doświadczeniem, co każdy z nas nosi w swoim sercu, i co Duch Święty mówi w naszych sercach. W związku z powyższym zapraszamy na spotkanie synodalne, które odbędzie się w najbliższy czwartek bezpośrednio po wieczornej mszy. Dziś w sposób szczególny to zaproszenie kierujemy do przedstawicieli naszej parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 13. Przypominamy, iż przez cały listopad możemy uzyskać codziennie odpust zupełny za jednego zmarłego za pobożne nawiedzenie cmentarza, zmówienie modlitwy za zmarłych oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św. odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 14. Wypominki za zmarłych przyjmujemy jeszcze w zakrystii i kancelarii parafialnej. Za polecanych w wypominkach rocznych i półrocznych modlimy się w każdą niedzielę przed mszą świętą o godz. 7:00 i 9:00.
 15. Od przyszłej niedzieli, po każdej mszy św. będzie można nabyć sianko na wigilijny stół oraz stroiki, pierniki i ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie przez naszą młodzież i ministrantów. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na wakacje młodzieży.
 16. Zapraszamy na parafialną projekcje filmu pt. „Nędzarz i Madame”. Projekcja odbędzie się w kinie „Helios”, w czwartek 9 grudnia br. o godz. 18:00. Film prezentuje historię życia artysty malarza Adama Chmielowskiego - świętego brata Alberta. Zapisy w zakrystii i kancelarii naszej Parafii. Cena biletu 14zł. Liczba miejsc ograniczona!
 17. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone na tacę gospodarczą oraz za wpłatę na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać! (Nr konta parafialnego w Banku Pekao: 53 1240 3145 1111 0000 2786 3039).
 18. Jak co roku, już teraz, z odpowiednim wyprzedzeniem ze względu na urzędowe formalności, prosimy o zgłaszanie choinek do dekoracji świątecznej kościoła i żywej szopki na tegoroczne święta Bożego Narodzenia.
 19. W imieniu proboszcza Parafii Św. Rodziny zapraszamy na mszę świętą za zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty, która zostanie odprawiona w najbliższy wtorek o godz. 13:00, w kościele Św. Rodziny na ul. Niskiej.
 20. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy sprzątali kościół oraz teren wokół kościoła na dzisiejszą niedzielę. Sprzątanie kościoła odbywa się w piątki, po Nowennie (czyli ok. godz. 18:00). Serdecznie zapraszamy osoby chętne do pomocy!
 21. Na stoliku pod chórem można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej: „Niedziela”, „Przewodnik katolicki” oraz „Gość Niedzielny” i ”Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury!
 22. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii, można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom symbolizuje jedność i pamięć o tych dzieciach, którzy potrzebują naszej pomocy. Pozyskane środki przeznaczymy w parafii na wsparcie dzieci (m.in. obiady dla dzieci). Tam też można nabyć kalendarze katolickie na przyszły rok.
 23. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
  śp. Alicja Piróg z ul. Twardej (l.67).
  Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”
 24. ks. Paweł Dziedziczak, proboszcz
  SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę