Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII. Niedziela Zwykła, 14 października 2018r.
 1. Obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Z tej okazji woluntariusze ze Szkolnego Koła Caritas zapraszają na „papieskie kremówki”, które można nabyć przed kościołem. Dochód przeznaczony będzie na działalność i formację woluntariuszy Szkolnych Kół Caritas. Studenci z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadzają przed kościołem kwestę na fundusz stypendialny dla szczególnie uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Zachęcamy do wsparcia! Będzie również w naszym kościele o godz. 1630 montaż słowno-muzyczny pt. „Totus Tuus” w wykonaniu uczniów ze SP13. Centralne uroczystości tegorocznego Dnia Papieskiego zorganizowane zostały w Warszawie i Krakowie. Ich najważniejszym punktem są msze święte - w warszawskiej Bazylice św. Krzyża i w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Finałem obchodów jest Koncert Galowy Dnia Papieskiego transmitowany przez TVP1. Program stypendialny można wesprzeć składając datki do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła lub wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, taca gospodarcza na bieżące inwestycje parafialne, a o godz. 1800 msza święta młodzieżowa i po mszy spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Rozpoczniemy w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ze względu na zmianę w sposobie przygotowania do bierzmowania zapraszamy młodzież z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjum wraz z rodzicami!
 3. Również dziś, po mszy sprawowanej o godz. 1800, zapraszamy na pierwsze spotkanie wszystkich przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 4. Dodatkowe, obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych, którzy nie byli na poprzednich spotkaniach, odbędzie się dziś, w niedzielę, 14 października, po mszy św. o godz. 1030, w „Klubie Seniora”, w budynku plebanii.
 5. Jutro, w poniedziałek 15 października, przeżywać będziemy V. Tomaszowski Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na różaniec o godz. 1715 w intencji Dzieci Utraconych i ich Rodzin (imiona i nazwiska Dzieci Utraconych można podawać w zakrystii lub kancelarii parafialnej). Po różańcu zapraszamy na msze św. o godz. 1800. Utracone dziecko, to stracone nadzieje i marzenia. Wiele matek, które doświadczyły straty, nie otrzymuje żadnego wsparcia od najbliższych, często ich ból jest niezrozumiały dla otoczenia. Przy braku pomocy życzliwości i wsparcia, taka sytuacja może prowadzić do długotrwałej depresji i załamania. Zapraszamy Rodziny, które doświadczyły utraty dziecka z jakiejkolwiek przyczyny! Chcemy otoczyć ich i wesprzeć naszą gorącą modlitwą różańcową i na Eucharystii.
 6. We wtorek, 16 października, przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Panu Bogu dziękujmy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prośmy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 7. W czwartek, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 1715 obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. W czwartek przypada również dzień imienin ks. diakona Łukasza Kaczmarka. Zapraszamy na mszę świętą w intencji naszego solenizanta w czwartek o godz. 700.
 8. Dziś po sumie o godz. 1200 oraz w najbliższą sobotę, po mszy świętej wieczornej godz. 1800 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną podawać dziecko do chrztu. Zapraszamy!
 9. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 1715. Grupy parafialne zapraszamy do przygotowania i poprowadzenia rozważań różańcowych. Terminy należy zgłaszać do księdza opiekuna. Osoby, którzy nie będą mogły uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. Różaniec dla dzieci odprawiany jest od poniedziałku do piątku, o godz. 1630. Dzieci, jak co roku, otrzymują specjalne obrazki.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą w kościele Tydzień Misyjny. Odbędzie się zbiórka ofiar na tacę, na misje.
 11. Za dwa tygodnie, dokładnie w niedzielę, 28 października, na sumie parafialnej sprawowanej o godz. 1200, będzie miała miejsce wyjątkowa uroczystość wprowadzenia na stałe do naszego kościoła relikwii św. Jana Pawła II. Instalacji relikwii dokona bp Ireneusz Pękalski. Relikwie krwi świętego papieża otrzymamy w piątek 26 października z rąk kardynała Stanisława Dziwisza. Organizujemy pielgrzymkę po relikwie i dziś, przez wydarzenia związane z Dniem Papieskim, rozpoczynamy nasze duchowe przygotowania do przyjęcia relikwii. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, Radę Parafialną, wszystkim Parafian i Sympatyków naszej parafii.
 12. W każdą niedzielę na godz. 1030 zapraszamy wszystkie dzieci, w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz ich rodziców. Rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci przyjęły w najbliższym roku pierwszą Komunię świętą w naszym kościele, zapraszamy na spotkanie dziś po mszy świętej o godz. 1030. Natomiast w każdą niedzielę o godz. 1800 msza święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 13. Nasza Fundacja tradycyjnie planuje zorganizować zajęcia językowe. Będą to zajęcia z języka angielskiego. Odbywać się będą w trzech grupach zaawansowania. Więcej informacji podanych jest na spotkaniu organizacyjnym w najbliższą środę (17 października), o godz. 1830.
 14. Proboszcz Sanktuarium św. Antoniego wraz z Fundacją „Edukator”, zapraszają do Sanktuarium św. Antoniego na uroczystą mszę świętą pod przewodnictwem bpa Ireneusza Pękalskiego w 8. rocznicą śmierci ks. infułata Stanisława Grada, która będzie sprawowana dziś, o godz. 1300.
 15. W ostatnim tygodniu złożono bezimienną ofiarę na nowe ławki do kościoła 100zł „Bóg zapłać!”
 16. W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki. Naszych bliskich zmarłych można wypisać na kartkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem. W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 700 i 900.
 17. Przed kościołem do nabycia najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.
 18. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w tym tygodniu pomagały nam w sprzątaniu plebanii, kościoła i terenu wokół kościoła.
 19. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom, katechetom i wychowawcom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz wiele radości z pracy wśród dzieci i młodzieży, otaczamy ich naszymi modlitwami polecając opiece Patronki naszej parafii – Ostrobramskiej Matce Miłosierdzia.
 20. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
  śp. Tadeusz Kaczmarek (ojciec ks. Roberta Kaczmarka)
  Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 21. Szczęść Boże!

Powrót na górę