Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII. Niedziela Zwykła (C), 2 października 2022r.
 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
 2. Ofiary składane dziś na tacę, decyzją naszego arcybiskupa, przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W imieniu całej społeczności seminaryjnej serdecznie dziękujemy!
 3. Również dziś, na mszy świętej o godz. 10:30, odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., natomiast od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca oraz nabożeństwo różańcowe.
 4. We wtorek, 4 października, przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
 5. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii św. siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej mszy „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek spowiedź rano od godz. 6:30 i popołudniu od godz. 17:00. Zachęcamy dzieci po I. Komunii Św. do praktykowania 9-ciu pierwszych piątków miesiąca. Komunia pierwszopiątkowa dla nich w piątek po różańcu. Do chorych z posługą sakramentalną księża udadzą się w piątek od godz. 9:00.
 7. W piątek z racji na wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej zapraszamy na różaniec i mszę świętą wszystkie Koła Różańcowe naszej parafii. Na zakończenie nabożeństwa odbędzie się obrzęd składania Róż. Zachęcamy też nowe osoby do zakładania nowych Róż różańcowych.
 8. W piątek też podczas mszy świętej o godz. 18:00 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje do pobrania w zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę, 9 października, będziemy przeżywać drugą niedzielę miesiąca, podczas której modlić się będziemy za dobroczyńców naszej parafii. Taca gospodarcza na bieżące inwestycje parafialne. Po sumie sprawowanej o godz. 12:00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych pragnących w najbliższym czasie podawać dzieci do chrztu. Natomiast godz. 18:00 msza święta młodzieżowa i po mszy świętej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
 10. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie naszego dorocznego Festynu św. Stanisława Kostki, który odbył się w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy zarządowi naszej Fundacji, Grupie DAR, Męskiemu Kołu Różańcowemu, Szafarzom, katechetkom, księżom, młodzieży i dzieciom, naszych Drogim Parafianom i Przyjaciołom Parafii dziękujemy za słodkie wypieki na festyn.
 11. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele odprawiamy nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:15. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30. Dzieci, jak co roku, będą otrzymywać specjalne obrazki. Prosimy grupy parafialne do prowadzenia różańca. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawianie różańca w domach.
 12. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
 13. Kolejne spotkanie z Rodzicami dzieci klas III, którzy pragną aby ich Dzieci przystąpiły do I. Komunii Św. w naszej parafii (spotkanie tylko dla tych Rodziców którzy jeszcze nie byli na spotkaniu wprowadzającym!) odbędzie się w przyszłą niedzielę, 9 października, po mszy świętej o godz. 10:30.
 14. W każdą niedzielę na godz. 10:30 zapraszamy wszystkie dzieci, w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz ich rodziców. Natomiast w każdą niedzielę o godz. 18:00 msza święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 15. W najbliższą sobotę odbędzie się Pielgrzymka Grup Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Łasku. Zachęcamy do udziału. Program w gablocie. Wyjazd o godz. 9:00. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt 30zł.
 16. Nasza Fundacja „N.S.J.-Rodzina” organizuje dla Seniorów wycieczkę do Wałbrzycha, w dniach 20 i 21 października br. Całkowity koszt wycieczki 600zł, a uczestnicy płacą 300zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii i kancelarii. Zapraszamy!
 17. Od wtorku, 4 października, będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej na wypominki roczne, półroczne, oktawalne (przez osiem dni od 1 do 8 listopada) i jednorazowe (które będą tylko na cmentarzu w dniu 1 listopada). Kartki na zapisanie wypominek do pobrania na stoliku pod chórem przy wyjściu z kościoła. W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach w każdą niedzielę przed mszą świętą o godz. 7:00 i 9:00.
 18. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem! (nr konta parafialnego w Santander Bank Polska S.A.: 77 1090 1304 0000 0001 5056 8314)
 19. Dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła na dzisiejszą niedzielę. Sprzątanie kościoła organizujemy w piątki po Nowennie, (czyli ok. godz. 19:00). Zapraszamy chętnych do pomocy!
 20. Przy wyjściu z kościoła, na stoliku pod chórem, można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej. Zachęcamy do zakupu i lektury!
 21. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia!

 22. ks. Paweł Dziedziczak, proboszcz
  SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę