Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I. Niedziela Adwentu (B), 3 grudnia 2023r.
 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
 2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze Roratne, na które serdecznie zapraszamy każdego poranka o godz. 7:00. W tym roku po raz pierwszy wprowadzamy, specjalnie dla dzieci w Adwencie – w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki – o godz. 17:00 - Msze święte adwentowego oczekiwania ze specjalnym kazaniem dla dzieci i obrazkami dzięki którym dzieci zbudują dla siebie wyjątkową szopkę bożonarodzeniową. Dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty oraz na Msze adwentowego oczekiwania zapraszamy z adwentowymi lampionami. Roraty dla dzieci w soboty o godz. 7:00. Dla najgorliwszych dzieci przewidziane są wyjątkowe nagrody. W soboty Adwentu po porannych Roratach zapraszamy dzieci i młodzież na słodki poczęstunek.
 3. Dziś po Mszy św. sprawowanej o godz. 10:30 odbędzie się indywidualne spotkanie duszpasterskie księdza proboszcza z Rodzicami Dzieci Komunijnych z klas III, ze Szkoły Podstawowej nr 13.
 4. Dziś, z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne, które odprawimy o godz. 16:30.
 5. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czterema świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania.
 6. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.
 7. W poniedziałek o godz. 17:30 spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej Parafii oraz wszystkich, którzy zechcą włączyć się w synod parafialny. Serdecznie zapraszamy!
 8. W środę, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja.
 9. Na środę, na godz. 18:00, ksiądz proboszcz zaprasza na spotkanie Trójki Klasowe Rodziców Dzieci Komunijnych.
 10. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, a także będziemy prosić o nowe i święte powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, również z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 17:00 odprawimy w tej intencji nabożeństwo „Godzina Święta”.
 11. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte, o godz. 7:00, 9:00 i 17:00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.
 12. Zapraszamy wszystkich Parafian i Przyjaciół Parafii do wspólnej modlitwy w „Godzinie łaski”, w najbliższy piątek, 8 grudnia, w kościele od godz. 12:00 do 13:00. Skorzystajmy z tego wielkiego daru, jaki daje nam Maryja.
 13. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się nasze Rekolekcje Adwentowe. Program w gablocie i tutaj. Rekolekcjom będzie przewodniczył o. Andrzej Noga OMI, Misjonarz Oblat, dyrektor Domu Zakonnego w Zahutyniu w Bieszczadach. Serdecznie zapraszamy! Zarezerwujmy sobie czas na ich przeżycie.
 14. Również w przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Tego dnia będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych Dobrodziejów. Ofiary składane na tacę gospodarczą będą przeznaczone na bieżące inwestycje parafialne.
 15. Zgłaszajmy chorych, aby przez spowiedź i Komunię Św. mogli dobrze przygotować się do obchodów świąt Bożego Narodzenia.
 16. Przez kolejne niedziele adwentu nasza parafialna młodzież po każdej Mszy świętej będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny oraz własnoręcznie przygotowane pierniki i ozdoby świąteczne. Wszelkie złożone ofiary przeznaczy na swój wakacyjny wyjazd formacyjny.
 17. Serdeczne słowa podziękowania składamy na ręce wszystkich, którzy odpowiadają sercem i przygotowali „Tytkę Charytatywną” na rzecz ubogich i ofiarowali im przygotowane dary materialne. Dziękujemy tym, którzy jeszcze te tytki przyniosą. W tę akcje Caritas można się jeszcze włączyć. Papierowe torby dedykowane tej akcji są jeszcze dostępne na stoliku pod chórem. Przed świętami Bożego Narodzenia parafialna Caritas będzie wydawać te dary wraz z zebranymi artykułami w supermarkecie „Lidl”. Dlatego prosimy o zgłaszanie w kancelarii osób potrzebujących, dla których takie wsparcie wspólnoty jest niezbędne.
 18. W piątek i sobotę (8 i 9 grudnia br.) planujemy podjąć wraz z Caritas A.Ł., akcję zbierania żywności i artykułów chemicznych w markecie „Lidl”. Do pomocy w tej akcji potrzebujemy jeszcze trzy osoby dorosłe na dyżury. Prosimy o pomocy! Na dyżur można zapisać się dziś w zakrystii. Spotkanie organizacyjne w sprawie tej zbiórki odbędzie się jutro, w poniedziałek, 4 grudnia, bezpośrednio po mszy wieczornej (o godz. 17:35). Zapraszamy!
 19. Jak co roku (już teraz), z odpowiednim wyprzedzeniem ze względu na urzędowe formalności, prosimy o zgłaszanie choinek do dekoracji świątecznej kościoła i żywej szopki na tegoroczne święta Bożego Narodzenia.
 20. Dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła na dzisiejszą niedzielę. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu w piątek po Mszy wieczornej (czyli ok. godz.18:00). Serdecznie zapraszamy do pomocy wszystkich chętnych!
 21. W minionym tygodniu zakończyliśmy instalacje nowego systemu ogrzewania kościoła. Cieszymy się ciepłem. Zostały jeszcze drobne poprawki i zabezpieczenie urządzeń oraz spłacenie tej inwestycji. O tym dokładnie poinformujemy za tydzień. Przy tej okazji bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze inwestycje parafialne modlitwą i ofiarą. Bóg zapłać!
 22. Przy wyjściu z kościoła, na stoliku pod chórem można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok. Zachęcamy do zakupu i lektury!
 23. Przed kościołem można nabyć poświęcony opłatek oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” to akcja Caritas, która finansuje wiele form wsparcia potrzebujących dzieci w naszej diecezji i parafii, takich jak ich wakacyjny wypoczynek, posiłki i stypendia, leczenie i rehabilitację itp.
 24. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.
 25. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  śp. Zenon Kwiatkowski z ul. Spalskiej (l.72),
  śp. Anna Ossowska z ul. Nowowiejskiej (l.81).
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

 26. Szczęść Boże!
  ks. Paweł Dziedziczak, proboszcz

Powrót na górę