Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II. Niedziela Wielkiego Postu (B), 28 lutego 2021r.
 1. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Jak co roku jest to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek.
 2. Dzień 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także Żołnierzami Niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. Zapraszamy, by uczcić ich pamięć, dziś (28 lutego) do naszego kościoła na godz. 18:00, na koncert zespołu „One Trzy” z Wolborskiego Centrum Kultury. Występ przybliża klimat tamtego czasu, a organizatorzy mają nadzieję że wywoła zadumę i refleksję. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, przede wszystkim na naszą transmisję. Ze względu na ograniczenia epidemiczne w naszym kościele może jednocześnie przebywać 50 osób, dlatego w tym wydarzeniu będzie mogło uczestniczyć tylko tyle osób. Po zajęciu możliwych miejsc kościół na czas koncertu będzie zamknięty. Wszystkich, którzy nie zmieszczą się w tych ograniczeniach z bólem serca przepraszamy i jednocześnie serdecznie zapraszamy do oglądania naszej transmisji pod linkiem: https://youtu.be/9Wgs5ANTdPI.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy na:
  • nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki: ok. godz. 7:50 (czyli po mszy porannej i jutrzni) oraz o godz. 16:15 dla dzieci, a także po Nowennie o godz. 18:00 dla dorosłych (i tutaj zapraszamy szczególnie młodzież);
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:15;
  • Rekolekcje wielkopostne, które odbędą się od 14 do 17 marca br. (od niedzieli do środy) a poprowadzi je ks. Leszek Struzik - pracujący obecnie jako proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Koniecpolu – Chrząstowie (Diecezja Kielecka). Już teraz otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
 4. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 5. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu i innych używek w okresie Wielkiego Postu, dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty. Podjętą abstynencję prosimy odnotować w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która jest wyłożona na bocznym ołtarzu NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.
 6. Trwa akcja Caritas pt. „Jałmużna Wielkopostna”. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone skarbonki jałmużny. Złożymy je potem, pod koniec Wielkiego Postu, przed ołtarzem, jako jałmużnę i pomoc na wsparcie potrzebującym. Zebrane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na pomoc dla osób chorych i najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Zachęcamy do pobrania skarbonek i włączenia się w akcję.
 7. Trwa kolęda na zaproszenia. Parafian chętnych zaprosić księży po kolędzie prosimy o pobranie kartek "Zaproszenia na kolędę". Na kartce ze zgłoszeniem kolędy prosimy podać imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy oraz zaznaczyć najbardziej dla Was odpowiednią porę odwiedzin kolędowych (czy to przed południem w godz. 10:00-13:00, czy po południu w godz. 14:00-17:00, czy raczej wieczorem w godz. 18:00-21:00). Czekamy na zgłoszenia od tych Parafian, którzy chcą, abyśmy przyszli do nich by pobłogosławić dom w nowym roku. Jesteśmy gotowi odwiedzić naszych Parafian w najbliższych miesiącach, kiedy to nasi Parafianie będą czuć się bezpieczni. Kiedy już wyrazicie chęć przyjęcia nas po kolędzie, prosimy sprecyzować czy chcecie, abyśmy ograniczyli nasze spotkanie tylko do modlitwy i błogosławieństwa domu i rodziny, czy macie pragnienie rozmowy na ważne dla Was tematy. W obecnej sytuacji, z naszej strony zapewniamy o przestrzeganiu wszelkich zasad ochrony. Zaproszenia na kolędę (wypełniony druk) można przekazywać:
  • osobiście w zakrystii po każdej mszy świętej;
  • osobiście w kancelarii (wtorek-sobota w godz. 9:00-10:00);
  • poprzez wrzucenie do skrzynki pocztowej przy wejściu na plebanię;
  • telefonicznie na nr 44 724 22 97 (telefon czynny tylko w godzinach pracy kancelarii)
  • email na parafialną skrzynkę: serce.tomaszow.mazowiecki@gmail.com
  Po przyjęciu zgłoszeń będziemy ustalać telefonicznie termin kolędy.
 8. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. W pierwszy czwartek miesiąca, po mszy świętej wieczornej, w czasie nabożeństwa „Godzina Święta” modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 10. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 16:00. Osoby chore i starsze księża odwiedzą od godz. 9:00.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6:40 Godzinki ku czci Niepokalanej, po mszy świętej odprawionej o godz. 7:00 nabożeństwo z aktem wynagrodzenia. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja do mszy wieczornej o godz. 17:00. Zapraszamy! A po wieczornej mszy odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną podawać dzieci do chrztu.
 12. Ze względu na kolędę kancelaria parafialna czynna jest tylko rano od wtorku do soboty, od godz. 9:00 do 10:00. Ważne sprawy można załatwić także po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 17:30 albo po uzgodnieniu telefonicznym (dzwoniąc na numer: 44 724 22 97).
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają bieżącą funkcjonowanie i utrzymanie świątyni. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na Kolędę oraz na tacę, dziękujemy za ofiary bezimienne złożone indywidualnie, wrzucone do skarbonek w kościele i wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Ofiary na parafię można wpłacać na konto: 94 1140 2004 0000 3302 7660 6537.
 14. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacji "N.S.J.-Rodzina" zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku. Księgowa Fundacji będzie rozliczać podatki od 3 marca. Za wsparcie dziękujemy!
 15. W związku sytuacją epidemiczną msze święte w naszym kościele są sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; dodatkowa msza o godz. 15:00, o 16:15 Gorzkie Żale oraz msza wieczorna o godz. 17:00. Uczestniczącym w nabożeństwach prosimy, aby stosować się do reżimu sanitarnego – dezynfekcja rąk, dystans między sobą oraz zasłaniać usta i nos. Przy podejściu do konfesjonału można zdezynfekować folię na kratkach konfesjonały. Na życzenie można skorzystać ze spowiedzi poza konfesjonałem. Z naszego kościoła prowadzimy transmisje mszy świętych w niedzielę i uroczystości o godz. 9:00, 10:30 i 17:00. Zapraszamy na nasze transmisje na kanale YouTube i na stronie Facebooka.
 16. Kustosz Sanktuarium św. Antoniego Sławomir Klich wraz z Rycerzami Kolumba zapraszają do Sanktuarium św. Antoniego na „Sobotnią Modlitwę Mężczyzn 6 marca br. od godz. 9:00. W programie: konferencja, adoracja, męski różaniec oraz msza święta.
 17. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.
 18. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W Wielkim Poście sprzątamy kościół w piątki po ostatniej Drodze Krzyżowej (czyli ok. godz.18:30). Chętnych do pomocy zapraszamy!
 19. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszą prasę katolicką. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 20. We wtorek (2 marca) przypada 14. rocznica śmierci ks. proboszcza Leona Zagaty.
  Polecajmy Bogu zmarłego proboszcza: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”
 21. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę