Linki   Kontakt 

 
STRONA GŁÓWNA
 
  
 
Wydarzenia
Ogłoszenia parafialne
Intencje mszalne
Zapowiedzi przedślubne
 
15.10.2009 r. - Święto Książkowego Misia w naszej świetlicy!

     W czwartek 15 października b.r. wszystkich milusińskich, uczęszczających do naszej parafialnej świetlicy „Mamusia” zaprosiliśmy na obchody „Święta Książkowego Misia”, które są jedną z naczelnych inicjatyw ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”…

      Biletami wstępu na w/w czytelniczą imprezę stały się samodzielnie wykonane przez dzieci portrety wybranego misia, a także przyniesione z domu, bądź też z biblioteki książeczki, w których możemy odnaleźć przygody sympatycznych pluszaków. Najmłodsi udekorowani zostali pamiątkowymi, kolorowymi opaskami, w interesujący sposób opowiadali o przyniesionych książeczkach.

      Następnie wszyscy wysłuchali treści listu przysłanego przez samego Kubusia Puchatka, w którym „Miś o bardzo małym rozumku” wyjaśnił powód swojej nieobecności na świetlicowej uroczystości, zaprosił jednak chłopców i dziewczynki do odbycia magicznej podróży po kolorowych, optymistycznych stacyjkach, w których czekały już do wykonania różnorodne konkurencje…

    Na żółtej stacyjce „Zagadkowo” wraz z Misiem Uszatkiem odgadywaliśmy zagadki, na pomarańczowej – „Misiowe puzzle”, jak sama nazwa wskazuje, wraz z misiem Paddingtonem składaliśmy piękne, tematyczne puzzle, na czerwonej stacyjce wychowawczyni – p. Paulinka zaprosiła wszystkich do wysłuchania opowieści o tym, jak jeden z misiów poszukiwał śladów jesieni, na zielonej stacji -„Zręcznościowo” wraz z misiem Coralgollem skakaliśmy niczym tygryski, a także przenosiliśmy przy pomocy kuchennej rękawicy cieniutkie patyczki do szaszłyków, na niebieskiej stacyjce „Rysunkowo”, której patronował sam Kubuś Puchatek, z zamkniętymi oczyma rysowaliśmy portrety wybranego misia, łączyliśmy także cyferki w odpowiedniej kolejności, tak, aby powstały sylwety bohatera opisywanego święta. Na stacyjce granatowej „Festiwalowo” wraz ze wszystkimi Gumisiami tańczyliśmy i śpiewaliśmy przy „misiowych” pląsach, zaś na ostatniej - fioletowej stacyjce o wymownej nazwie „Łasuchowo” ochotnicy, jedynie przy pomocy języka próbowali jak najszybciej, a zarazem nie brudząc swojej buzi zjeść znajdujący się na talerzykach misiowy przysmak – czyli oczywiście miodek! Zabawa była pyszna!

       Na koniec złożyliśmy wszystkim książkowym misiom najserdeczniejsze życzenia, odśpiewaliśmy uroczyste „Sto lat” i ze smakiem pałaszowaliśmy urodzinowy, słodki tort. Każde z dzieci otrzymało również medal „Przyjaciela książkowego misia”, obiecując zarazem, że na podobne urodziny przybędzie już za rok!

     W tym momencie wszystkie „świetliczaki” pragną pięknie podziękować ks. proboszczowi – Ryszardowi Stankowi oraz przybyłym wolontariuszkom za pomoc w organizacji w/w spotkania, a przede wszystkim p. kierownik mgr Dorotce Klimczak – nauczycielce Przedszkola nr 2 im. Marii Kownackiej w Tomaszowie Mazowieckim, za opracowanie i pełne zaangażowania przygotowanie misiowych urodzinek!


Powrót na górę

 

Projekt i wykonanie: Maria Papiernik ©