Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII. Niedziela Zwykła (B), 25 lipca 2021r.
 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba nosić maski zakrywające nos i usta oraz dezynfekować dłonie i zachowywać bezpieczną odległość (także w procesji do Komunii świętej).
 2. Dziś, po każdej mszy świętej, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, błogosławimy pojazdy i ich użytkowników oraz modlimy się o bezpieczeństwo na naszych drogach. Na poświęcenie prosimy kierowców o wprowadzenie samochodów na teren parafialny, tj. wokół kościoła i na parking przykościelny. W czasie poświęcenia zbierane będą ofiary do puszek na środki transportu dla naszych misjonarzy w ramach akcji „MIVA Polska”. Na stoliku pod chórem można także nabyć znaczki św. Krzysztofa.
 3. Również dziś, we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Łódzkiej, przeprowadzana jest zbiórka do puszek na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Łódzka Caritas od 1990 roku prowadzi działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Z jej pomocy korzystają dzieci i młodzież, niepełnosprawni, osoby bezrobotne, bezdomne, ofiary kataklizmów, osoby starsze i chorzy w terminalnym stadium choroby. Rocznie charytatywnym wsparciem obejmowanych jest kilkanaście tysięcy osób dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zachęcamy do hojnego wsparcia. Datki można przekazać również poprzez platformę pomocową www.dobromat24.pl lub na rachunek: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077.
 4. Jutro, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, świętych Joachima i Anny, przeżywać będziemy dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i seniorom. Zachęcamy do modlitwy za nasze babcie, dziadków i rodziców.
 5. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
 6. Również w przyszłą niedzielę po mszy świętej sprawowanej o godz. 10:30 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w niedługim czasie będą podawać dzieci do chrztu, natomiast o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne, z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 7. Przy kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej znajduje się skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na Nowennę do Najświętszego Serca Jezusowego. Nowenna jest odprawiana w każdy piątek przed mszą świętą o godz. 18:00.
 8. W czasie wakacji nie zapominajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Pamiętajmy o godnym stroju w czasie uczestniczenia w niedzielnych nabożeństwach i podczas zwiedzania świątyń. Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.
 9. Tradycyjnie przez całe wakacje tj. w lipcu i sierpniu, w niedziele i święta, nie będzie w naszym kościele mszy świętej o godz. 12:00. Spowiedź św. 20 minut przed każdą mszą świętą. Kancelaria Parafialna w lipcu i w sierpniu będzie czynna od wtorku do soboty od godz. 9:00 do 10:00 oraz w ważnych sprawach także po mszy wieczornej.
 10. Zapraszamy do udziału w 205. Pieszej Pielgrzymce Tomaszowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymować będziemy od 10 do 15 sierpnia br. pod hasłem: „Jezus Nadzieją Kościoła Łódzkiego”. Pielgrzymka rozpocznie się Eucharystią o godz. 6:00 w sanktuarium św. Antoniego. Osoby pragnące zapisać się na Pielgrzymkę zapraszamy do Parafii NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego (od 6 do 9 sierpnia). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Tomaszowskiej Pielgrzymki (www.tomaszowskapielgrzymka.pl) oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem.
 11. Trwa kolęda na zaproszenia. Czekamy na zgłoszenia od Parafian, którzy chcą, abyśmy przyszli do nich by pobłogosławić rodzinę i dom w nowym roku. Parafian chętnych zaprosić księży po kolędzie prosimy o pobranie i wypełnienie kartek „Zaproszenia na kolędę”. Po przyjęciu zgłoszeń będziemy ustalać telefonicznie termin kolędy.
 12. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca na kolonie dla dzieci, które organizuje nasza Fundacja „N.S.J. – Rodzina” wraz z naszą Parafią, w terminie od 4 do 13 sierpnia, w Jarosławcu nad morzem. Zapisy w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii. Mogą w nich uczestniczyć dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Przewidzianych jest wiele atrakcji. Zapisane osoby prosimy o niezwłoczne uzupełnienie dokumentacji (karty kolonijne oraz umowy oddajemy do kancelarii). Oświadczania o stanie zdrowia dziecka przekazujemy kadrze kolonijnej w dniu wyjazdu. Prosimy o dokonywanie wpłat na podane w umowie konto Fundacji.
 13. Przypominamy wyjeżdżającym na pielgrzymkę do Włoch o finalizowaniu płatności za wyjazd i konieczności posiadania szczepienia wraz ze stosownym certyfikatem to szczepienie potwierdzającym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 1 sierpnia po Mszy św. o godz. 10:30.
 14. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, ofiary przekazane indywidualnie i wpłacone na konto parafialne. Są one nieocenionym wsparciem i darem serca. Bóg zapłać! (Nr konta parafialnego w Banku Pekao: 53 1240 3145 1111 0000 2786 3039). Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na wsparcie wyjazdu naszej młodzieży. W sumie zebraliśmy 1.200zł! Bóg zapłać!
 15. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Łukaszowi, naszemu wikariuszowi, za zorganizowanie i przeprowadzenie dla naszej młodzieży wyjazdu wypoczynkowego do Gdańska.
 16. Za tydzień ofiary składane do puszki przeznaczone na pomoc materialną dla chrześcijan Libanu, po tragicznej eksplozji, który pozbawił setki ludzi życia, tysiące ranił, dziesiątki tysięcy pozbawił domów i miejsc pracy.
 17. Dziękujemy panom, którzy w ubiegłą sobotę pomagali w konstruowaniu odrestaurowanego ołtarza św. Franciszka. Po niedzieli będziemy jeszcze kończyć zdobienie tego ołtarza.
 18. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy sprzątali i dekorowali kościół na dzisiejszą niedzielę. Sprzątanie kościoła organizujemy w piątki, po Nowennie (czyli ok. godz. 19:00). Serdecznie zapraszamy osoby chętne do pomocy!
 19. Na stoliku pod chórem można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej: „Niedziela”, „Przewodnik katolicki” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury!
 20. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Ostrobramskiej na każdy dzień!
 21. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
  śp. Roman Gwadera z ul. Równej (l.82).
  Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”
 22. ks. Paweł Dziedziczak, proboszcz
  SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę