Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Najświętszej Trójcy, 16 Czerwca 2019r.
 1. Dziś obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Po wieczornej mszy świętej, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, odprawimy „Drogę Światła” wzorowaną na drodze krzyżowej, w czasie której rozważać będziemy tajemnice spotkań Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami.
 2. W poniedziałek po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie asystę parafialną i wszystkie chętne osoby w celu przygotowania chorągwi na procesję Bożego Ciała.
 3. W środę rano o godz. 800 msza święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy młodzież, dzieci, grono pedagogiczne oraz rodziców. Natomiast podczas wieczornej mszy świętej ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania, dla ich świadków i rodziców w najbliższy wtorek od godz. 1630.
 4. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 700, 900, 1030 i 1800. Po mszy świętej o godz. 1030 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Przejdziemy tradycyjnie ulicami: Popiełuszki, Sosnową i ul. Spalską wrócimy do kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Pierwszy ołtarz: prosimy Państwa Karwat oraz mieszkańców ul. Popiełuszki, ul. Cekanowskiej oraz naszą Młodzież wraz z ks. Piotrem; Drugi ołtarz: prosimy mieszkańców ul. Popiełuszki, panią Zofię Chmal i sąsiadów; Trzeci ołtarz: prosimy mieszkańców ul. Sosnowej i Krętej oraz panią Joannę Durma i Panie z III Zakonu św. Franciszka oraz Kółka Różańcowego św. Klary; Czwarty ołtarz: prosimy Państwa Kapuścińskich oraz mieszkańców ul. Spalskiej, ul. Szczęśliwej, ul. Zgodnej i ul. Zakątnej oraz Męskie Koło Różańcowe i naszych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Do licznego i czynnego udziału w procesji zapraszamy asystę, grupy parafialne, chór, młodzież i ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, a także wszystkich Parafian i Sympatyków parafii. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej, aby w Boże Ciało przyszły w strojach komunijnych na mszę świętą i procesję. Dzieci w strojach komunijnych niech zajmą miejsca w ławkach w prezbiterium kościoła przed godz. 1030. Dziewczynki pierwszokomunijne szczególnie zapraszamy do tego, aby sypały kwiaty na procesji Bożego Ciała. Wszystkich Parafian prosimy o udekorowanie okien i balkonów oraz o usunięcie z trasy przejścia procesji pojazdów, które utrudniałyby przejście procesji. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Parafian, którzy mają w swoich ogrodach lub domach suche kwiaty prosimy o przyniesienie ich (do środy), aby można je było sypać w czasie procesji.
 5. W dzień Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystej procesji eucharystycznej. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we mszy św.
 6. Od piątku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Tradycyjnie procesja w Oktawie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Niech to także będzie naszym przygotowaniem do uroczystości odpustowej, którą będziemy przeżywać w piątek, 28 czerwca. Na zakończenie oktawy po procesji będzie poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Wianki uplecione z kwiatów i ziół leczniczych, są symbolem Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie. Serdecznie zapraszamy!
 7. Potrzebujemy jeszcze na tegoroczne kolonie woluntariuszy. Osoby pragnące podjąć zadania wychowawcy kolonijnego w naszych koloniach zapraszamy do kontaktu z ks. Piotrem. Przypominamy, iż nasze letnie kolonie odbędą się w dniach od 22 lipca do 2 sierpnia, nad morzem w miejscowości Dźwirzyno, w okolicach Kołobrzegu. Pani Księgowa Fundacji będzie przyjmować wpłaty za kolonie w dniu 25.06. w godz. 1700 – 1900. Wpłatę można dokonać także przelewem na konto Fundacji „N.S.J.-Rodzina”.
 8. Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Bartosza Głowackiego 11) ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Dyrekcja Szkoły serdecznie zaprasza rodziców i dzieci (klasa I-IV Szkoła Podstawowa) z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Zapisy we wtorki, w godz. 1500 – 1700, do 2 lipca br.
 9. We wtorek 18 czerwca, o godz. 1600 w kościele Świętej Rodziny przy ul. Niskiej 81 zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłych, którzy byli pod opieką Hospicjum domowego w Tomaszowie.
 10. Organizujemy wyjazd na „Trzecie Męskie Oblężenie Jasnej Góry” – Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn - spotkanie mężczyzn u Matki Chrystusa, która odbędzie się 22 czerwca br. w godz. 930-2100. Zapraszamy wszystkich mężczyzn: ojców z synami i teściów z zięciami. Szczegóły i program na plakacie w gablocie. Bliższe informacje w zakrystii i kancelarii. Zainteresowanych zapraszamy!
 11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (ze specjalnym dodatkiem dla dzieci – silikonową opaską pt. „NIEBO TAK”, Cuda i Łaski Boże oraz Przewodnika Katolickiego. Zachęcamy do lektury.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Jerzy Czekaj (l.87),
  śp. Marek Godlewski (l.67),
  śp. Horst Sznajder (l.78),
  śp. Marian Buczyński (l.94).
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
 13. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę