Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II. Niedziela Adwentu (A), 8 grudnia 2019r.
 1. Dziś obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przez ręce Maryi modlimy się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii. A zbierana taca gospodarcza przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.
 2. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Będą one trwać do środy włącznie. Prowadzi je ks. Przemysław Dominiak, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w naszym mieście. Program w gablocie, w kruchcie kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i prosimy o zarezerwowanie sobie odpowiedniego czasu na ich przeżycie. Zachęcajmy się wzajemnie do tego, zwłaszcza naszych bliskich i znajomych, którzy regularnie nie uczęszczają do naszej świątyni. Przypominamy, iż tradycyjnie w poniedziałek, wtorek i środę, rano msza święta z nauką ogólną będzie sprawowana o godz. 700 i 900, natomiast wieczorna o godz. 1800.
 3. W środę o godz. 1100 będzie msza św. dla chorych (z sakramentem namaszczenia chorych). Dołóżmy wszelkich starań, aby naszym chorym umożliwić uczestnictwo w tej mszy. Równocześnie będzie to dzień rekolekcyjnej spowiedzi adwentowej. Spowiedź rozpoczniemy od godz. 800 i po południu od godz. 1700. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, ale skorzystajmy tego dnia z posługi kapłanów, którzy specjalnie przybędą do nas.
 4. Dziś po sumie odprawionej o godz. 1200 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Natomiast o godz. 1545 zapraszamy na modlitwę różańcową połączoną ze śpiewem Akatystu – pochwalnego hymnu na cześć Matki Bożej. O godz. 1700, comiesięczna msza św. młodzieżowa. Po mszy św. spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z wszystkich klas VII, VIII i I klasy szkoły ponadpodstawowej, na ich obowiązkowe, comiesięczne spotkanie formacyjne.
 5. Roraty w naszym kościele codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 700. Dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty zapraszamy z adwentowymi lampionami. Dla dzieci przygotowane są specjalne obrazki roratnie i nagrody. W soboty po roratach zapraszamy dzieci i młodzież na słodki poczęstunek.
 6. Dziś po mszy św. sprawowanej o godz. 1030 odbędzie się indywidualne spotkanie duszpasterskie księdza proboszcza z Rodzicami Dzieci Komunijnych z klasy IIIA ze SP13.
 7. W przyszłą niedzielę (15 grudnia) zainstalujemy na stałe w naszym kościele relikwie bł. Karoliny Kózkówny, polskiej męczennicy, dziewicy.
 8. Tego dnia gościć będziemy w naszym kościele panią Partycję Hurlak, aktorkę znaną z takich seriali jak: „Klan”, „Blondynka”, czy programu w TVP2 „Ukryty skarb”. Panią Partycja ponad 20 lat była związana z czarną magią. Historię swojego nawrócenia opisała w książce „Nawrócona wiedźma”. Od czasu wyjścia z mroku, daje świadectwo, uwrażliwiając wszystkich na pokrętne ścieżki złego. Pani Patrycja odzyskała siebie dzięki Kościołowi, za co wyraża wdzięczność poprzez swoje świadectwo. Kolejna jej książki to: „Zakochani są wśród nas” oraz najnowsza „O ważnych Rzeczach”. Książki będzie można kupić po mszy świętej, jak również chwilkę porozmawiać z p. Patrycją.
 9. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…]ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”. Polecajmy Bogu naszych rodaków niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny, którzy walczyli o wyzwolenie z komunizmu i naszą wolność.
 10. Trwa akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece Caritas na stół wigilijny można nabyć przed kościołem. Również przed kościołem i w zakrystii można nabyć katolickie kalendarze, które mogą być pięknym prezentem świątecznym dla naszych najbliższych.
 11. Poświęcony opłatek jest dostępny dziś przed kościołem lub w tygodniu kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. Będą one przeznaczone na pokrycie części kosztów remontu organów w naszej świątyni.
 12. Dziś także nasza Młodzież oferuje świąteczne pierniki przygotowane przez siebie. Ministranci rozprowadzają sianko na wigilijny stół. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny Grupy młodzieżowej i ministrantów. Za wsparcie serdecznie dziękujemy!
 13. Jak co roku, w drugim tygodniu ferii zimowych, czyli od 20 do 24 stycznia przyszłego roku, odbędą się zimowe półkolonie dla dzieci z naszej parafii. Potrzebujemy na każdy dzień wychowawców. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie do ks. Piotra. Wychowawcą może być czynny nauczyciel lub osoba z ukończonym kursem wychowawcy. Zapisy dzieci na nasze półkolonie rozpoczniemy po Nowym Roku.
 14. Wczoraj zakończyliśmy zbiórkę żywności w supermarketach: „Biedronka”, „Lidl” i „Kaufland”. Bardzo dziękujemy kierownictwu tych sklepów za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki oraz wszystkim ofiarodawcom za złożone dary serca, a przedstawicielom Parafialnego Koła Caritas i Szkolnym Kółkom Caritas za przeprowadzenie tej zbiórki. Na jutro od godz. 800, zapraszamy chętne osoby do segregowania zebranych artykułów.
 15. Jak co roku, już teraz, z odpowiednim wyprzedzeniem ze względu na urzędowe formalności, prosimy o zgłaszanie choinek do dekoracji świątecznej kościoła i żywej szopki na tegoroczne święta Bożego Narodzenia.
 16. Parafia nasza zorganizuje dwie pielgrzymki:
  1. Pielgrzymkę na Litwę w terminie 28–31 maja 2020r. (od czwartku do niedzieli). Koszt 900zł;
  2. Pielgrzymkę do Medjugorje w terminie 19-27 września 2020r., w cenie 1.350zł.
  Zapisy i bliższe informacje w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 17. W ubiegłym tygodniu osoby starsze i chore odwiedzone w pierwszy piątek miesiąca złożyły ofiarę na Kościół w wysokości: 960zł. Bóg zapłać!
 18. W ubiegłym tygodniu do puszek na pomoc Katolikom na Wschodzie zebraliśmy kwotę 309zł. Bóg zapłać!
 19. Ruch Światło-Życie Rejonu Tomaszowskiego zaprasza członków i sympatyków na Rejonowy Dzień Wspólnoty, który odbędzie się dziś, 8 grudnia o godz. 1400, w parafii NMP Królowej Polski, przy ul. Słowackiego.
 20. We wtorek, 10 grudnia, o godz. 1600 w kościele Św. Rodziny, zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłych, którzy byli pod opieką Hospicjum Domowego.
 21. Fundacja „EDUKATOR” im. ks. Stanisława Grada zaprasza na wieczór autorski z tomaszowską pisarką, panią Emilią Tesz. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 22. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej.
 23. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.
 24. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 25. Wszystkim życzymy
  dobrego, błogosławionego czasu adwentowego
  pod opieką Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia!

Powrót na górę