Linki   Kontakt 

 
STRONA GŁÓWNA
 
  
 
Wydarzenia
Ogłoszenia parafialne
Intencje mszalne
Zapowiedzi przedślubne
 
13.01.2007 r. - Z Caritas do teatru

      Niedawno zasiadaliśmy do wieczerzy wigilijnej. W wielu domach na stole płonęła świeca, jaką rozprowadzała Caritas w ramach „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Ta katolicka organizacja charytatywna znalazła sponsorów, którym leży na sercu dobro dzieci. Dzięki temu Caritas zaprosiła półtora tysiąca dzieci z naszej archidiecezji do Teatru Wielkiego w Łodzi, aby mogły się tam bawić i uczyć obcowania ze sztuką. Z akcji tej skorzystało również ponad czterdzieścioro dzieci z naszej parafii.

       W sobotę 13 stycznia dzieci wraz z opiekunami wyjechały do Łodzi, by obejrzeć spektakl „Mały kominiarczyk”. Właściwą operę, skomponowaną przez Benjamina Brittena do libretta Erica Croziera w przekładzie Marii Serga-Nowosad poprzedziła zabawa edukacyjna w formie quizu, w którą włączyły się chętnie wszystkie dzieci. Zabawę poprowadził w sposób bardzo dowcipny prezenter - Orzemysław Rezner.

      „Caritas” zadbał również o coś dla ciała - w czasie przerwy wolontariuszki częstowały dzieci słodyczami, a na stolikach przygotowano napoje. Dodatkową atrakcją, ale jak się okazało bardzo trafiającą w gusta dzieci, była możliwość ozdobienia twarzy drobnymi malowidłami.

      W drugiej części spektaklu dzieci obejrzały właściwą operę. Również i tu miały możliwość włączenia się w akcję, poprzez wspólne śpiewanie z artystami. Po spektaklu, przy wyjściu z widowni czekał na dzieci św. Mikołaj, który każde z nich obradował niemałą paczką ze słodyczami i drobnymi zabawkami.

Dzieci i ich opiekunowie są wdzięczne za tę wycieczkę
zarówno organizacji Caritas, jak i ks. proboszczowi, który postarał się,
by dzieci z naszej parafii mogły wziąć w niej udział.

Powrót do archiwum

Powrót na górę

 

Projekt i wykonanie: Maria Papiernik ©