Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII. Niedziela Zwykła (C), 13 października 2019r.
 1. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Jak co roku przy wyjściu z kościoła można się włączyć w zbiórkę ofiar do puszek na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na inwestycje materialne w naszej parafii. Wszystkim, którzy modlitwą, bezinteresowną pracą i ofiarą wspierają naszą parafię, składamy podziękowania – Bóg zapłać!
 3. Dziś po sumie o godz. 1200 oraz w najbliższą sobotę, po mszy świętej wieczornej (czyli ok. godz. 1840), odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną podawać dzieci do chrztu.
 4. Dziś także przeżywamy ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Nabożeństwo rozpocznie się mszą świętą o godz. 1800, a bezpośrednio po mszy procesja fatimska z modlitwą różańcową oraz apelem jasnogórskim. Ze względu na procesję różańcową wyjątkowo nie będzie różańca o godz. 1715. Prosimy o przyniesienie lampionów. Z racji nabożeństwa fatimskiego także msza święta młodzieżowa i miesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 20 października o godz. 1800.
 5. Również dziś o godz. 1900 w „Klubie Seniora” odbędzie się pierwsze spotkanie kolejnej w naszej parafii edycji Kursu Alpha. Następne spotkania będą odbywać się w czwartki wieczorem. Zapraszamy serdecznie!
 6. Z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom, katechetom i wychowawcom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz wiele radości z pracy wśród dzieci i młodzieży, otaczamy ich naszymi modlitwami.
 7. We wtorek, 15 października, przeżywać będziemy VI. Tomaszowski Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na różaniec o godz. 1715 w intencji Dzieci Utraconych i ich Rodzin (imiona i nazwiska Dzieci Utraconych można podawać w zakrystii lub kancelarii parafialnej). Po różańcu zapraszamy na msze św. o godz. 1800. Utracone dziecko, to stracone nadzieje i marzenia. Wiele matek, które doświadczyły straty, nie otrzymuje żadnego wsparcia od najbliższych, często ich ból jest niezrozumiały dla otoczenia. Przy braku pomocy życzliwości i wsparcia, taka sytuacja może prowadzić do długotrwałej depresji i załamania. Zapraszamy Rodziny, które doświadczyły utraty dziecka z jakiejkolwiek przyczyny! Chcemy otoczyć ich i wesprzeć naszą gorącą modlitwą różańcową i na Eucharystii.
 8. W środę, 16 października, przypada 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Panu Bogu dziękujmy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prośmy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 9. W piątek, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 1715 obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 10. Trwa październik, miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 1715. Grupy parafialne zachęcamy do prowadzenia różańca. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. Różaniec dla dzieci odprawiany jest od poniedziałku do piątku, o godz. 1630. Dzieci, jak co roku, otrzymują specjalne obrazki.
 11. W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki. Naszych bliskich zmarłych można wypisać na kartkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem. W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 700 i 900.
 12. Duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych zaprasza na spotkanie do parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) dnia 13 października o godz. 1800.
 13. Ośrodek Duchowości Benedyktyńskiej zaprasza na spotkanie do parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi (ul. Baczyńskiego), dnia 15 października, po mszy świętej o godz. 1800.
 14. Przed kościołem do nabycia najnowsza prasa katolicka. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki oraz Cuda i Łaski Boże. Zachęcamy do lektury!
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Teresa Korek (l.86)
  śp. Wincenty Zaborowski (l.81)
  śp. Marianna Brzozowska (l.85)
  śp. Tomasz Łysakowski (l.44)
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...
 16. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę