Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II. Niedziela Adwentu, 9 grudnia 2018r.
 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Będą one trwać do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Adrian Galbas, Prowincjał Pallotynów. Program w gablocie w kruchcie kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Przypominamy, iż tradycyjnie w czasie trwania rekolekcji, w poniedziałek, wtorek i środę, msza wieczorna będzie odprawiana o godz. 1800.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca, a więc taca gospodarcza na bieżące inwestycje w parafii. Natomiast ofiary zbierane we wtorek i w środę będą przeznaczone dla Rekolekcjonisty, jako wyraz naszej wdzięczności za Jego posługę.
 3. W ramach rekolekcji: po mszy świętej odprawionej o godz. 1030 odbędzie się konferencja dla wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I. Komunii św.; po sumie odprawionej o godz. 1200 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Natomiast o godz. 1700, comiesięczna msza św. młodzieżowa. Po mszy św. spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z wszystkich klas, na ich obowiązkowe, comiesięczne spotkanie formacyjne.
 4. W środę o godz. 1100 będzie msza św. dla chorych (z sakramentem namaszczenia chorych). Dołóżmy wszelkich starań, aby naszym chorym umożliwić uczestnictwo w tej mszy. Równocześnie będzie to dzień rekolekcyjnej spowiedzi adwentowej. Spowiedź rozpoczniemy od godz. 800 i po południu od godz. 1700. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, ale skorzystajmy tego dnia z posługi kapłanów, którzy specjalnie przybędą do nas.
 5. Cały Kościół w Polsce dziś, w II Niedzielę Adwentu, swoimi modlitwami i ofiarami do puszek wspiera Katolików na Wschodzie. Po każdej mszy św. można złożyć do puszki ofiary na ten cel.
 6. W poniedziałek, 10 grudnia, po wieczornej mszy, zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące VII. edycji Orszaku Trzech Króli oraz świątecznej dekoracji kościoła i żywej szopki przy kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy!
 7. We wtorek, 11 grudnia o godz. 1600, w kościele Św. Rodziny, zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłych, którzy byli pod opieką Hospicjum domowego w naszym mieście.
 8. W najbliższy czwartek, 13 grudnia, kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Polecajmy Bogu naszych rodaków niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny, którzy walczyli o wyzwolenie z komunizmu i naszą wolność.
 9. Kolejne spotkanie z Trójkami Klasowymi Rodziców Dzieci Komunijnych będzie we wtorek, 18 grudnia o godz. 1800.
 10. Roraty w naszym kościele odprawiane będą od poniedziałku do soboty włącznie, o godz. 700. Dzieci i dorosłych na Roraty zapraszamy z adwentowymi lampionami. Są przygotowane specjalne obrazki roratnie i nagrody dla dzieci. W soboty po roratach zapraszamy dzieci na słodki poczęstunek.
 11. Poświęcone opłatki na wigilijny stół można nabyć przed kościołem lub w tygodniu kancelarii parafialnej.
 12. W całej Archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 grudnia.
 13. Trwa akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece Caritas na stół wigilijny można nabyć przed kościołem. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym dzieciom.
 14. Wczoraj zakończyliśmy zbiórkę żywności w supermarketach: „Biedronka” i „Kaufland”. Bardzo dziękujemy kierownictwu tych sklepów za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki oraz wszystkim ofiarodawcom za złożone dary serca, a przedstawicielom Parafialnego Koła Caritas i Szkolnym Kółkom Caritas za przeprowadzenie tej zbiórki. Na jutro od godz. 800, zapraszamy chętne osoby do segregowania zebranych artykułów.
 15. Przed kościołem nasza młodzież rozprowadza przygotowane przez siebie świąteczne pierniki i choinki. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd naszej młodzieży. Dziękujemy za wsparcie.
 16. Harcerze i zuchy z drużyny, która współpracuje z naszą parafią, przygotowali własnoręcznie kartki świąteczne. Kartki te można nabyć przed kościołem, przed i po mszy o godz. 1030.
 17. W ubiegłym tygodniu chorzy odwiedzeni w pierwszy piątek miesiąca złożyli na kościół 890 zł. Natomiast Kółko Różańcowe św. Maksymiliana złożyło ofiarę na nowe ławki w kościele w wysokości 300zł. Bóg zapłać za te dary!
 18. Przed kościołem do nabycia najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do lektury. A w zakrystii można nabyć ścienne katolickie kalendarze, które mogą być prezentem świątecznym dla naszych najbliższych.
 19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności:
  śp. Iwona Szymańska (l.49)
  śp. Irena Bartyzel (l.89)
  śp. Lidia Surgot (l.85)
 20. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  Szczęść Boże!

Powrót na górę